Fot. WM3 Pro Cycling

Mistrzyni Polski Kasia Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) będzie liderką swojej drużyny w kobiecej „Walońskiej Strzale”. Kasia jest także jedną z faworytek do zwycięstwa. 

Środowe ściganie w Ardenach rozpoczną panie. Pokonają sto dwadzieścia kilometrów, i podobnie jak elita mężczyzn, będą finiszowały na słynnym podjeździe Mur de Huy.

Po tym, jak drużyna WM3 Pro Cycling ogłosiła skład na „Walońską Strzałę” kobiet, na Twitterze Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) pytano czy mistrzyni Polski to przyszła zwyciężczyni La Flèche Wallonne Feminine lub czy może osiągnie to już w tegorocznej edycji wyścigu. Potwierdza to tylko fakt, że Polka jest jedną z kandydatek do końcowego triumfu. Niewiadoma będzie musiała walczyć z takimi rywalkami jak Pauline Ferrand-Prevot (Canyon-SRAM) czy Anną van der Breggen (Boels-Dolmans), która wygrała kobiecy wyścig Amstel Gold Race.

W składzie WM3 Procycling znalazła się także druga Polka – Anna Plichta.

Kasia Niewiadoma udzieliła przed startem krótkiego wywiadu, który udostępniono w mediach społecznościowych. Polka na pytanie dlaczego ten wyścig jest dla niej tak ważny, odpowiedziała, że z dwóch powodów, po pierwsze, dlatego, że to tu rozpoczynała swoją przygodę z kolarstwem, a po drugie dlatego, że przyjechali kibicować jej rodzice.

 

Pełny skład drużyny WM3 Procycling na La Flèche Wallonne Feminine 2017: RIEJANNE MARKUS, VALENTINA SCANDOLARA, ANNA PLICHTA, MONIEK TENNIGLO, KASIA NIEWIADOMA, LAUREN KITCHEN.