Paris-Camembert

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał po finisz z grupy wyścig Paris – Camembert. To trzeci triumf Francuza w tym sezonie.

78. edycja wyścigu o niemały kawałek sera Camembert (zależny od wagi zwycięzcy) prowadziła z Saint-Germain do Libarot, a do przejechania było 200 kilometrów. Po drodze na kolarzy czekało sześć oznaczonych podjazdów, ale także te nieoznaczone przez organizatorów mogły spowodować wiele ożywienia.

Niestety wśród 16. startujących drużyn nie mieliśmy żadnego przedstawiciela polskiego kolarstwa. We wczesną ucieczkę zabrali się: Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre) i Perrig Quemeneur (Direct Energie). Ucieczka nie była po myśli ekipy FDJ, która skasowała odjazd 35 kilometrów przed metą.

Wtedy na atak zdecydował się Johan Le Bon (FDJ), a rządy w peletonie przejął Cofidis. Ekipa Nacera Bouahnniego dopięła swego kilkanaście kilometrów dalej, a w zredukowanej grupie kręciło tylko około 50 zawodników.

Treck

5 kilometrów przed metą swoich sił spróbował Thomas Voeckler (Direct Energie), ale zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. W nim nie miał sobie równych Nacer Bouhanii (Cofidis). Drugi był Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale), a trzeci Kévin Reza (FDJ).

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS les 200 km en 4h43’46” (moy. 42,288 km/h)
2 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE MT
3 REZA Kévin FDJ MT
4 FONSECA Armindo FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
5 COMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
6 * LEVEAU Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
7 PICHON Laurent FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
8 * TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 MT
9 LE CUNFF Kévin HP BTP – AUBER 93 MT
10 * PACIONI Luca ANDRONI GIOCATTOLI MT
11 * LEBRETON Kévin ARMEE DE TERRE MT
12 JAKIN Alo HP BTP – AUBER 93 MT
13 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
14 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT MT
15 * MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT MT
16 MALDONADO Anthony HP BTP – AUBER 93 MT
17 EL FARES Julien DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
18 * CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE MT
19 * WALLAYS Jens SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
20 * GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93 MT
21 RAIBAUD Jimmy ARMEE DE TERRE MT
22 MADRAZO Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
23 VACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
24 CORNU Jérémy DIRECT ENERGIE MT
25 GONZALEZ JIMENEZ Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
26 * FOSS Tobias JOKER ICOPAL MT
27 * FRAPPORTI Mattia ANDRONI GIOCATTOLI MT
28 LOUBET Julien ARMEE DE TERRE MT
29 HARDY Romain FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
30 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT MT
31 * MAISON Jérémy FDJ MT
32 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
33 SOUPE Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
34 ANTOMARCHI Julien ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
35 GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
36 * GAUDU David FDJ MT
37 HAGEN Carl Fredrik JOKER ICOPAL MT
38 DELAPLACE Anthony FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
39 VOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE MT
40 EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5
41 JEANNESSON Arnold FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
42 * VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI MT
43 * BIDARD François AG2R LA MONDIALE 11
44 * TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14
45 CABOT Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE 01:03
46 NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE MT
47 FERNANDEZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
48 * STORK Florian TEAM SUNWEB MT
49 DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE MT
50 *OURSELIN Paul DIRECT ENERGIE MT
51 GAUDIN Damien ARMEE DE TERRE MT
52 BESCOND Jérémy HP BTP – AUBER 93 MT
53 HUREL Tony DIRECT ENERGIE MT
54 * TILLER Rasmus JOKER ICOPAL 01:23
55 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT MT
56 LE BON Johan FDJ MT
57 TXOPERENA MATXIKOTE Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 02:46
58 *JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 02:47
59 SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
60 QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE 03:30
61 * GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03:55
62 TURGIS Jimmy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
63 * PACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 05:18
64 * NOPPE Christophe SPORT VLAANDEREN – BALOISE 17:52
65 * UDONDO SANTA MARIA Gotzon EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
66 LEMARCHAND Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 19:57

Wycofali się:
* ROHDE Leon TEAM SUNWEB
STEELS Stijn SPORT VLAANDEREN – BALOISE
BAGUES KALPARSORO Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
DEVRIENDT Tom WANTY – GROUPE GOBERT
* GALL Felix TEAM SUNWEB
SALOMEIN Jarl SPORT VLAANDEREN – BALOISE
GOOS Marc TEAM SUNWEB
* SALMON Martin TEAM SUNWEB
* KANTER Max TEAM SUNWEB
BREEN Vegard JOKER ICOPAL
* SKAARSETH Anders JOKER ICOPAL
* FORFANG Ole JOKER ICOPAL
* KNOTTEN Iver Johan JOKER ICOPAL
* RICKAERT Jonas SPORT VLAANDEREN – BALOISE
* CAMPISTROUS Romain ARMEE DE TERRE
* SPREAFICO Matteo ANDRONI GIOCATTOLI
STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT
* POLS Ruben SPORT VLAANDEREN – BALOISE
* OLABERRIA Peio EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
CALLEEUW Joeri ROUBAIX – LILLE METROPOLE
* POUILLY Félix ROUBAIX – LILLE METROPOLE
* PETELIN Jan TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
* SEYNAEVE Lander ROUBAIX – LILLE METROPOLE
* ENGER Sondre Holst AG2R LA MONDIALE
* PETERS Nans AG2R LA MONDIALE
RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE
* VENTURINI Clément COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* RUSNAC Maxim TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
THILL Tom TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
* VALVASORI Larry TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
* YSSAAD Yannis ARMEE DE TERRE
* ROZSA Balazs TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
* MANZIN Lorrenzo FDJ
* STIJNS Wayne TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
BENFATTO Marco ANDRONI GIOCATTOLI
* MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI
PALINI Andrea ANDRONI GIOCATTOLI
* FERASSE Thibault ARMEE DE TERRE
DEHAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT
FEILLU Romain HP BTP – AUBER 93
VICHOT Arthur FDJ
* FOURNIER Marc FDJ
* DA SILVA Tiago TEAM DIFFERDANGE – LOSCH