Trofeo Karlsberg

Nikita Bondarchuk (Rosja) był najszybszy na pierwszym etapie juniorskiego Trofeo Gemeinde Gersheim. Bardzo dobre, piąte miejsce wywalczył Artur Lewandowski.

Wczoraj w Neunkirchen rozpoczęła się 30. edycja Trofeo Gemeinde Gersheim, znanego wcześniej jako Trofeo Karlsberg. Ważny wyścig dla juniorów liczy prawie 410 kilometrów. Na pierwszym etapie było do przejechania prawie 99 kilometrów po wymagającej trasie.

Na liście startowej mieliśmy oczywiście reprezentację Polski w składzie: Wojciech Bystrzycki, Antoni Gańko, Adam Kuś, Piotr Klimkowski, Filip Maciejuk i Artur Lewandowski.

Jak to bywa w juniorskich wyścigach mieliśmy od samego początku wiele ataków. Na górskich premiach brylował głównie Belg Yentl Bekaert, który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera tej klasyfikacji.

W jednej z akcji bardzo ładnie kręcił z przodu Wojciech Bystrzycki, ale na finałową rundę wjechał cały peleton. O etapowym zwycięstwie decydował więc sprinterski finisz. Jeszcze 150 metrów przed metą prowadził Artur Lewandowski, ale Polak musiał uznać wyższość konkurentów. Najszybszy okazał się Rosjanin Nikita Bondarchuk, który pokonał srebrnego medalistę MŚ juniorów – Niklasa Märkla (Niemcy). Podium etapowe uzupełnił Daan Hoole (Holandia).

Ostatecznie Artur Lewandowski zajął bardzo dobre piąte miejsce. Wszyscy Polacy przyjechali w głównej grupie.