Fot. RCS Sport

Holender okazał się najlepszy w Montefalco – Sagrantino i został nowym liderem odbierając różową koszulkę Nairo Quintanie.

Pagórkowata czasówka mogła sporo namieszać w układzie sił na przedzie klasyfikacji generalnej. Prowadzący Quintana miał zaledwie 30 sekund przewagi nad Tomem Dumoulinem, a Holender był jednym z największych faworytów do zwycięstwa na dzisiejszym etapie.

Emocje dla polskich kibiców rozpoczęły się dość szybko, gdyż już jako trzeci z kolei z rampy startowej zjechał Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice). Polak na mecie zameldował się z czasem 53 minuty i 51 sekund. „Polish Machine” miał na trasie niestety upadek, który mógł kosztować go kilkadziesiąt sekund. Zawodnika „Pomarańczowych” wyprzedził Jan Barta (Bora – hansgrohe), który poprawił rezultat Białobłockiego o 38 sekund.

BMC

Jan Tratnik (CCC Sprandi) wykręcił lepszy czas od Jana Barty, a po kilku chwilach ten rezultat poprawił Vasili Kiriyenka. Zawodnik Team Sky był szybszy o 13 sekund od Słoweńca i to pomimo upadku na ostatnim kilometrze trasy.

Były mistrz świata przez dłuższy czas utrzymywał się na prowadzeniu i na „gorącym krześle” zluzował go Lulu Sanchez. Zawodnik Astany pokonał trasę w czasie 52:17 i stał się mocnym kandydatem do zwycięstwa. Następnym liderem został Geraint Thomas (Team Sky), który uzyskał 51:26. Spore straty ponieśli m.in. Davide Formolo (Cannondale-Drapac), Domenico Pozzovivo (Ag2r) i Adam Yates (Orica-Scott). Na punkcie pomiaru czasu znakomicie spisał się Tom Dumoulin (Team Sunweb) jadący po koszulkę lidera.

Tylko 7 sekund do Walijczyka stracił Bob Jungels (Quick-Step Floors). Mistrz Luksemburga dzięki znakomitej jeździe zbliżył się do powrotu do czołówki. Zaskakująco słabo jechał Thibaut Pinot (FDJ). Francuz już na trasie był prawie 2 minuty wolniejszy od Dumoulina. Holender był nie do pokonania – na mecie zameldował się z czasem 50:37 i zdominował rywali. Dzięki ogromnej przewadze wicemistrz olimpijski został nowym liderem La Corsa Rosa. Pinot stracił 2:42, a Quintana 2:53.

Wyniki 10 etapu Giro d’Italia:

1Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb0:50:37
2Geraint Thomas (GBr) Team Sky0:00:49
3Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors0:00:56
4Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team0:01:40
5Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky0:02:00
6Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida0:02:07
7Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal0:02:13
8Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
9Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:02:15
10Andrey Amador (CRc) Movistar Team0:02:16
11Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo0:02:17
12Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin0:02:19
13Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott0:02:23
14Georg Preidler (Aut) Team Sunweb0:02:27
15Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates0:02:35
16Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe0:02:36
17Adam Yates (GBr) Orica-Scott0:02:39
18Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team0:02:41
19Thibaut Pinot (Fra) FDJ0:02:42
20Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:02:43
21Rui Costa (Por) UAE Team Emirates0:02:50
22Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team0:02:51
23Nairo Quintana (Col) Movistar Team0:02:53
24Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team0:02:54
25Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:02:56
26Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
27Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale0:03:07
28Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott0:03:08
29Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:03:14
30Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida0:03:17
31Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:03:38
32Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
33Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal0:03:39
34Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal0:03:50
35José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin0:03:54
36José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe0:03:57
37Daniele Bennati (Ita) Movistar Team0:04:00
38Mikel Landa (Spa) Team Sky0:04:02
39Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac0:04:04
40Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb0:04:07
41Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
42Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice0:04:14
43Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team0:04:16
44Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team0:04:20
45Jérémy Roy (Fra) FDJ0:04:29
46Omar Fraile (Spa) Dimension Data0:04:32
47Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data0:04:56
48Steve Morabito (Swi) FDJ
49Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo0:04:59
50Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo0:05:03
51Diego Rosa (Ita) Team Sky
52Sebastian Henao (Col) Team Sky0:05:06
53Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team0:05:07
54Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data0:05:10
55Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team0:05:13
56Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina0:05:15
57Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac0:05:16
58Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:05:17
59Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida0:05:19
60Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo0:05:21
61Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:05:24
62Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
63Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott0:05:26
64Jose Rojas (Spa) Movistar Team0:05:28
65Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
66Winner Anacona (Col) Movistar Team0:05:30
67Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe0:05:31
68Chad Haga (USA) Team Sunweb0:05:36
69Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data0:05:40
70Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott0:05:41
71Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
72Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors0:05:48
73Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo0:05:55
74Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo0:05:57
75Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ0:06:00
76Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale0:06:05
77André Greipel (Ger) Lotto Soudal0:06:07
78Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida0:06:08
79Victor De La Parte (Spa) Movistar Team0:06:09
80Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo0:06:10
81Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors0:06:11
82Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
83Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin0:06:12
84Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal0:06:13
85Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice0:06:15
86Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
87Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina0:06:16
88Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors0:06:17
89Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team0:06:19
90Philip Deignan (Irl) Team Sky0:06:20
91Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates0:06:21
92Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac0:06:23
93Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac0:06:25
94Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ0:06:33
95Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb0:06:34
96Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice0:06:35
97Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale0:06:36
98Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ0:06:37
99Nathan Haas (Aus) Dimension Data0:06:39
100Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors0:06:40
101Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
102Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale0:06:44
103Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe0:06:45
104Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team0:06:47
105Jose Herrada (Spa) Movistar Team0:06:51
106Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida0:06:52
107Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data0:06:58
108Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors0:07:00
109Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida0:07:03
110Igor Anton (Spa) Dimension Data0:07:04
111Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
112Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates0:07:06
113Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal0:07:07
114Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina0:07:09
115Rudy Molard (Fra) FDJ0:07:10
116Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:07:11
117Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
118Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida0:07:12
119William Bonnet (Fra) FDJ0:07:13
120Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors0:07:16
121Svein Tuft (Can) Orica-Scott
122Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team0:07:17
123Carlos Verona (Spa) Orica-Scott0:07:20
124Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
125Kenny Elissonde (Fra) Team Sky0:07:24
126Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
127Simon Geschke (Ger) Team Sunweb0:07:29
128Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
129Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin0:07:31
130Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac0:07:32
131Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data0:07:36
132Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team0:07:38
133Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
134Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina0:07:42
135Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
136Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal0:07:46
137Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team0:07:47
138Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo0:07:48
139Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac0:07:50
140Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe0:07:51
141Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF0:07:54
142Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale0:07:57
143Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal0:07:58
144Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac0:08:00
145Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina0:08:02
146Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe0:08:05
147Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team0:08:06
148Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac0:08:09
149Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
150Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo0:08:10
151Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team0:08:11
152Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin0:08:15
153Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
154Michal Golas (Pol) Team Sky0:08:16
155Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe0:08:17
156Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin0:08:18
157Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
158Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
159Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac0:08:21
160François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale0:08:29
161Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo0:08:31
162Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo0:08:33
163Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates0:08:36
164Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team0:08:39
165Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
166Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale0:08:51
167Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors0:08:54
168Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
169Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb0:09:07
170Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF0:09:12
171Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina0:09:25
172Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors0:09:26
173Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice0:09:27
174Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF0:09:42
175Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe0:09:43
176Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott0:10:00
177Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo0:10:25
178Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo0:10:30
179Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates0:10:36
180Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates0:10:37
181Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF0:10:50
182Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo0:10:52
183Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo0:11:02
184Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF0:11:03
185Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates0:11:04
186Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina0:11:06
187Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF0:11:20
188Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF0:11:41
189Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott0:12:56
190Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe

 

Klasyfikacja generalna po 10 etapie:

1Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb42:57:16
2Nairo Quintana (Col) Movistar Team0:02:23
3Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo0:02:38
4Thibaut Pinot (Fra) FDJ0:02:40
5Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida0:02:47
6Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors0:03:56
7Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale0:04:05
8Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin0:04:17
9Andrey Amador (CRc) Movistar Team0:04:39
10Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:05:19
11Geraint Thomas (GBr) Team Sky0:05:33
12Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team0:05:36
13Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac0:06:19
14Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates0:06:51
15Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team0:06:56
16Adam Yates (GBr) Orica-Scott0:06:58
17Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team0:07:42
18Rui Costa (Por) UAE Team Emirates0:08:12
19Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal0:08:56
20Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team0:09:49
21Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates0:15:00
22Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac0:15:56
23Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ0:16:49
24Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida0:16:56
25Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice0:17:07
26Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina0:17:37
27Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo0:17:55
28Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates0:18:51
29Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida0:19:45
30Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale0:20:00
31Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe0:20:15
32Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team0:21:28
33Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:21:55
34Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors0:22:08
35Winner Anacona (Col) Movistar Team0:24:52
36Rudy Molard (Fra) FDJ0:25:15
37Natnael Berhane (Eri) Dimension Data0:25:36
38Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb0:27:07
39Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team0:28:19
40Jose Herrada (Spa) Movistar Team0:29:20
41Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale0:29:43
42Mikel Landa (Spa) Team Sky0:30:38
43Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data0:30:43
44Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale0:31:42
45Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ0:33:55
46Georg Preidler (Aut) Team Sunweb0:34:18
47Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal0:34:32
48José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe0:35:23
49Steve Morabito (Swi) FDJ0:35:30
50Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team0:36:26
51François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale0:36:34
52Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac0:37:31
53Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo0:37:37
54Jose Rojas (Spa) Movistar Team0:38:24
55Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo0:39:11
56Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida0:39:18
57Philip Deignan (Irl) Team Sky0:39:27
58Diego Rosa (Ita) Team Sky0:39:42
59Salvatore Puccio (Ita) Team Sky0:39:56
60Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo0:40:03
61Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team0:40:13
62Sebastian Henao (Col) Team Sky0:40:20
63Victor De La Parte (Spa) Movistar Team0:41:18
64Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin0:41:28
65Igor Anton (Spa) Dimension Data0:42:21
66Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac0:43:07
67Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo0:43:54
68Chad Haga (USA) Team Sunweb0:44:35
69Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice0:44:44
70Jérémy Roy (Fra) FDJ0:44:48
71Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott0:45:09
72Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
73Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo0:45:33
74Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida0:46:07
75Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors0:46:52
76Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team0:47:53
77José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin0:48:08
78Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal0:48:48
79Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team0:49:56
80Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo0:51:59
81Simon Geschke (Ger) Team Sunweb0:52:31
82Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice0:52:44
83Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal0:54:44
84Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team0:56:33
85Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale0:56:55
86Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida0:57:13
87Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team0:57:25
88Carlos Verona (Spa) Orica-Scott0:58:04
89Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team0:58:12
90Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team0:59:32
91Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe1:00:28
92Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo1:00:55
93Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates1:01:15
94Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal1:01:18
95Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac1:01:26
96Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo1:02:52
97Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo1:03:04
98Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo1:03:09
99Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida1:04:28
100Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ1:05:06
101Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ1:05:17
102Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac1:05:46
103Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors1:05:50
104Omar Fraile (Spa) Dimension Data1:06:00
105Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida1:06:58
106Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo1:07:09
107Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data1:07:57
108Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale1:08:20
109Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data1:08:46
110Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin1:09:49
111Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott1:10:04
112Nathan Haas (Aus) Dimension Data1:10:13
113Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina1:10:29
114Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale1:11:48
115Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates1:11:57
116Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice1:12:01
117Kenny Elissonde (Fra) Team Sky1:12:14
118Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors1:12:23
119Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky1:12:24
120Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data1:12:37
121Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice1:13:13
122Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina1:13:30
123Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb1:13:52
124Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe1:14:26
125Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo1:14:52
126Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice1:15:20
127Daniele Bennati (Ita) Movistar Team1:15:30
128Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice1:15:39
129Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal1:15:44
130Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF1:16:03
131Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina1:16:07
132Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates1:16:25
133Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin1:17:02
134Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates1:17:12
135Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice1:17:21
136Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac1:17:41
137Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team1:18:06
138Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo1:18:13
139Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo1:19:17
140André Greipel (Ger) Lotto Soudal1:19:24
141William Bonnet (Fra) FDJ1:19:39
142Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo1:19:47
143Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF1:20:08
144Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF1:21:12
145Michal Golas (Pol) Team Sky1:21:19
146Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac1:22:02
147Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac1:22:10
148Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott1:22:17
149Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal1:23:23
150Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina1:23:25
151Svein Tuft (Can) Orica-Scott1:24:27
152Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin1:24:44
153Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott1:24:59
154Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott1:25:16
155Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data1:26:18
156Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo1:27:10
157Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo1:27:52
158Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb1:27:54
159Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors1:28:03
160Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo1:28:09
161Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe1:28:37
162Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates1:28:50
163Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin1:30:10
164Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors1:31:13
165Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo1:31:51
166Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors1:32:19
167Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott1:32:41
168Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team1:32:52
169Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF1:33:36
170Rory Sutherland (Aus) Movistar Team1:33:54
171Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina1:34:30
172Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe1:34:45
173Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo1:35:44
174Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF1:35:55
175Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors1:36:08
176Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb1:37:13
177Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo1:38:57
178Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF1:40:09
179Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina1:41:08
180Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo1:42:29
181Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo1:42:50
182Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal1:43:10
183Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin1:44:36
184Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team1:47:04
185Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF1:48:06
186Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe1:48:33
187Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina1:48:52
188Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice1:51:52
189Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina1:59:51
190Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe2:16:06