Giro d'Italia / LaPresse

Zwycięstwem Omara Fraile (Dimension Data) zakończył się 11. etap Giro d’Italia. Liderem pozostał Tom Dumoulin (Sunweb).

Środowy etap La Corsa Rosa od początku dedykowany był uciekinierom. Kolarze mieli do pokonania kilka cięższych górek, by zakończyć rywalizację w Bagno di Romagna.

Od początku etapu trwała rywalizacja o to, kto zabierze się w odjazd. Wszystko kontrolować starała się ekipa Movistar, która jednocześnie mocno porwała peleton na pierwszym podjezdzie. Ostatecznie jednak ucieczce udało się odjechać, a w jej skład wchodziło 25 zawodników. Byli to m.in. Mikel Landa (Sky), Pierre Rolland (Cannondale – Drapac), Rui Costa (UAE) czy Tomasz Marczyński (Lotto – Soudal). Ich przewaga momentami przekraczała 5 minut, co w tym skladzie dawało duże szanse na skuteczny odjazd.

Treck

Dość nieoczekiwanie, w połowie etapu na atak zdecydował się Landa, za którym pojechał Omar Fraile (Dimension Data). Hiszpański duet dobrze współpracował, zyskując nad pozostałymi uciekinierami 2 minuty. To jednak nienie podobało się kolarzom Cannondale – Drapac, którzy postanowili gonić, co zaowocowało dojściem prowadzącej dwójki.

Wszystko rozegrało się na ostatnim podjeździe. Tam w końcówce mocniej na pedały nacisnął Laurens De Plus (Quick-Step), za którym w pogoń ruszyli Rolland i Costa. Trójka zdołała zdobyć kilkanaście sekund przewagi, lecz jeszcze przed szczytem ucieczka znów się zjechała. Wówczas Rolland poprawił, a na jego kole znalazł się Fraile. Dwóch znakomitych górali zdołało odjechać na dobre, o czym wiedział Costa, który dzięki ambitnej postawie zdołał dojść do czołówki. Jednoczesnie w peletonie ataków próbowali Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida) i Thibaut Pinot (FDJ), lecz niewiele to wniosło.

Ostatecznie walka o etapowe zwycięstwo rozegrała się w samej końcówce. Nieoczekiwanie 1800 metrów przed metą do liderów doskoczył Tanel Kangert (Astana), za którym pogonili pozostali uciekinierzy, co zaowocowało połączeniem grupek na ostatnim kilometrze. Jednocześnie jednak niewiele to zmieniło, gdyż o etapowy triumf walczyli kolarze atakujący na ostatnim podjeździe. W chaotycznym sprincie najlepszy okazał się Fraile, kktóry wyprzedził Costę i Rollanda. Grupa faworytów wjechała na metę niecałe 2 minuty później, więc koszulkę lidera utrzymał Tom Dumoulin (Sunweb).

Wyniki jedenastego etapu:

1 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 4:23:14
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
3 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
4 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
5 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
6 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
7 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
8 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
9 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
10 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
11 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:03
12 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:03
13 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:01:37
14 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:01:37
15 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:37
16 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:37
17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:37
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:37
19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:37
20 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:37
21 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:01:37
22 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:37
23 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:01:37
24 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:37
25 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:01:37
26 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:01:37
27 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:37
28 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:01:37
29 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:25
30 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:25
31 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:25
32 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:02:25
33 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:02:25
34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:02:25
35 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:02:25
36 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:25
37 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:02:25
38 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:02:25
39 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:27
40 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:27
41 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:04:27
42 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:27
43 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:27
44 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:04:27
45 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:04:27
46 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:04:27
47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:04:27
48 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:04:27
49 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:04:27
50 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:04:27
51 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:04:27
52 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:04:27
53 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:27
54 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:04:27
55 Carlos Verona (Esp) Orica – Scott 0:04:27
56 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:04:27
57 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:07:06
58 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:07:06
59 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:07:06
60 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:07:06
61 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:07:06
62 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:06
63 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:09:26
64 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:09:26
65 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:26
66 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:09:26
67 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:09:26
68 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:09:26
69 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:09:26
70 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:09:26
71 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:09:26
72 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:09:26
73 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:09:26
74 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:10:22
75 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:56
76 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:10:56
77 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:56
78 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:56
79 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:10:56
80 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:13:26
81 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:13:26
82 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:13:26
83 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:26
84 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:25
85 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:25
86 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:14:25
87 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:14:25
88 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:15:39
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:15:39
90 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:15:39
91 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:15:39
92 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:15:57
93 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:16:18
94 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:16:18
95 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:16:18
96 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:16:18
97 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:18
98 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:16:18
99 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:18
100 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:18
101 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:16:18
102 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:16:18
103 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:16:18
104 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:16:18
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:18
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:18:27
107 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:18
108 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:21:20
109 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:21:20
110 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:21:20
111 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:21:20
112 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:21:20
113 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:20
114 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:20
115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:21:20
116 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:21:20
117 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:21:20
118 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:21:20
119 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:25:58
120 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
121 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
122 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
123 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:58
124 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:25:58
125 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:58
126 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:25:58
127 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:25:58
128 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:25:58
129 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
130 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:25:58
131 William Bonnet (Fra) FDJ 0:25:58
132 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:25:58
133 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:25:58
134 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:25:58
135 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:25:58
136 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:25:58
137 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:25:58
138 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
139 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:25:58
140 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:25:58
141 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:25:58
142 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:25:58
143 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:25:58
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:58
145 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:25:58
146 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:25:58
147 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:25:58
148 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:25:58
149 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:58
150 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:58
151 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:25:58
152 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:25:58
153 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:25:58
154 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:25:58
155 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:58
156 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:58
157 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:58
158 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:25:58
159 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:25:58
160 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:25:58
161 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:25:58
162 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:25:58
163 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:58
164 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:25:58
165 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:25:58
166 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:25:58
167 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:25:58
168 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:58
169 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:25:58
170 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:25:58
171 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:25:58
172 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:25:58
173 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
174 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
175 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
176 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
177 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
178 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:31:03
179 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:31:03
180 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:31:03
181 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:31:03
182 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:31:03
183 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:31:03
184 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:03
185 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:31:03
186 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:03
DNF Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data
DNF Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo
DNS Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo

Klasyfikacja generalna po jedenastym etapie:

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 47:22:07
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:23
3 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:02:38
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:40
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:02:47
6 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:03:05
7 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:03:56
8 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:59
9 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:04:05
10 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:04:17
11 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:05:19
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:07
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:06:19
14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:06:21
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:06:29
16 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:06:58
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:07:22
18 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:07:39
19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:08:12
20 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:13:23
21 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:16:49
22 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:55
23 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:18:25
24 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:18:46
25 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:19:46
26 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:20:27
27 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:20:34
28 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:21:03
29 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:22:16
30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:22:35
31 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:22:43
32 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:23:24
33 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:24:52
34 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:27:07
35 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:27:25
36 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:28:05
37 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:31:42
38 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:32:33
39 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:33:25
40 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:33:33
41 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:34:32
42 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:35:50
43 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:36:08
44 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:37:09
45 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:37:41
46 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:38:13
47 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:39:12
48 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:40:15
49 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:40:27
50 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:41:01
51 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:42:24
52 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:43:12
53 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:43:19
54 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:44:18
55 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:45:09
56 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:45:11
57 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:47:00
58 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:47:06
59 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:47:34
60 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:48:09
61 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:49:22
62 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:50:37
63 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:51:02
64 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:51:31
65 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:52:21
66 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:53:22
67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:53:58
68 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:54:28
69 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:54:44
70 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:55:57
71 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:56:09
72 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:57:34
73 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:58:00
74 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:58:16
75 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:59:08
76 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 1:00:48
77 Carlos Verona (Esp) Orica – Scott 1:00:54
78 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 1:01:02
79 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:02:50
80 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 1:04:11
81 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:04:18
82 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 1:05:02
83 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 1:05:59
84 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:06:44
85 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:06:46
86 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 1:07:25
87 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 1:08:15
88 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 1:09:43
89 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:10:13
90 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 1:13:09
91 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 1:14:35
92 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 1:14:38
93 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:15:36
94 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:17:35
95 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:17:38
96 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 1:19:15
97 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:20:03
98 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:20:54
99 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 1:21:39
100 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:24:13
101 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 1:24:49
102 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 1:24:49
103 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:24:58
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:25:00
105 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 1:25:10
106 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 1:25:39
107 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:25:47
108 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:26:38
109 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 1:26:40
110 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 1:27:13
111 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 1:27:25
112 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 1:27:59
113 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:28:33
114 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 1:28:49
115 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 1:29:33
116 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:29:42
117 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:29:51
118 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:31:30
119 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 1:32:18
120 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:33:07
121 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 1:34:25
122 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 1:35:13
123 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:35:42
124 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 1:36:19
125 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 1:36:44
126 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 1:36:58
127 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 1:37:51
128 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:38:26
129 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 1:38:46
130 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 1:38:47
131 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:39:00
132 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 1:39:41
133 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 1:40:05
134 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 1:40:24
135 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:40:46
136 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 1:40:55
137 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:41:23
138 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:41:33
139 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 1:41:38
140 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:42:02
141 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:42:27
142 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 1:42:34
143 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 1:43:45
144 William Bonnet (Fra) FDJ 1:44:00
145 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 1:44:08
146 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 1:44:29
147 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:44:51
148 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 1:45:33
149 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:46:31
150 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:46:32
151 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 1:47:44
152 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:47:56
153 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 1:48:48
154 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 1:49:20
155 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 1:49:26
156 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 1:50:39
157 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:50:45
158 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:51:31
159 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 1:52:15
160 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 1:52:24
161 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 1:52:51
162 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 1:52:58
163 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:53:11
164 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 1:54:42
165 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 1:55:34
166 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 1:57:18
167 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 1:57:35
168 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 1:57:57
169 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 2:00:05
170 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 2:00:16
171 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 2:00:29
172 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 2:02:07
173 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 2:03:56
174 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 2:04:19
175 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 2:04:30
176 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 2:06:39
177 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 2:07:11
178 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 2:07:31
179 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:10:34
180 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 2:11:25
181 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – RusVelo 2:11:55
182 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 2:12:27
183 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 2:12:54
184 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 2:16:13
185 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 2:18:18
186 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:29:17