Holender najlepiej finiszował z peletonu i wyprzedził Konrada Gessnera i Fabio Jakobsena. Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) przyjechał w peletonie.
159 kilometrów z La Ferté-Macé do Bagnoles-de-l‘Orne-Normandie, a po drodze dwie górskie i dwie lotnie premie. Tak przedstawiała się trasa piątego etapu Tour de Normandie.
Ucieczkę dnia zainicjowali: Krister Hagen (Team Coop), Thomas Rostollan (Equipe Cycliste Armée de Terre), Mathieu Burgaudeau (Vendee U Pays De La Loire), Jasper De Laat (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Mark Stewart (An Post Chain Reaction), Morgan Kneisky (reprezentacja Francji), Troels Vinther (Riwal Platform Cycling Team) i Julien Mortier (AGO-Aqua Service).
Ucieczka dotrwała razem do okrążeń w Bagnoles-de-l’Orne-Normandie. Tam stawka mocno się rozrzedziła, a najdłużej przed peletonem bronili się Stewart, De Laat i Burgaudeau. 5km przed metą ekipy sprinterów dopięły jednak swego i o wygranej decydowała walka najszybszych. Zwyciężył Johim Ariesen (Metec-TKH), który wyprzedził Konrada Gessnera (Rad-Net Rose Team) i Fabio Jakobsena (SEG Racing Academy). Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) przyjechał w peletonie i był 21.
TOP25 etapu:
1 | Johim Ariesen (Metec – TKH) | NED | 3:35:23 |
2 | Konrad Geßner (Radnet – Rose) | GER | 0:00 |
3 | Fabio Jakobsen (Seg Racing Academy) | NED | 0:00 |
4 | Justin Jules (WB Veranclassic – Aqua Protect) | FRA | 0:00 |
5 | Dennis Bakker (Delta Rotterdam) | NED | 0:00 |
6 | Lionel Taminiaux (AGO – Aquaservice) | BEL | 0:00 |
7 | Alex Frame (Jlt – Condor) | NZL | 0:00 |
8 | Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept) | BEL | 0:00 |
9 | Nicolai Brøchner (Riwal Platform) | DEN | 0:00 |
10 | August Jensen (Coop) | NOR | 0:00 |
11 | Melvin Rulliere | FRA | 0:00 |
12 | Bryan Alaphilippe (Armée de Terre) | FRA | 0:00 |
13 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | ESP | 0:00 |
14 | Julien Mortier (AGO – Aquaservice) | BEL | 0:00 |
15 | Ken Eikeland | NOR | 0:00 |
16 | Steve Lampier (Jlt – Condor) | GBR | 0:00 |
17 | Matthew Teggart (AN Post – Chainreaction) | IRL | 0:00 |
18 | Daan Meijers (Delta Rotterdam) | NED | 0:00 |
19 | Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling) | GER | 0:00 |
20 | Kenny Molly (AGO – Aquaservice) | BEL | 0:00 |
21 | Przemyslaw Kasperkiewicz (AN Post – Chainreaction) | POL | 0:00 |
22 | Jan-Willem Van Schip (Delta Rotterdam) | NED | 0:00 |
23 | Alistair Slater (Jlt – Condor) | GBR | 0:00 |
24 | Jonathan McEvoy (Madison – Genesis) | GBR | 0:00 |
25 | Daniel Viegas (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | POR | 0:00 |
Klasyfikacja generalna:
1 | Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept) | FRA | 18:05:28 |
2 | Justin Mottier | FRA | 0:08 |
3 | Justin Jules (WB Veranclassic – Aqua Protect) | FRA | 0:19 |
4 | August Jensen (Coop) | NOR | 0:45 |
5 | Jesse Anthony (Rally Cycling) | USA | 0:45 |
6 | Nicolai Brøchner (Riwal Platform) | DEN | 0:48 |
7 | Steve Lampier (Jlt – Condor) | GBR | 0:49 |
8 | Pascal Eenkhoorn (BMC Development) | NED | 0:49 |
9 | Benoit Jarrier (Fortuneo – Vital Concept) | FRA | 0:52 |
10 | Alistair Slater (Jlt – Condor) | GBR | 0:52 |
11 | Florian Maitre (Vendée U) | FRA | 0:55 |
12 | Jarno Gmelich Meijling (Metec – TKH) | NED | 0:55 |
13 | Dimitri Peyskens (WB Veranclassic – Aqua Protect) | BEL | 0:55 |
14 | Diego Pablo Sevilla Lopez (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | ESP | 0:58 |
15 | Kenny Molly (AGO – Aquaservice) | BEL | 1:02 |
16 | Julien Mortier (AGO – Aquaservice) | BEL | 1:04 |
17 | Przemyslaw Kasperkiewicz (AN Post – Chainreaction) | POL | 1:07 |
18 | Kevin Lebreton (Armée de Terre) | FRA | 1:07 |
19 | Krister Hagen (Coop) | NOR | 1:10 |
20 | Emerson Oronte (Rally Cycling) | USA | 1:15 |
21 | Sébastien Delfosse (WB Veranclassic – Aqua Protect) | BEL | 1:37 |
22 | Flavien Maurelet | FRA | 1:42 |
23 | Dennis Bakker (Delta Rotterdam) | NED | 1:52 |
24 | Richard Handley (Madison – Genesis) | GBR | 1:52 |
25 | Charlie Arimont (AGO – Aquaservice) | BEL | 1:56 |
26 | Jan Brockhoff (Leopard Pro Cycling) | GER | 1:58 |
27 | Ken Eikeland | NOR | 2:03 |
28 | Adrien Garel | FRA | 2:03 |
29 | Adriaan Janssen (Seg Racing Academy) | NED | 2:03 |
30 | Jasper De Laat (Metec – TKH) | NED | 2:06 |
31 | Alexandre Blain (Madison – Genesis) | FRA | 2:07 |
32 | Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling) | GER | 2:10 |
33 | Jan-Willem Van Schip (Delta Rotterdam) | NED | 2:49 |
34 | Cyrille Patoux | FRA | 2:51 |
35 | Damien Gaudin (Armée de Terre) | FRA | 2:58 |
36 | Marten Kooistra (Seg Racing Academy) | NED | 3:01 |
37 | Lukas Spengler (WB Veranclassic – Aqua Protect) | SUI | 3:06 |
38 | Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept) | BEL | 3:13 |
39 | Fabio Jakobsen (Seg Racing Academy) | NED | 3:18 |
40 | Gregory Habeaux (WB Veranclassic – Aqua Protect) | BEL | 3:43 |
41 | Jacob Scott (AN Post – Chainreaction) | GBR | 3:52 |
42 | Jasper Hamelink (Metec – TKH) | NED | 4:20 |
43 | Alexis Guerin | FRA | 4:27 |
44 | Tom Wirtgen (Leopard Pro Cycling) | LUX | 4:59 |
45 | Rasmus Mygind (Riwal Platform) | DEN | 5:06 |
46 | Bram Welten (BMC Development) | NED | 5:58 |
47 | Mark Stewart (AN Post – Chainreaction) | GBR | 6:03 |
48 | Aksel Nõmmela (Leopard Pro Cycling) | EST | 6:12 |
49 | Sjoerd Kouwenhoven (Metec – TKH) | NED | 6:24 |
50 | Pierrick Naud (Rally Cycling) | CAN | 6:52 |
51 | Stéphane Poulhies (Armée de Terre) | FRA | 7:22 |
52 | Louis Lapierre | FRA | 7:36 |
53 | Daan Meijers (Delta Rotterdam) | NED | 7:44 |
54 | Stef Krul (Metec – TKH) | NED | 8:34 |
55 | Gabriel Cullaigh (Seg Racing Academy) | GBR | 9:51 |
56 | Jonas Aaen Jørgensen (Riwal Platform) | DEN | 9:56 |
57 | Morgan Kneisky (Armée de Terre) | FRA | 9:58 |
58 | Johim Ariesen (Metec – TKH) | NED | 10:08 |
59 | Martin Palm (AGO – Aquaservice) | BEL | 10:08 |
60 | Louis Pijourlet | FRA | 10:13 |
61 | Julius Van Den Berg (Seg Racing Academy) | NED | 10:18 |
62 | Bryan Alaphilippe (Armée de Terre) | FRA | 10:27 |
63 | Mitchell Mulhern (Delta Rotterdam) | AUS | 11:11 |
64 | Troels Rønning Vinther (Riwal Platform) | DEN | 11:27 |
65 | Melvin Rulliere | FRA | 11:31 |
66 | Daniel Viegas (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | POR | 12:08 |
67 | Øivind Lukkedal (Coop) | NOR | 12:08 |
68 | Connor Swift (Madison – Genesis) | GBR | 12:24 |
69 | Matthew Teggart (AN Post – Chainreaction) | IRL | 12:24 |
70 | Antoine Loy (AGO – Aquaservice) | BEL | 12:24 |
71 | Fredrik Strand Galta (Coop) | NOR | 12:32 |
72 | Mathieu Burgaudeau (Vendée U) | FRA | 12:32 |
73 | Lionel Taminiaux (AGO – Aquaservice) | BEL | 12:38 |
74 | Torkil Veyhe (Coloquick – Cult) | DEN | 12:45 |
75 | Alex Frame (Jlt – Condor) | NZL | 12:56 |
76 | Bjørnar Vevatne Øverland (Fixit.no) | NOR | 13:12 |
77 | Clément Orceau (Vendée U) | FRA | 13:40 |
78 | Rune Andersen (Coloquick – Cult) | DEN | 13:51 |
79 | Kersten Thiele (Radnet – Rose) | GER | 14:00 |
80 | Martin Mortensen (Coloquick – Cult) | DEN | 14:33 |
81 | Chris Anker Sørensen (Riwal Platform) | DEN | 14:36 |
82 | Edward Laverack (Jlt – Condor) | GBR | 14:46 |
83 | Pavel Sivakov (BMC Development) | RUS | 14:56 |
84 | Romain Bacon (CC Nogent-Sur-Oise) | FRA | 15:23 |
85 | Martin Schäppi (BMC Development) | SUI | 15:40 |
86 | Maxence Moncassin | FRA | 15:48 |
87 | David Riviere (Vendée U) | FRA | 16:35 |
88 | Daniele Cantoni (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | ITA | 16:42 |
89 | Konrad Geßner (Radnet – Rose) | GER | 16:45 |
90 | Alex Paton (Madison – Genesis) | GBR | 16:45 |
91 | Wilsly Jonas Gregaard | DEN | 17:00 |
92 | Jonathan Mould (Jlt – Condor) | GBR | 17:22 |
93 | Adrien Carpentier | FRA | 17:27 |
94 | Risto Raid | EST | 17:55 |
95 | Tomeu Gelabert Amer (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | ESP | 18:01 |
96 | Shane Kline (Rally Cycling) | USA | 18:17 |
97 | Elie Gesbert (Fortuneo – Vital Concept) | FRA | 18:28 |
98 | Jonathan McEvoy (Madison – Genesis) | GBR | 18:41 |
99 | Francis Mourey (Fortuneo – Vital Concept) | FRA | 19:07 |
100 | Thomas Denis (Vendée U) | FRA | 19:19 |
101 | Jesper Odgaard Nielsen (Coloquick – Cult) | DEN | 19:50 |
102 | Roman Kohl | FRA | 20:39 |
103 | Theo Reinhardt (Radnet – Rose) | GER | 21:10 |
104 | Domenic Weinstein (Radnet – Rose) | GER | 21:17 |
105 | Charles Bradley Huff (Rally Cycling) | USA | 21:21 |
106 | Thomas Moses (Jlt – Condor) | GBR | 21:26 |
107 | Jordan Levasseur (Armée de Terre) | FRA | 22:37 |
108 | Thomas Rostollan (Armée de Terre) | FRA | 22:38 |
109 | Silver Mäoma | EST | 22:43 |
110 | Thomas Soladay (Rally Cycling) | USA | 22:58 |
111 | Corentin Ermenault (Wiggins) | FRA | 23:43 |
112 | Erick Rowsell (Madison – Genesis) | GBR | 23:48 |
113 | Marius Blålid (Fixit.no) | NOR | 24:05 |
114 | Henrik Evensen (Seg Racing Academy) | NOR | 24:23 |
115 | Sindre Eid Hermansen (Fixit.no) | NOR | 24:41 |
116 | Tobias Nolde (Radnet – Rose) | GER | 25:04 |
117 | John Mandrysch (Leopard Pro Cycling) | GER | 25:20 |
118 | Steff Cras (BMC Development) | BEL | 25:56 |
119 | Valentin Ferron (Vendée U) | FRA | 26:04 |
120 | Sean McKenna (AN Post – Chainreaction) | IRL | 27:59 |
121 | Harrison Jones (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador) | GBR | 28:26 |
122 | Christian Moberg Jørgensen (Coloquick – Cult) | DEN | 29:32 |
123 | Erwan Corbel (Fortuneo – Vital Concept) | FRA | 30:29 |
124 | Antoine Leplingard | FRA | 31:31 |
125 | Nicolas Primas | FRA | 31:48 |
126 | Olivier Le Court de Billot | MRI | 32:31 |
127 | Ole Andre Austevoll (Coop) | NOR | 39:54 |