Criterium du Dauphine / ASO

Kolarz Astany był najszybszy na pierwszym, górskim etapie Delfinatu. Nowym liderem został Richie Porte (BMC).

Szósty etap Criterium du Dauphine miał długość 145.5km, a po drodze czekały trzy premie górskie. Ostatnia, oznaczona najwyższą kategorią HC, czekała bezpośrednio przed metą – ze szczytu zostawało już tylko 15km zjazdów.

Ucieczkę dnia dość wcześnie stworzyli Oliver Naesen (AG2R-La Mondiale), Anthony Turgis (Cofidis), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac), Serge Pauwels (Dimension Data) oraz Thierry Hupond (Delko Marseille Provence KTM). Ich przewaga była dość duża, ale ekipy faworytów przygotowywały się do mocnej jazdy pod Mont du Chat.

Na finałowym podjeździe bardzo mocno naciskały ekipy AG2R La Mondiale i BMC Racing Team, a bardzy szybko odpadł lider wyścigu, Thomas De Gendt (Lotto-Soudal. Jako pierwszy z faworytów zaatakował Alejandro Valverde (Movistar). Po kilku chwilach za Hiszpanem skoczyła trójka Esteban Chaves (Orica-Scott), Rafael Valls (Lotto-Soudal) i Fabio Aru (Astana). Niedługo sytuacja ponownie się zmieniła – czwórka została złapana, a do przodu pojechali Michał Kwiatkowski (Team Sky), Daniel Martin (Quick-Step Floors), Romain Bardet (AG2R).

Grupa faworytów prowadzona głównie przez Nicholasa Roche’a (BMC) szczuplała – problemy mieli m.in. lider klasyfikacji młodzieżowej Sam Oomen (Team Sunweb) i jego największy rywal Pierre Latour (Ag2r). Zaskakująco spokojnie jechali Alberto Contador (Trek-Segafredo), Richie Porte (BMC) i Christopher Froome (Team Sky).

19km przed metą na kolejny skok zdecydował się Aru. Ruch Włocha sprawił, że pozostali liderzy wreszcie zdecydowali się na mocną pogoń. Mistrz Vuelta a Espana 2015 szybko dojechał do grupy Kwiatkowskiego i po kilkunastu sekundach ponownie odskoczył. Żaden z rywali nie był w stanie odpowiedzieć na jazdę lidera Astany.

Z tyłu „Kwiato” poczekał na słabnącego Froome’a, który nie był w stanie pojechać za Valverde i Porte. Dzięki pracy Polaka Brytyjczyk zbliżył się do głównych rywali i po chwili sam spróbował ataku. 2km przed szczytem na czoło wyścigu wyjechali dwaj kolarze Astany – Fabio Aru i Jakob Fuglsang. Za ich plecami znajdowała się grupka Porte’a i Froome’a, a ze stratą prawie 30 sekund jechali Contador z Valverde oraz słabnący Bardet i Valls. Niestety za swój trud zapłacił Michał Kwiatkowski, który zupełnie opadł z sił.

Na szczycie Aru jechał już samotnie. Ze stratą około 10 sekund wjechali Porte, Froome i Fuglsang, pół monity tracił Daniel Martin, a Contador, Valverde i Bardet byli już minutę z tyłu. Na szybkim odcinku znakomicie jechał Christopher Froome, który po 5km dociągnął swoją grupę do samotnego lidera. Najsłabiej z czołówki wyglądał Porte i wyraźnie odstawał od swoich rywali.

Po złapaniu Aru, lider Team Sky nie zwolnił i powoli powiększał swoją przewagę nad dwójką z Astany i Tasmańczykiem. Wydawało się, że jedyną nadzieją dla goniącej trójki stanie się dwukilometrowy odcinek prowadzący do mety. 4km przed metą Fuglsang dogonił jednak Brytyjczyka, a dwa kilometry dalej z przodu znowu była cała czwórka.

Pod bramą oznaczającą ostatni kilometr na długi finisz zdecydował się Duńczyk, ale trio złapało go 500m dalej. W sprinterskim pojedynku najszybszy był Fuglsang, który „na kresce” minimalnie wyprzedził Porte’a i Froome’a. Liderem został kolarz BMC Racing Team.

1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 3:41:48
2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
3 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
5 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:50
6 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:00:50
7 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:50
8 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:06
9 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:01:06
10 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:14
11 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:01:32
12 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto – Soudal 0:01:32
13 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:02:17
14 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:17
15 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:17
16 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:02:17
17 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:02:19
18 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:29
19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:34
20 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:03:22
21 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:03:22
22 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:03:22
23 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:22
24 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:03:22
25 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:04:01
26 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:06
27 André Cardoso (Por) Trek – Segafredo 0:04:06
28 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:04:06
29 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:04:06
30 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida 0:04:06
31 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:05:21
32 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:05:54
33 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:05:59
34 Damien Howson (Aus) Orica – Scott 0:05:59
35 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:05:59
36 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:05:59
37 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:06:09
38 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:06:31
39 Nicholas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:06:31
40 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:37
41 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:37
42 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:07:03
43 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:07:54
44 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:07:54
45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:08:23
46 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:08:23
47 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:08:36
48 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:36
49 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:36
50 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:47
51 Roman Kreuziger (Cze) Orica – Scott 0:08:47
52 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:09:57
53 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:10:14
54 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:10:14
55 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:10:14
56 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:57
57 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:10:57
58 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:10:57
59 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:57
60 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:10:57
61 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:10:57
62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:11:32
63 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:11:46
64 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:46
65 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:11:46
66 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:46
67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:11:46
68 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:11:46
69 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:11:46
70 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:11:46
71 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:11:46
72 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:12:10
73 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:12:13
74 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:49
75 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:16
76 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:14:29
77 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:14:29
78 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:14:55
79 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:14:55
80 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:14:55
81 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:55
82 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:14:55
83 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:14:55
84 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:14:55
85 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:14:55
86 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:14:55
87 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:14:55
88 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:14:55
89 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:14:55
90 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:55
91 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:14:55
92 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:14:55
93 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:55
94 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:14:55
95 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:14:55
96 Simon Gerrans (Aus) Orica – Scott 0:14:55
97 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:55
98 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:14:55
99 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:14:55
100 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:14:55
101 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:14:55
102 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:14:55
103 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:14:55
104 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:14:55
105 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:14:55
106 Christian Knees (GER) Team Sky 0:14:55
107 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:14:55
108 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:14:55
109 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:14:55
110 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:55
111 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:14:55
112 Adrien Niyonshuti (Rwa) Team Dimension Data 0:16:08
113 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:16:08
114 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:16:08
115 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:16:08
116 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:16:08
117 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:17:56
118 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:56
119 Kristijan Ðurasek (Cro) UAE Team Emirates 0:17:56
120 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:18:51
121 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:18:51
122 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:18:51
123 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:19:09
124 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:09
125 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:19:09
126 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:19:09
127 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:09
128 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:19:09
129 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:19:34
130 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:19:34
131 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:19:34
132 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:20:55
133 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:20:55
134 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:20:55
135 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:20:55
136 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:20:55
137 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:20:55
138 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:20:55
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:20:55
140 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:20:55
141 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:20:55
142 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:20:55
143 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:20:55
144 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:55
145 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:20:55
146 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:20:55
147 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:21:45
148 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:21:45
149 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:21:45
150 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:21:45
151 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:22:37
152 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:22:37
153 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:23:46
154 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:23:46
155 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:23:46
156 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:24:40
157 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:24:40
158 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:24:40
159 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:24:40
160 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:40
DNF David Gaudu (Fra) FDJ
DNS Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors
DNS Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNS Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
DNS Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha – Alpecin
DNS Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida
DNS Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida

Klasyfikacja generalna:

1 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 20:52:34
2 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:39
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:15
4 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:01:20
5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:01:24
6 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:01:47
7 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:02:14
8 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:30
9 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:49
10 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto – Soudal 0:03:16
11 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:20
12 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:03:26
13 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:03:31
14 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:35
15 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:03:46
16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:04:18
17 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:04:39
18 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:40
19 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:05:11
20 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:31
21 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:05:34
22 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:05:42
23 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:06:27
24 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:06:28
25 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:06:53
26 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:16
27 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:07:18
28 André Cardoso (Por) Trek – Segafredo 0:07:33
29 Nicholas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:07:41
30 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:08:15
31 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida 0:08:18
32 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:08:30
33 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:47
34 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:57
35 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:05
36 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:09:07
37 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:09:08
38 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:09:24
39 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:09:32
40 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:09:38
41 Roman Kreuziger (Cze) Orica – Scott 0:11:12
42 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:51
43 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:12:27
44 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:12:36
45 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:12:37
46 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:53
47 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:13:39
48 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:13:40
49 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:14:07
50 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:14:18
51 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:14:27
52 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:14:36
53 Damien Howson (Aus) Orica – Scott 0:14:39
54 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:15:33
55 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:43
56 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:16:43
57 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:05
58 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:17:24
59 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:30
60 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:17:33
61 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:17:57
62 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:18:06
63 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:18:13
64 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:18:49
65 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:02
66 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:19:11
67 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:19:24
68 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:26
69 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:19:56
70 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:20:09
71 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:38
72 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:21:12
73 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:21:17
74 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:21:20
75 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:43
76 Simon Gerrans (Aus) Orica – Scott 0:22:02
77 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:22:08
78 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:22:10
79 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:22:26
80 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:22:34
81 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:23:02
82 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:23:12
83 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:23:17
84 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:23:43
85 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:23:55
86 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:24:00
87 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:24:01
88 Christian Knees (GER) Team Sky 0:24:25
89 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:25
90 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:24:56
91 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:24:56
92 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:24:56
93 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:24:58
94 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:06
95 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:25:07
96 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:15
97 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:25:16
98 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:25:23
99 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:25:29
100 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:25:43
101 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:25:44
102 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:25:52
103 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:26:07
104 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:26:15
105 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:26:24
106 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:26:38
107 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:26:55
108 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:27:25
109 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:29:32
110 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:30:09
111 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:31:10
112 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:31:42
113 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:31:43
114 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:32:05
115 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:32:53
116 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:33:05
117 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:33:06
118 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:33:10
119 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:33:19
120 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:33:24
121 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:33:53
122 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:34:06
123 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:34:09
124 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:34:42
125 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:03
126 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:35:12
127 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:36:49
128 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:36:50
129 Kristijan Ðurasek (Cro) UAE Team Emirates 0:37:04
130 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:37:37
131 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:37:51
132 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:38:31
133 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:39:14
134 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:39:14
135 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:39:49
136 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:39:52
137 Adrien Niyonshuti (Rwa) Team Dimension Data 0:39:56
138 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:39:57
139 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:40:23
140 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:40:29
141 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:40:31
142 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:40:48
143 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:40:53
144 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:41:35
145 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:41:50
146 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:41:52
147 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:42:19
148 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:42:28
149 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:42:56
150 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:43:24
151 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:43:50
152 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:44:04
153 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:46:46
154 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:47:21
155 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:48:23
156 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:51:05
157 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:54:17
158 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:54:47
159 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:57:02
160 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:58:33