Fot. FDJ

Arnaud Démare (FDJ) wygrał po finiszu z peletonu GP de Denain – Porte du Hainaut / Valenciennes Métropole.

58. edycja GP de Denain – Porte du Hainaut / Valenciennes Métropole liczyła ponad 196 kilometrów. Profil w pierwszej części był dość pagórkowaty, ale można się było raczej spodziewać sprinterskiego pojedynku na finiszu.

Listę startową podpisało 18 ekip, ale niestety nie mieliśmy żadnego przedstawiciela polskiego kolarstwa. Dość szybko utworzyła się spora ucieczka w składzie: Ludovic Robeet (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Christophe Noppe (Sport Vlaanderen-Baloise) , Nicola Boem (Bardiani-CSF) , Stef van Zummeren (Veranda’s Willems-Crelan) , Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy), Gatis Smukulis (Delko Marseille-Provence KTM) i Juan José Amador (Manzana Postobón Team). Kolumbijczyk nie wytrzymał tempa współtowarzyszy, natomiast z peletonu dojechali jeszcze Berden de Vries (Roompot-Nederlandse Loterij) i Joeri Calleeuw (Roubaix-Lille Métropole).

BMC

Z tyłu mocno pracowały sprinterskie ekipy, czyli przede wszystkim Cofidis i FDJ. 45 kilometrów przed metą przewaga oscylowała wokół minuty. Ucieczka świetnie współpracowała, a duża grupa miała spore problemy by ich dogonić. Udało się im to dopiero na sześć kilometrów przed metą.

Finałowy sprint to popis Arnaud Démare (FDJ), dla którego to drugi sukces w tym wyścigu. Drugi był Nacer Bouhanni (Cofidis). Podium uzupełnił Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon).

Wyniki:

1 DEMARE Arnaud FDJ FRA les 196,4 km en 4h30’01” (moy. 43,642 km/h)
2 BOUHANNI Nacer COF FRA ‚ ‚
3 * MOLANO Sebastian MZN COL ‚ ‚
4 * VALLÉE Boris FVC BEL ‚ ‚
5 JANS Roy WVA BEL ‚ ‚
6 * LECROQ Jérémy RLM FRA ‚ ‚
7 VERMELTFOORT Coen RNL NED ‚ ‚
8 * TOUZE Damien AUB FRA ‚ ‚
9 * VAN LERBERGHE Bert SVB BEL ‚ ‚
10 GIRAUD Benjamin DMP FRA ‚ ‚
11 RAIBAUD Jimmy ADT FRA ‚ ‚
12 KREDER Raymond RNL NED ‚ ‚
13 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‚ ‚
14 * NAESEN Lawrence WVA BEL ‚ ‚
15 * BARBIER Rudy ALM FRA ‚ ‚
16 TCATEVICH Aleksei GAZ RUS ‚ ‚
17 * HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‚ ‚
18 * YSSAAD Yannis ADT FRA ‚ ‚
19 DUPONT Timothy VWC BEL ‚ ‚
20 * LOOIJ André RNL NED ‚ ‚
21 * MENUT David AUB FRA ‚ ‚
22 MAESTRI Mirco BAR ITA ‚ ‚
23 BOIVIN Guillaume ICA CAN ‚ ‚
24 * MARONESE Marco BAR ITA ‚ ‚
25 * SIMION Paolo BAR ITA ‚ ‚
26 DANIEL Maxime FVC FRA ‚ ‚
27 * BOUDAT Thomas DEN FRA ‚ ‚
28 CORBEL Erwann FVC FRA ‚ ‚
29 * POUILLY Félix RLM FRA ‚ ‚
30 DEHAES Kenny WGG BEL ‚ ‚
31 DELAGE Mickaël FDJ FRA ‚ ‚
32 * ALBANESE Vincenzo BAR ITA ‚ ‚
33 MALDONADO Anthony AUB FRA ‚ ‚
34 * CARDIS Romain DEN FRA ‚ ‚
35 DUMOULIN Samuel ALM FRA ‚ ‚
36 FEILLU Romain AUB FRA ‚ ‚
37 * HIGUITA Sergio MZN COL ‚ ‚
38 MADRAZO Angel DMP ESP ‚ ‚
39 DELAPLACE Anthony FVC FRA ‚ ‚
40 * ENGER Sondre Holst ALM NOR ‚ ‚
41 SOUPE Geoffrey COF FRA ‚ ‚
42 BAGDONAS Gediminas ALM LTU ‚ ‚
43 KRUOPIS Aidis VWC LTU ‚ ‚
44 DE BONDT Dries VWC BEL ‚ ‚
45 * LAPORTE Christophe COF FRA 07″
46 BARBIN Enrico BAR ITA 09″
47 SALOMEIN Jarl SVB BEL ‚ ‚
48 * FERASSE Thibault ADT FRA ‚ ‚
49 * SEYNAEVE Lander RLM BEL ‚ ‚
50 * DUQUENNOY Jimmy WVA BEL ‚ ‚
51 * DE WINTER Ludwig WVA BEL ‚ ‚
52 VAN GENECHTEN Jonas COF BEL ‚ ‚
53 * DÍAZ José Manuel ICA ESP 12″
54 DI GREGORIO Rémy DMP FRA ‚ ‚
55 VAN MELSEN Kevin WGG BEL ‚ ‚
56 VAN GOETHEM Brian RNL NED ‚ ‚
57 MARTINEZ Yannick DMP FRA ‚ ‚
58 BOEV Igor GAZ RUS ‚ ‚
59 BESCOND Jérémy AUB FRA ‚ ‚
60 HUPOND Thierry DMP FRA ‚ ‚
61 MINNAARD Marco WGG NED ‚ ‚
62 CANAL Fabien ADT FRA ‚ ‚
63 POULHIES Stéphane ADT FRA ‚ ‚
64 TRUSOV Nikolay GAZ RUS ‚ ‚
65 * SHALUNOV Evgeny GAZ RUS ‚ ‚
66 * VAN DER HOORN Taco RNL NED ‚ ‚
67 CABOT Jérémy RLM FRA ‚ ‚
68 * WILLIAMS Tyler ICA USA 22″
69 STENUIT Robin WGG BEL 25″
70 VAN STAEYEN Michael COF BEL 27″
71 JAKIN Alo AUB EST 28″
72 * RÄIM Mihkel ICA EST ‚ ‚
73 VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MZN COL ‚ ‚
74 * SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MZN COL 31″
75 * DERUETTE Thomas WVA BEL 32″
76 DUVAL Julien ALM FRA ‚ ‚
77 BONNET William FDJ FRA ‚ ‚
78 VACHON Florian FVC FRA ‚ ‚
79 STEELS Stijn SVB BEL ‚ ‚
80 BOUET Maxime FVC FRA ‚ ‚
81 ANTOMARCHI Julien RLM FRA ‚ ‚
82 BALDO Nicolas AUB FRA ‚ ‚
83 * FARAZIJN Maxime SVB BEL ‚ ‚
84 SMUKULIS Gatis DMP LAT ‚ ‚
85 GUILLEMOIS Romain DEN FRA ‚ ‚
86 VEUCHELEN Frederik WGG BEL ‚ ‚
87 GENE Yohann DEN FRA ‚ ‚
88 * FOURNIER Marc FDJ FRA ‚ ‚
89 DEMPSTER Zakkari ICA AUS ‚ ‚
90 * ROBEET Ludovic WVA BEL ‚ ‚
91 CALLEEUW Joeri RLM BEL ‚ ‚
92 NIKOLAEV Sergey GAZ RUS ‚ ‚
93 * NOPPE Christophe SVB BEL ‚ ‚
94 * NYCH Artem GAZ RUS ‚ ‚
95 * PERRY Benjamin ICA CAN ‚ ‚
96 DEVOLDER Stijn VWC BEL ‚ ‚
97 * CALMEJANE Lilian DEN FRA ‚ ‚
98 * DENZ Nico ALM GER ‚ ‚
99 MOUREY Francis FVC FRA ‚ ‚
100 * MANZIN Lorrenzo FDJ FRA ‚ ‚
101 * GRELLIER Fabien DEN FRA ‚ ‚
102 HUREL Tony DEN FRA ‚ ‚
103 * TURGIS Anthony COF FRA 50″
104 CORNU Jérémy DEN FRA 01’03”
105 STASSEN Julien WVA BEL ‚ ‚
106 * SCHREURS Hamish ICA NZL ‚ ‚
107 * LE GAC Olivier FDJ FRA 01’23”
108 LEMARCHAND Romain DMP FRA 01’25”
109 ASSELMAN Jesper RNL NED 01’27”
110 SOLOMENNIKOV Andrei GAZ RUS 01’31”
111 MAIKIN Roman GAZ RUS ‚ ‚
112 ANTONINI Simone WGG ITA ‚ ‚
113 * POLS Ruben SVB BEL ‚ ‚
114 * WALLAYS Jens SVB BEL ‚ ‚
115 * PLANCKAERT Edward SVB BEL ‚ ‚
116 GAUDIN Damien ADT FRA 01’40”
117 VAN ZUMMEREN Stef VWC BEL 01’44”
118 * LEBRETON Kévin ADT FRA ‚ ‚
119 * SENECHAL Florian COF FRA 02’22”
120 DE VRIES Berden RNL NED 03’22”
121 * PAREDES Wilmar Andres MZN COL 03’23”
122 BOEM Nicola BAR ITA 05’57”
123 * BOUHANNI Rayane COF FRA 08’21”