fot. Boels-Dolmans

Anna van der Breggen (Boels – Dolmans) wygrała Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM. Ostatni etap dla Giorgii Bronzini (Wiggle High5).

20 rund wokół Sacramento o łącznej długości 70. kilometrów kończyło rywalizację w kobiecym Amgen Tour of California. W generalce Katie Hall (UnitedHealthcare) prowadziła z Anną van der Breggen (Boels – Dolmans) tylko o sekundę i zapowiadała się nawet ostra walka na jedynej lotnej premii.

Już na ósmym kilometrze upadek zaliczyła van der Breggen, ale na szczęście Holenderka dość szybko się pozbierała. Po 21. kilometrach mieliśmy pierwszą ucieczkę, ale peleton odpuścił odjazd tylko na jedną rundę. Na jedynej lotnej premii mieliśmy prawdziwą walkę. Wygrała Giorgia Bronzini (Wiggle High5), a druga była van der Breggen. Tym samym Holenderka wyprzedziła w wirtualnej generalce Katie Hall o sekundę!

Treck

Żaden odjazd nie został puszczony przez peleton i o zwycięstwie zadecydował końcowy sprint. Najszybsza była Giorgia Bronzini (Wiggle High5). Druga była Coryn Rivera (Team Sunweb), a trzecia Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling).

Generalkę wygrała o sekundę Anna van der Breggen (Boels – Dolmans)!

Wyniki ostatniego etapu:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 1:38:03
2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
3 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:00:00
4 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
5 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:00:00
6 Emma White (USA) Rally Cycling 0:00:00
7 Elizabeth Williams (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
8 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
9 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
10 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
11 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
12 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
13 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
14 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
15 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
16 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
17 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
18 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
19 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
20 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
21 Sofia Arreola (Mex) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
22 Claire Rose (GBr) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:00:00
23 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
24 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
25 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:00
26 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
27 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:00
28 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:00
29 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:00:00
30 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:00
31 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:00
32 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:00:00
33 Hannah Payton (GBr) Drops 0:00:00
34 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
35 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
36 Hannah Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
37 Marie-Soleil Blais (Can) Team Illuminate 0:00:00
38 Peta Mullens (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:00:08
39 Kelly Catlin (USA) Rally Cycling 0:00:10
40 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:00:10
41 Michaela Drummond (NZl) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:00:12
42 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:13
43 Martina Ritter (AUT) Drops 0:00:15
44 Leah Thomas (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:15
45 Jennifer Luebke (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:00:15
46 Whitney Allison (USA) Colavita – Bianchi 0:00:15
47 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:21
48 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:21
49 Hanna Muegge (GER) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:00:21
50 Tayler Wiles (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:21
51 Katerina Nash (Cze) Team Illuminate 0:00:21
52 Allison Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:21
53 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:21
54 Anna Christian (GBr) Drops 0:00:21
55 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:00:21
56 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:21
57 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:21
58 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:21
59 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:21
60 Georgia Catterick (NZl) Team Illuminate 0:00:21
61 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:21
62 Abigail Mickey (USA) Colavita – Bianchi 0:00:21
63 Stefanie Sydlik (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:21
64 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:00:21
65 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
66 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:21
67 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:27
68 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:27
69 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:27
70 Caitlin Laroche (USA) Rally Cycling 0:00:40
71 Lindsay Myers (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
72 Amber Pierce (USA) Colavita – Bianchi 0:00:00
73 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
74 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
75 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:20
76 Megan Alderete (USA) Hagens Berman – Supermint 0:02:53
77 Lex Albrecht (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
78 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:26
79 Breanne Nalder (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:05:26
80 Amelie Rivat (Fra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:26
OTL Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate
DNF Mandy Heintz (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling
DNS Jasmin Glaesser (Can) Sho-Air – TWENTY20

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 10:47:33
2 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:01
3 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:00:31
4 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:34
5 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:38
6 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:44
7 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:54
8 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:01:39
9 Martina Ritter (AUT) Drops 0:01:42
10 Leah Thomas (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:01:58
11 Lex Albrecht (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:04
12 Tayler Wiles (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:06
13 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:10
14 Katerina Nash (Cze) Team Illuminate 0:02:11
15 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:19
16 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:02:25
17 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:02:30
18 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint 0:02:40
19 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:03:09
20 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:34
21 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:58
22 Anna Christian (GBr) Drops 0:03:58
23 Abigail Mickey (USA) Colavita – Bianchi 0:04:04
24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:04:13
25 Hannah Payton (GBr) Drops 0:04:53
26 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:04:55
27 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:05:01
28 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:05:20
29 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:05:26
30 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:05:39
31 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:05:39
32 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:05:47
33 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:56
34 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:08:12
35 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:53
36 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:09:10
37 Caitlin Laroche (USA) Rally Cycling 0:09:13
38 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:09:18
39 Kelly Catlin (USA) Rally Cycling 0:09:27
40 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:09:31
41 Jennifer Luebke (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:10:01
42 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:02
43 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:10:02
44 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:10:04
45 Elizabeth Williams (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:10:05
46 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:10:05
47 Emma White (USA) Rally Cycling 0:10:07
48 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:11
49 Lindsay Myers (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:10:33
50 Claire Rose (GBr) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:10:42
51 Peta Mullens (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:10:42
52 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:10:52
53 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:11:00
54 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:11:16
55 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:11:32
56 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:12:15
57 Megan Alderete (USA) Hagens Berman – Supermint 0:12:19
58 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:13:25
59 Hannah Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:13:29
60 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:13:55
61 Amber Pierce (USA) Colavita – Bianchi 0:14:18
62 Michaela Drummond (NZl) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:14:29
63 Whitney Allison (USA) Colavita – Bianchi 0:14:39
64 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:14:53
65 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:15:14
66 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15:21
67 Stefanie Sydlik (USA) Nationalmannschaft USA 0:15:49
68 Marie-Soleil Blais (Can) Team Illuminate 0:16:06
69 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:17:18
70 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:18:05
71 Hanna Muegge (GER) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:18:57
72 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:19:04
73 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:20:04
74 Allison Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:20:22
75 Sofia Arreola (Mex) Sho-Air – TWENTY20 0:22:53
76 Amelie Rivat (Fra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:23:09
77 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:23:41
78 Breanne Nalder (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:25:24
79 Georgia Catterick (NZl) Team Illuminate 0:31:28
80 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:34:08