Crédit photo Freddy Guérin - DirectVelo

Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre) był najszybszy na trasie Tro-Bro Léon. To czwarte zwycięstwo francuskiej ekip w tym sezonie.

Małe Paryż – Roubaix, czyli Tro-Bro Léon było rozgrywane dziś na trasie wokół Lannilis. Kolarze mieli do pokonania 204 kilometry, w tym 30 kilometrów prowadziło po 25. sektorach brukowanych (choć lepiej nazywać je polnymi drogami).

Wśród 144. startujących kolarzy nie było niestety Polaków, a z numerem jeden jechał ubiegłoroczny triumfator – Martin Mortensen (ColoQuick CULT).

W ucieczkę dnia zabrali się: Quentin Pacher (Delko Marseille Provence KTM), Luuc Bugter (Delta Cycling Rotterdam) i Sander Cordeel (Vérandas Willems-Crelan). Mimo ogromnych ambicji trójka została doścignięta przez peleton 75 kilometrów przed metą. Kolejnym śmiałkiem był specjalista w indywidualnej jeździe na czas – młody Duńczyk Mathias Krigbaum (ColoQuick CULT).

Krigbaum kręcił na czele tylko kilkanaście kilometrów. Na jednym z kolejnych sektorów brukowanych zaatakowali: Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre) i Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert). Coraz mniejsza grupa pościgowa na 20 kilometrów przed metą miała minutę straty do uciekającej dwójki.

Pogoń głównie ekipy FDJ spowodowała, że 3 kilometry przed metą dystans zmniejszył się do 15 sekund! Ambicje dwójki okazały się większe niż pogoń grupki. Szybszy na kresce okazał się Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre). Drugi była Backaert, a grupkę przyprowadził Benjamin Giraud (Delko Marseille Provence KTM).

Wyniki:

1 GAUDIN Damien ARMEE DE TERRE les 203,9 km en 4h50’22”
2 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT 2
3 GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 7
4 PICHON Laurent FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
5 LE CUNFF Kévin HP BTP – AUBER 93 MT
6 * DE WITTE Mathias CIBEL – CEBON MT
7 DEMARE Arnaud FDJ MT
8 * TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 MT
9 CHAVANEL Sylvain DIRECT ENERGIE MT
10 * HOFSTETTER Hugo COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
11 CANAL Fabien ARMEE DE TERRE MT
12 LOUBET Julien ARMEE DE TERRE MT
13 SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
14 LEVARLET Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT MT
15 CORBEL Erwann FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
16 DELAPLACE Anthony FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
17 * BARBIER Rudy AG2R LA MONDIALE MT
18 * ITURRIA SEGUROLA Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
19 QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE 10
20 PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
21 DEVOLDER Stijn VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
22 RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE 27
23 DELAGE Mickaël FDJ 35
24 LADAGNOUS Matthieu FDJ 01:08
25 * PETERS Nans AG2R LA MONDIALE 01:12
26 * RÄIM Mihkel ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
27 CLAEYS Dimitri COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:14
28 * POUILLY Félix ROUBAIX – LILLE METROPOLE 01:42
29 * FERASSE Thibault ARMEE DE TERRE MT
30 TURGIS Jimmy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
31 JAKIN Alo HP BTP – AUBER 93 MT
32 MADRAZO Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 01:44
33 * SWIFT Connor MADISON – GENESIS MT
34 * LE GAC Olivier FDJ 01:49
35 HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE 01:51
36 BILLE Gaetan VERANDAS WILLEMS – CRELAN 04:08
37 HAGEN Carl Fredrik JOKER ICOPAL 04:11
38 DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
39 CORNU Jérémy DIRECT ENERGIE 04:16
40 VEYHE Torkil COLOQUICK – CULT 04:23
41 * BAKKER Dennis DELTA CYCLING ROTTERDAM 05:23
42 JANSSENS Jimmy CIBEL – CEBON 05:28
43 HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
44 GONZALEZ PRIETO Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
45 MCEVOY Jonathan MADISON – GENESIS MT
46 DE JONGHE Kevin CIBEL – CEBON MT
47 * CARDIS Romain DIRECT ENERGIE MT
48 COBBAERT Robby CIBEL – CEBON MT
49 TXOPERENA MATXIKOTE Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
50 GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
51 * LECROQ Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
52 STALLAERT Joeri CIBEL – CEBON MT
53 * BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE 05:33
54 BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE 08:37
55 BOL Jetse MANZANA POSTOBON TEAM MT
56 * GROEN Ike DELTA CYCLING ROTTERDAM 09:17
57 DEHAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT 10:23
58 MORTENSEN Martin COLOQUICK – CULT MT
59 DUPONT Timothy VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
60 * WILLIAMS Tyler ISRAEL CYCLING ACADEMY 10:55
61 * DENZ Nico AG2R LA MONDIALE MT
62 JÖRGENSEN Christian Moberg COLOQUICK – CULT MT
63 * PACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
64 * UDONDO SANTA MARIA Gotzon EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 13:54

Wycofali się:
* BOUHANNI Rayane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* BAK KLARIS Magnus COLOQUICK – CULT
* KRIGBAUM Mathias COLOQUICK – CULT
* WALLIN Rasmus Bogh COLOQUICK – CULT
* ENGER Sondre Holst AG2R LA MONDIALE
* HOELGAARD Daniel FDJ
* GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* ANDERSEN Rune Almindso COLOQUICK – CULT
* BUGTER Luuc DELTA CYCLING ROTTERDAM
MALDONADO Anthony HP BTP – AUBER 93
* LIZARRALDE GELGADO Eneko EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
* GONZALEZ VELASCO Adrian EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
BAGUES KALPARSORO Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
* VAN DEN DOOL Jens DELTA CYCLING ROTTERDAM
* TALEN Jordi DELTA CYCLING ROTTERDAM
BREEN Vegard JOKER ICOPAL
MULHERN Mitchell DELTA CYCLING ROTTERDAM
HOEM Bjorn Tore JOKER ICOPAL
* RUYTERS Brecht CIBEL – CEBON
* REYNAERTS Wim CIBEL – CEBON
* SEYNAEVE Lander ROUBAIX – LILLE METROPOLE
* LEVEAU Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE
CALLEEUW Joeri ROUBAIX – LILLE METROPOLE
CABOT Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE
* MANZIN Lorrenzo FDJ
* GERCO Pastoor DELTA CYCLING ROTTERDAM
GUNMAN Taylor Karl MADISON – GENESIS
* HOELGAARD Markus JOKER ICOPAL
* LEBRETON Kévin ARMEE DE TERRE
RAIBAUD Jimmy ARMEE DE TERRE
STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT
* SARREAU Marc FDJ
* FOURNIER Marc FDJ
* OLABERRIA ARRUABARRENA Pello EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
HERFORTH Jensen Dennis COLOQUICK – CULT
* GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93
ROWSELL Erick MADISON – GENESIS
HORTON Tobyn MADISON – GENESIS
HANDLEY Richard MADISON – GENESIS
CRONSHAW Matt MADISON – GENESIS
* STIEN Adrian Aas JOKER ICOPAL
* SKJERPING Kristoffer JOKER ICOPAL
* KNOTTEN Iver Johan JOKER ICOPAL
DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE
NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE
BESCOND Jérémy HP BTP – AUBER 93
* SCHREURS Hamish ISRAEL CYCLING ACADEMY
* NEILANDS Krists ISRAEL CYCLING ACADEMY
* PERRY Benjamin ISRAEL CYCLING ACADEMY
CRAVEN Dan ISRAEL CYCLING ACADEMY
VACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT
* AMADOR CASTAÑO Juan Jose MANZANA POSTOBON TEAM
JARRIER Benoît FORTUNEO – VITAL CONCEPT
VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MANZANA POSTOBON TEAM
GENE Yohann DIRECT ENERGIE
SMUKULIS Gatis DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
MARTINEZ Yannick DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
LEMARCHAND Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
* VENTURINI Clément COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
MOUREY Francis FORTUNEO – VITAL CONCEPT
* GOOLAERTS Michael VERANDAS WILLEMS – CRELAN
DASSONVILLE Flavien HP BTP – AUBER 93
BALDO Nicolas HP BTP – AUBER 93
* YSSAAD Yannis ARMEE DE TERRE
POULHIES Stéphane ARMEE DE TERRE
MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT
VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT
* SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MANZANA POSTOBON TEAM
KRUOPIS Aidis VERANDAS WILLEMS – CRELAN
BLAIN Alexandre MADISON – GENESIS
VAN ZUMMEREN Stef VERANDAS WILLEMS – CRELAN
PREMONT Christophe VERANDAS WILLEMS – CRELAN
CORDEEL Sander VERANDAS WILLEMS – CRELAN
* SUAZA ARANGO Bernardo Albiero MANZANA POSTOBON TEAM
* MOLANO BENAVIRES Juan Sebastian MANZANA POSTOBON TEAM
* HIGUITA GARCIA Sergio Andrea MANZANA POSTOBON TEAM
* GARCIA SOSA Jhojan Orlando MANZANA POSTOBON TEAM
ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT