Polski Związek Kolarski

Kolarz Domin Sport zwyciężył po finiszu z pięcioosobowej grupki. Najlepszym orlikiem został Sebastian Matusiak (Warmińsko-Mazurski KS).

Na starcie XXXII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „O Puchar Wójta Gminy
Chrząstowice” w miejscowości Dębie do walki stanęło dziewięć kategorii wiekowych – od młodzika do elity wśród mężczyzn i od młodziczki do orliczki wśród pań. Organizatorzy postanowili połączyć kilka wyścigów.

W rywalizacji młodzików, juniorek młodszych i młodziczek na dystansie 27km najlepszy był Jakub Lewandowski (KWM OZKol Łódź), który pokonał na finiszu Jakuba Kozickiego (LUKS Trójka Piaseczno). Pięć sekund później na metę przyjechał kolega Kozickiego z drużyny, Tomasz Grzesiak. Wśród juniorek młodszych wygrała Laura Wójcik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) przed Wiktorią Pikul (Klub Kolarski Tramwajarz Łódź) i Sandrą Meją (LUKS White MTB Team Biała), a podium młodziczek wyglądało następująco – Natalia Wężyk (KWM OZKol Łódź) przed Emilią Ryszką (LIV Feniks Womens Cycling Team) i Barbarą Gorzkiewicz (KWM OZKol Łódź).

Pełne wyniki – tutaj

Juniorzy młodsi mieli do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans – 54km. Polscy kolarze okazali się gościnni i z wygranej cieszyli się zawodnicy z Niemiec. Luca Rohde (RG Hamburg) pokonał na finiszu Tobiasa Buck-Gramcko (Tuspo Weende), a najlepszy z Polaków, Kacper Simiński (KS Społem ULISSE Central Łódź) był trzeci ze stratą 44 sekund.

Drugim z „łączonych” wyścigów był start juniorów, juniorek i orliczek. Niestety panie pojawiły się nielicznie (trzy juniorki i jedna orliczka) i nie ukończyły rywalizacji. Panowie ścigali się na dystansie 81km, a o wygraną walczyła czteroosobowa grupka, która uzyskała bardzo dużą przewagę nad resztą stawki. Zwyciężył Szymon Drobny (WLKS Krakus – BBC Czaja) przed Piotrem Klimkowskim (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) i Adamem Kusiem (MLKS Wieluń). Niestety poza podium dojechał ostatni z uciekinierów – Mateusz Kostański (KLTC Konin). Niecałe 8 minut stracili Marcin Zarębski (MKS Karolina Jaworzyna Śląska) i Paweł Głombica (LKS Ziemia Opolska), a peleton był aż 15 minut za triumfatorami.

Najdłuższy dystans do pokonania miała elita mężczyzn i orlicy – 121.5km. Podobnie jak u poprzedniej kategorii również tutaj do mety dojechała niewielka grupa. Najszybszy był kolarz Domin Sport Piotr Skarżyński, za którym przyjechali dwaj zawodnicy do lat 23 – Sebastian Matusiak (Warmińsko-Mazurski KS) i Paweł Zaleśny (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). W czołówce zameldowali się też Adrian Kucharek (Domin Sport), Szymon Tracz (Caja Rural), Filip Matoszko i Dominik Wiewiór (Warmińsko-Mazurski KS). Pozostali stracili ponad 6’30”.

Poprzedni artykułRekordowe Cyklo Gniewino 2017, otwiera sezon szosowy na Pomorzu!
Następny artykułŻTC Bike Race: Wielkie ściganie w Łyszkowicach i gruzińskie podium
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.