Fot. RCS Sport

Holender okazał się najlepszy w Montefalco – Sagrantino i został nowym liderem odbierając różową koszulkę Nairo Quintanie.

Pagórkowata czasówka mogła sporo namieszać w układzie sił na przedzie klasyfikacji generalnej. Prowadzący Quintana miał zaledwie 30 sekund przewagi nad Tomem Dumoulinem, a Holender był jednym z największych faworytów do zwycięstwa na dzisiejszym etapie.

Emocje dla polskich kibiców rozpoczęły się dość szybko, gdyż już jako trzeci z kolei z rampy startowej zjechał Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice). Polak na mecie zameldował się z czasem 53 minuty i 51 sekund. „Polish Machine” miał na trasie niestety upadek, który mógł kosztować go kilkadziesiąt sekund. Zawodnika „Pomarańczowych” wyprzedził Jan Barta (Bora – hansgrohe), który poprawił rezultat Białobłockiego o 38 sekund.

Treck

Jan Tratnik (CCC Sprandi) wykręcił lepszy czas od Jana Barty, a po kilku chwilach ten rezultat poprawił Vasili Kiriyenka. Zawodnik Team Sky był szybszy o 13 sekund od Słoweńca i to pomimo upadku na ostatnim kilometrze trasy.

Były mistrz świata przez dłuższy czas utrzymywał się na prowadzeniu i na „gorącym krześle” zluzował go Lulu Sanchez. Zawodnik Astany pokonał trasę w czasie 52:17 i stał się mocnym kandydatem do zwycięstwa. Następnym liderem został Geraint Thomas (Team Sky), który uzyskał 51:26. Spore straty ponieśli m.in. Davide Formolo (Cannondale-Drapac), Domenico Pozzovivo (Ag2r) i Adam Yates (Orica-Scott). Na punkcie pomiaru czasu znakomicie spisał się Tom Dumoulin (Team Sunweb) jadący po koszulkę lidera.

Tylko 7 sekund do Walijczyka stracił Bob Jungels (Quick-Step Floors). Mistrz Luksemburga dzięki znakomitej jeździe zbliżył się do powrotu do czołówki. Zaskakująco słabo jechał Thibaut Pinot (FDJ). Francuz już na trasie był prawie 2 minuty wolniejszy od Dumoulina. Holender był nie do pokonania – na mecie zameldował się z czasem 50:37 i zdominował rywali. Dzięki ogromnej przewadze wicemistrz olimpijski został nowym liderem La Corsa Rosa. Pinot stracił 2:42, a Quintana 2:53.

Wyniki 10 etapu Giro d’Italia:

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:50:37
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:49
3 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:56
4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:01:40
5 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:00
6 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:02:07
7 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:02:13
8 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
9 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:15
10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:16
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:02:17
12 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:19
13 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 0:02:23
14 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:02:27
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:35
16 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 0:02:36
17 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:39
18 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:41
19 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:42
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:43
21 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:02:50
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:51
23 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:53
24 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:02:54
25 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:56
26 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
27 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:07
28 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:03:08
29 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:03:14
30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:03:17
31 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:38
32 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
33 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:03:39
34 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:03:50
35 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:03:54
36 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:03:57
37 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:04:00
38 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:04:02
39 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:04:04
40 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:04:07
41 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
42 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:04:14
43 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:04:16
44 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:04:20
45 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:04:29
46 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:04:32
47 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:04:56
48 Steve Morabito (Swi) FDJ
49 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:04:59
50 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:05:03
51 Diego Rosa (Ita) Team Sky
52 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:05:06
53 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:05:07
54 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:05:10
55 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:05:13
56 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:05:15
57 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:05:16
58 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:05:17
59 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:05:19
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:05:21
61 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:24
62 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
63 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:05:26
64 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 0:05:28
65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
66 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:05:30
67 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:05:31
68 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:05:36
69 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:05:40
70 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 0:05:41
71 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
72 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:05:48
73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:05:55
74 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:05:57
75 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:06:00
76 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:05
77 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:06:07
78 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:06:08
79 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:06:09
80 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:06:10
81 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:06:11
82 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
83 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:06:12
84 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:06:13
85 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:06:15
86 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
87 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 0:06:16
88 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:06:17
89 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:19
90 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:06:20
91 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:06:21
92 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 0:06:23
93 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:06:25
94 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:06:33
95 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:06:34
96 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:06:35
97 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:36
98 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:06:37
99 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:06:39
100 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 0:06:40
101 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
102 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:44
103 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:06:45
104 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:06:47
105 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:06:51
106 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:06:52
107 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:06:58
108 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 0:07:00
109 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:07:03
110 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:07:04
111 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
112 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:07:06
113 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:07:07
114 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 0:07:09
115 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:07:10
116 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:07:11
117 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
118 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:07:12
119 William Bonnet (Fra) FDJ 0:07:13
120 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 0:07:16
121 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
122 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:07:17
123 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:07:20
124 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
125 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:07:24
126 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
127 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:07:29
128 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
129 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:07:31
130 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:07:32
131 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:07:36
132 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:07:38
133 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
134 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:07:42
135 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
136 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 0:07:46
137 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:07:47
138 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:07:48
139 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:07:50
140 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:07:51
141 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:07:54
142 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:57
143 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 0:07:58
144 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:08:00
145 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 0:08:02
146 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:08:05
147 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:08:06
148 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 0:08:09
149 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
150 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:08:10
151 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:08:11
152 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:08:15
153 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
154 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:08:16
155 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:08:17
156 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 0:08:18
157 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
158 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
159 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:08:21
160 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:29
161 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:08:31
162 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:08:33
163 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:08:36
164 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:08:39
165 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
166 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:51
167 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:08:54
168 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
169 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 0:09:07
170 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:09:12
171 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:09:25
172 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 0:09:26
173 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:09:27
174 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:09:42
175 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:09:43
176 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 0:10:00
177 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 0:10:25
178 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:10:30
179 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:10:36
180 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:10:37
181 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:10:50
182 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:10:52
183 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:11:02
184 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:11:03
185 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:11:04
186 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 0:11:06
187 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:11:20
188 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:11:41
189 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 0:12:56
190 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe

 

Klasyfikacja generalna po 10 etapie:

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 42:57:16
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:23
3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:02:38
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:40
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:02:47
6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:03:56
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:05
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:04:17
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:04:39
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:19
11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:33
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:36
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:06:19
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:06:51
15 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:06:56
16 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:06:58
17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:07:42
18 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:08:12
19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:08:56
20 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:09:49
21 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:15:00
22 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:15:56
23 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:16:49
24 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:16:56
25 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:17:07
26 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:17:37
27 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:17:55
28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:18:51
29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:19:45
30 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:00
31 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:20:15
32 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:21:28
33 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:21:55
34 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:22:08
35 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:24:52
36 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:25:15
37 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:25:36
38 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:27:07
39 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:28:19
40 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:29:20
41 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:29:43
42 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:30:38
43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:30:43
44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:31:42
45 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:33:55
46 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:34:18
47 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:34:32
48 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:35:23
49 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:35:30
50 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:36:26
51 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:34
52 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:37:31
53 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:37:37
54 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 0:38:24
55 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:39:11
56 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:39:18
57 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:39:27
58 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:39:42
59 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:39:56
60 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:40:03
61 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:40:13
62 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:40:20
63 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:41:18
64 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:41:28
65 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:42:21
66 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:43:07
67 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:43:54
68 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:44:35
69 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:44:44
70 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:44:48
71 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:45:09
72 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
73 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:45:33
74 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:46:07
75 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:46:52
76 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:47:53
77 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:48:08
78 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:48:48
79 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:49:56
80 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:51:59
81 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:52:31
82 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 0:52:44
83 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:54:44
84 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:56:33
85 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:56:55
86 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:57:13
87 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:57:25
88 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:58:04
89 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:58:12
90 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:59:32
91 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:00:28
92 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:00:55
93 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:01:15
94 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:01:18
95 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1:01:26
96 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:02:52
97 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:03:04
98 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 1:03:09
99 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:04:28
100 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 1:05:06
101 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:05:17
102 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:05:46
103 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1:05:50
104 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:06:00
105 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1:06:58
106 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:07:09
107 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:07:57
108 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:08:20
109 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1:08:46
110 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:09:49
111 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 1:10:04
112 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 1:10:13
113 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1:10:29
114 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:11:48
115 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:11:57
116 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:12:01
117 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:12:14
118 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 1:12:23
119 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:12:24
120 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 1:12:37
121 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:13:13
122 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 1:13:30
123 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:13:52
124 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 1:14:26
125 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:14:52
126 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 1:15:20
127 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 1:15:30
128 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:15:39
129 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:15:44
130 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 1:16:03
131 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 1:16:07
132 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:16:25
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 1:17:02
134 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:17:12
135 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:17:21
136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 1:17:41
137 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:18:06
138 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:18:13
139 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:19:17
140 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:19:24
141 William Bonnet (Fra) FDJ 1:19:39
142 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:19:47
143 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 1:20:08
144 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1:21:12
145 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:21:19
146 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 1:22:02
147 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 1:22:10
148 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 1:22:17
149 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 1:23:23
150 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 1:23:25
151 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 1:24:27
152 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 1:24:44
153 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1:24:59
154 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 1:25:16
155 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 1:26:18
156 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:27:10
157 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:27:52
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 1:27:54
159 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 1:28:03
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 1:28:09
161 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1:28:37
162 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:28:50
163 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1:30:10
164 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 1:31:13
165 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:31:51
166 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 1:32:19
167 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 1:32:41
168 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:32:52
169 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 1:33:36
170 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:33:54
171 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 1:34:30
172 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 1:34:45
173 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:35:44
174 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 1:35:55
175 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 1:36:08
176 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 1:37:13
177 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 1:38:57
178 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 1:40:09
179 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 1:41:08
180 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:42:29
181 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:42:50
182 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 1:43:10
183 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 1:44:36
184 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:47:04
185 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 1:48:06
186 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 1:48:33
187 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1:48:52
188 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:51:52
189 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 1:59:51
190 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 2:16:06