Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Matteo Montagutiego (Ag2r) zakończył się czwarty etap Tour of the Alps. Liderem pozostał Geraint Thomas (Sky).

Czwarty etap włoskiego wyścigu 2.HC prowadził z Bolzano do Cles i nie należał do najtrudniejszych. Na kolarzy czekały 2 premie górskie, usytuowane stosunkowo daleko od mety, przez co żaden z liderów nie zapowiadał walki o zwycięstwo etapowe i stworzenie różnic.

Dzisiejszy etap jest zdecydowanie łatwiejszy od wczorajszego. W Funes straciłem 4 minuty, więc walka w GC się dla mnie skończyła, ale na pewno będę próbował wygrać etap z ucieczki. Dzisiaj jest jednak za łatwo i myślę, że dojdzie do finiszu najszybszych kolarzy w wyścigu.

– powiedział nam przed etapem Rohan Dennis (BMC).

Treck

Dziś ponownie peleton nie miał zamiaru forsować tempa na początku etapu i szybko pozwolił uformować ucieczkę. Znaleźli się w niej Kilian Frankiny (BMC), Davide Vilella (Cannondale – Drapac), Jeremy Roy (FDJ), Simone Andretta (Bardiani – CSF) oraz Stefano Pirazzi (Bardiani – CSF). Na podjeździe pod Passo Mendola przewaga piątki oscylowała w granicach 3-4 minut, co nie dawało im większych szans na wygranie etapu.

Co ciekawe, przez wiele następnych kilometrów, sytuacja zupełnie się nie zmieniała. Peleton prowadzony przez Team Sky nie zamierzał za szybko dochodzić uciekinierów, jednocześnie nie „spuszczając ich z kolarskiej smyczy”. Jednocześnie w pierwszych dwóch godzinach średnia na etapie wynosiła 34 km/h.

Sytuacja zaczęła się zmieniać około 50 kilometrów przed metą. Wówczas, przed drugą górską premią, tempo podkręciły ekipy Sky i Sangemini – MG, co pozwoliło na 10 kilometrach odrobić do ucieczki 2 minuty.

Ciężki, niespełna 6-kilometrowy podjazd wniósł sporo zamieszania. Jako pierwszy z peletonu ruszył się Dario Cataldo (Astana). Akcja Włocha bardzo mocno poruszyła pozostałych kolarzy, przez co prowadzenie grupy zasadniczej przez Team Sky było niezwykle chaotyczne. Po chwili również inni zawodnicy z drugiego rzędu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Za Kolarzem Astany ruszyli Davide Formolo (Cannondale – Drapac) i Davide Celano (Reprezentacja Włoch). Nieszczęśliwie dla włoskiego duetu, na ich koło wskoczył Thibaut Pinot (FDJ), przez co akcja została szybko skasowana. Na czele samotnie do mety gnał Stefano Pirazzi, mający 10 sekund przewagi nad byłymi towarzyszami i 47 sekund nad faworytami.

Przed samym szczytem, do jadącego przed peletonem Cataldo dołączył Celano, który miał tego dnia ogromną ochotę na odniesienie zwycięstwa. Co ciekawe, za Włochem ponownie ruszył Thibaut Pinot, który ewidentnie czuł się znakomicie i chciał odrobić kilkanaście sekund straty w klasyfikacji generalnej. Tym razem na koło francuza wskoczył Alexander Foliforov (Gazprom – Rusvelo), co pozwoliło stworzyć mocną grupkę harcowników.

Na początku ostatnich tego dnia zjazdów, do prowadzącego Pirazziego doskoczył Frankiny, który kilka chwil później odjechał na zjazdach. Kilkadziesiąt sekund za jego plecami o sporym pechu mógł mówić za to Michele Scarponi (Astana), który zaliczył nieprzyjemne spotkanie z asfaltem. Zjazd z Forcella di Brez ponownie zmienił sytuację. Na czele dzielnie współpracowali Pirazzi i Frankiny, a za nimi znalazł się samotny Hubert Dupont (Ag2r), za którym gonili Fausto Masnada (Androni – Sidermec) i Yonder Godoy (Wilier Triestina) – obaj po chwili zrezygnowali z pościgu. Grupka Pinota także wróciła do przerzedzonego peletonu.

Na ostatniej rundzie wokół Cles trwało znane z kolarskich tras przeciąganie liny. 10 kilometrów przed metą wydawało się, że w walce o zwycięstwo etapowe zostali już tylko dwaj uciekinierzy i Hubert Dupont, gdyż peleton tracił półtorej minuty. Na niewielkim wzniesieniu 6 km przed metą Dupont zdołał dojść do czołówki, zostając głównym faworytem do wygrania etapu, jednocześnie w peletonie doszło do pewnego zamieszania, gdyż kilku zawodników liczących się w klasyfikacji generalnej podkręciło tempo.

Zupełnie nieoczekiwanie, kilometr przed metą peleton złapał walczące trio, a o zwycięstwie etapowym zdecydował sprint z grupy, w którym najlepszy okazał się Matteo Montaguti (Ag2r), który na błysk szprychy wyprzedził Thibaut Pinot (FDJ) i Rohana Dennisa (BMC). Liderem pozostał Geraint Thomas (Sky).

Z Cles, Dawid Gruntkowski

Wyniki czwartego etapu:

1 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 4:56:38
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:00
3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
4 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
5 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:00
6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
7 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:00:00
8 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
9 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
10 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:00
12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
13 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
14 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
15 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
16 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
17 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:00
18 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
19 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
20 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
21 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
22 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
23 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
24 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
26 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
27 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
28 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
29 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
30 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:00
31 Danilo Celano (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
32 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
33 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
34 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
35 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
36 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
37 Rodolfo Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
38 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:00
39 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:00
40 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
41 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:00:00
42 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
43 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
44 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
45 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
46 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
47 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
48 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:00
49 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:45
50 Davide Orrico (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:01:01
51 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:14
52 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:01:23
53 Antonio Zullo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:06
54 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:02:34
55 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:34
56 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:34
57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:34
58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:03:44
59 Andrea Garosio (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:44
60 Awet Habtom (Eri) Bike Aid 0:05:07
61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:06:02
62 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:07:09
63 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:07:49
64 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:07:49
65 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:07:49
66 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:07:49
67 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:49
68 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:07:49
69 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:49
70 Matteo Natali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:07:49
71 Luca Raggio (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:07:49
72 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:49
73 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:07:49
74 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:07:49
75 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:07:49
76 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:07:49
77 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:07:49
78 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:10:14
79 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid 0:14:43
80 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:58
81 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:58
82 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:58
83 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:15:58
84 Matthias Krizek (AUT) Tirol Cycling Team 0:15:58
85 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:15:58
86 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:15:58
87 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:58
88 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:15:58
89 Michele Gazzarra (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:15:58
90 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:15:58
91 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:15:58
92 Rinaldo Nocentini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:15:58
93 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:58
94 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:15:58
95 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:58
96 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid 0:15:58
97 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:15:58
98 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:15:58
99 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:58
100 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:58
101 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:18:41
102 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:18:41
103 Simone Bernardini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:18:41
104 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:18:41
105 Timothy Rugg (USA) Bike Aid 0:18:41
106 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:18:41
107 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:41
108 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:18:41
109 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:18:41
110 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:18:41
111 Paolo Prandini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:18:41
112 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:18:41
113 Leonardo Basso (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:18:41
114 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:18:41
115 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:18:41
116 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:18:41
117 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:41
118 Valens Ndayisenga (Rwa) Tirol Cycling Team 0:18:41
119 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport 0:18:41
120 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:41
121 William Bonnet (Fra) FDJ 0:18:41
122 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:41
123 Martyn Irvine (Irl) Aqua Blue Sport 0:18:41
124 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:41
125 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:18:41
126 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:41
127 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:41
128 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:41
129 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:18:41
130 Lucas Schwarz (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:41
131 Timo Schäfer (GER) Bike Aid 0:18:41
132 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:18:41
133 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:41
134 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:18:41
DNS Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 15:36:40
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:13
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:16
4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:21
5 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:31
6 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:36
7 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:39
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:42
9 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:46
10 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:48
11 Danilo Celano (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:48
12 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:56
13 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:02
14 Rodolfo Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:05
15 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:10
16 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:01:48
17 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:01:51
18 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:55
19 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:59
20 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:01
21 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:03
22 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:03
23 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:12
24 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:14
25 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:33
26 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:43
27 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:02:44
28 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:48
29 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:51
30 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:54
31 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:09
32 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:04:28
33 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:06
34 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:52
35 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:06:25
36 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:25
37 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:07:24
38 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:07:41
39 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:10:01
40 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:10:05
41 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:10:51
42 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:10:56
43 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:11:20
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:11:22
45 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:30
46 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:30
47 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:14:04
48 Antonio Zullo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:05
49 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:16:20
50 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:17:16
51 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:17:25
52 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:22
53 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:21:06
54 Davide Orrico (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:21:49
55 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:21:56
56 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:22:20
57 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:23:32
58 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:26:08
59 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:27:20
60 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:27:42
61 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:27:57
62 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:28:59
63 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:29:37
64 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:29:37
65 Michele Gazzarra (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:29:46
66 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:30:18
67 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:30:41
68 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:32:44
69 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:33:13
70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:33:27
71 Andrea Garosio (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:34:11
72 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:34:59
73 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:14
74 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:36:27
75 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:37:26
76 Luca Raggio (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:37:56
77 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:38:18
78 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:39:02
79 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport 0:40:38
80 Matteo Natali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:42:48
81 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:43:10
82 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:43:15
83 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:43:23
84 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:45:35
85 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:45:39
86 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:48:39
87 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:49:10
88 Suleiman Kangangi (Ken) Bike Aid 0:49:22
89 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:49:43
90 Matthias Krizek (AUT) Tirol Cycling Team 0:51:21
91 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:53:26
92 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:54:20
93 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:55:46
94 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:57:45
95 Rinaldo Nocentini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:57:45
96 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid 0:58:15
97 Awet Habtom (Eri) Bike Aid 0:58:18
98 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:59:26
99 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:00:28
100 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:00:39
101 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 1:01:10
102 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 1:01:30
103 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:02:18
104 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 1:02:20
105 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 1:02:20
106 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:04:18
107 Leonardo Basso (Ita) Nationalmannschaft Italien 1:04:18
108 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 1:04:50
109 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 1:06:01
110 William Bonnet (Fra) FDJ 1:06:01
111 Lucas Schwarz (AUT) Tirol Cycling Team 1:06:05
112 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 1:06:10
113 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 1:10:27
114 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 1:11:30
115 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 1:11:38
116 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 1:12:37
117 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 1:12:37
118 Simone Bernardini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 1:15:20
119 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:15:20
120 Martyn Irvine (Irl) Aqua Blue Sport 1:15:20
121 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 1:15:20
122 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 1:15:34
123 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis 1:19:42
124 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 1:19:42
125 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 1:19:46
126 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 1:19:47
127 Timo Schäfer (GER) Bike Aid 1:19:55
128 Timothy Rugg (USA) Bike Aid 1:20:04
129 Valens Ndayisenga (Rwa) Tirol Cycling Team 1:20:35
130 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 1:24:57
131 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 1:25:02
132 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:25:02
133 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 1:28:34
134 Paolo Prandini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 1:28:34