Davide Cimolai (FDJ) triumfował na pierwszym etapie wyścigu w Katalonii i został pierwszym liderem imprezy.

Pierwszy etap 95. edycji Volta Ciclista a Catalunya liczył 185 kilometrów, start i meta usytuowane były w Calelli. To miejsce najlepiej wspomina Maciej Paterski, który w 2015 roku wygrał etap rozpoczynający ten wyścig. Dzisiejszy odcinek był bardziej naszpikowany podjazdami i można się było spodziewać ciekawego rozpoczęcia rywalizacji.

Polscy kibice mogli dopingować ekipę CCC Sprandi Polkowice, a także Rafała Majkę i Pawła Poljańskiego (BORA – hansgrohe) oraz Przemysława Niemca (UAE Team Emirates).

Treck

Podczas wspinaczki na Alt de Parpers (3,2 km, 4,5%, max. 6%) z peletonu zaatakowali: Pierre Rolland (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), Antonio Nibali (Bahrain Merida Pro Cycling Team) oraz Murilo Affonso i Magno Nazaret (obaj Funvic/Brasil Pro Cycling). Na górskich premiach jako pierwszy meldował się czterokrotnie Affonso i to on został pierwszym liderem klasyfikacji górskiej.

Na podjeździe Coll Formic (8,4 km, 4,7%, max. 12%) do czołówki dojechali Brendan Canty (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), Axel Domont (AG2R La Mondiale) i Jetse Bol (Manzana Postobon). Na szczycie pierwszy zameldował się A.Nibali, ale na zjeździe zaatakowali Domont i Bol.

Dwójka na 30 kilometrów przed metą miała tylko minutę przewagi nad coraz mocniej kręcącym peletonem, a już pięć kilometrów dalej musieli pożegnać się z prowadzeniem. Ostatni podjazd nie wprowadził zamieszania i zanosiło się na sprint z dużej grupy.

Sześć kilometrów przed metą szyki sprinterom próbował zepsuć Cyril Gautier (Ag2r La Mondiale), ale siła peletonu była zbyt duża. Bardzo długi finisz zaprezentował Peter Kennaugh (Sky), ale także i on musiał uznać wyższość innych kolarzy.

Najszybszy okazał się Davide Cimolai (FDJ), który pokonał na kresce Nacera Bouhanniego (Cofidis). Bouhanni zaczął sprint zdecydowanie za wcześnie i Włoch zdołał to wykorzystać. Trzeci był Kristian Sbaragli (Dimension Data).

Najwyżej z CCC Sprandi Polkowice finiszował Felix Grosschartner. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został Paweł Poljański (BORA – hansgrohe) – 32. miejsce.

Wyniki pierwszego etapu:

1 CIMOLAI, Davide (FDJ) 4:28:21
2 BOUHANNI, Nacer (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
3 SBARAGLI, Kristian (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
4 SMITH, Dion (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
5 GREIPEL, André (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
6 ROJAS, Jose (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
7 IMPEY, Daryl (ORICA – SCOTT) 0:00:00
8 VAKOC, Petr (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
9 BAUHAUS, Phil (TEAM SUNWEB) 0:00:00
10 GASPAROTTO, Enrico (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
11 VAN DER LIJKE, Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
12 TUSVELD, Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
13 SERRY, Pieter (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
14 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
15 GROßSCHARTNER, Felix (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
16 LEVARLET, Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
17 SIMON, Jordi (SOUL BRASIL) 0:00:00
18 CATALDO, Dario (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
19 THOMAS, Geraint (TEAM SKY) 0:00:00
20 CONTI, Valerio (UAE ABU DHABI) 0:00:00
21 LATOUR, Pierre Roger (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
22 SCHACHMANN, Maximilian (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
23 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
24 ZAKARIN, Ilnur (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
25 AMADOR, Andrey (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
26 MCCARTHY, Jay (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
27 MARTIN, Daniel (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
28 ARASHIRO, Yukiya (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
29 HOWSON, Damien (ORICA – SCOTT) 0:00:00
30 GESINK, Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
31 YATES, Adam (ORICA – SCOTT) 0:00:00
32 POLJANSKI, Pawel (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
33 RIESEBEEK, Oscar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
34 GODOY ORMENESE, Caio (SOUL BRASIL) 0:00:00
35 BERHANE, Natnael (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
36 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
37 FERNANDEZ, Ruben (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
38 MEURISSE, Xandro (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
39 LUNKE, Sindre Skjøstad (TEAM SUNWEB) 0:00:00
40 BOL, Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
41 BRAJKOVIC, Janez (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
42 PATERSKI, Maciej (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
43 MOLANO, Juan S. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
44 ROSA, Diego (TEAM SKY) 0:00:00
45 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
46 BOOKWALTER, Brent (BMC RACING TEAM) 0:00:00
47 HERMANS, Ben (BMC RACING TEAM) 0:00:00
48 SOUPE, Geoffrey (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
49 SIMON, Julien (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
50 GOGL, Michael (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
51 BÁRTA, Jan (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
52 MAJKA, Rafal (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
53 ATAPUMA, Jhon Darwin (UAE ABU DHABI) 0:00:00
54 VILELA, Ricardo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
55 BENNETT, George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
56 LINDEMAN, Bert-Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
57 CONTADOR, Alberto (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
58 KENNAUGH, Peter (TEAM SKY) 0:00:00
59 CLEMENT, Stef (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
60 VALLS, Rafael (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
61 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING TEAM) 0:00:00
62 MAISON, Jérémy (FDJ) 0:00:00
63 VAN EMPEL, Etienne (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
64 BOHORQUEZ, Hernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
65 MOLLEMA, Bauke (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
66 DE PLUS, Laurens (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
67 KRUIJSWIJK, Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
68 OLIVEIRA, Nelson (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
69 OSORIO, Juan F. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
70 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
71 VUILLERMOZ, Alexis (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
72 OWSIAN, Lukasz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
73 AIT EL ABDIA, Anass (UAE ABU DHABI) 0:00:00
74 BONO, Matteo (UAE ABU DHABI) 0:00:00
75 JANSE, Jacques W. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
76 GAUDU, David (FDJ) 0:00:00
77 CINK, Ondrej (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
78 DOUBEY, Fabien (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
79 VILLELLA, Davide (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
80 DEBESAY, Mekseb (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
81 FORMOLO, Davide (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
82 VERMEULEN, Alexey (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
83 MACHADO, Tiago (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
84 DEGAND, Thomas (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
85 HOWES, Alex (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
86 STETINA, Peter (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
87 PRADES, Eduard (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
88 TEN DAM, Laurens (TEAM SUNWEB) 0:00:00
89 VICHOT, Arthur (FDJ) 0:00:00
90 BEWLEY, Sam (ORICA – SCOTT) 0:00:00
91 MARTIN, Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
92 ROSSETTO, Stéphane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
93 MINNAARD, Marco (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
94 NIEVE, Mikel (TEAM SKY) 0:00:00
95 WOODS, Michael (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
96 PLUCINSKI, Leszek (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
97 DENIS, Rohan (BMC RACING TEAM) 0:00:00
98 ÐURASEK, Kristijan (UAE ABU DHABI) 0:00:00
99 MAS, Enric (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
100 HIRT, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
101 DEIGNAN, Philip (TEAM SKY) 0:00:00
102 MEINTJES, Louis (UAE ABU DHABI) 0:00:00
103 VAUGRENARD, Benoit (FDJ) 0:00:00
104 ZUBELDIA, Haimar (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
105 LANDA, Mikel (TEAM SKY) 0:00:00
106 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
107 VERVAEKE, Louis (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
108 TEKLEHAIMANOT, Daniel (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
109 CHERNETSKI, Sergei (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
110 TAARAMÄE, Rein (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
111 GAUTIER, Cyril (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
112 VINCENT, Léo (FDJ) 0:00:00
113 PANTANO, Jarlinson (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
114 REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
115 PIEDRA, Antonio (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
116 NIEMIEC, Przemyslaw (UAE ABU DHABI) 0:00:00
117 HAMILTON, Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:00
118 KIRYIENKA, Vasil (TEAM SKY) 0:00:00
119 AGUIRRE, Hernan R. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
120 FROOME, Christopher (TEAM SKY) 0:00:00
121 BUDDING, Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
122 SCHULTZ, Nicholas (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
123 SOLER, Marc (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
124 GONÇALVES, José (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
125 HANSEN, Jesper (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
126 LUDVIGSSON, Tobias (FDJ) 0:00:00
127 PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
128 GASTAUER, Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
129 KOCHETKOV, Pavel (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
130 FRANKINY, Kilian (BMC RACING TEAM) 0:00:00
131 RUBIO, Diego (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
132 MENDES, José (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
133 VERONA, Carlos (ORICA – SCOTT) 0:00:00
134 O’CONNOR, Ben (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
135 BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
136 PLAZA, Ruben (ORICA – SCOTT) 0:00:00
137 GRMAY, Tsgabu G. (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
138 DOMONT, Axel (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
139 BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
140 IRIZAR, Markel (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
141 DE MARCHI, Alessandro (BMC RACING TEAM) 0:00:00
142 TALANSKY, Andrew (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
143 CASTROVIEJO, Jonathan (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
144 KIŠERLOVSKI, Robert (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
145 SANCHEZ, Samuel (BMC RACING TEAM) 0:00:00
146 NAVARRO, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:00
147 CARTHY, Hugh (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:00
148 LE BON, Johan (FDJ) 0:00:00
149 DE BIE, Sean (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
150 NOVAK, Domen (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
151 MOLINA, Antonio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
152 MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
153 VICIOSO, Ángel (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
154 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
155 MORTON, Lachlan (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
156 BRAMBILLA, Gianluca (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
157 TIRALONGO, Paolo (ASTANA PRO TEAM) 0:00:43
158 MEIJERS, Jeroen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:01:47
159 ZAKHAROV, Artyom (ASTANA PRO TEAM) 0:03:30
160 BROZYNA, Piotr (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:03:30
161 HERKLOTZ, Silvio (BORA – HANSGROHE) 0:03:30
162 CAVAGNA, Rémi (QUICK – STEP FLOORS) 0:03:30
163 ROSSKOPF, Joseph (BMC RACING TEAM) 0:03:30
164 CANTY, Brendan (CANNONDALE DRAPAC) 0:03:30
165 ARMEE, Sander (LOTTO SOUDAL) 0:03:30
166 DE CLERCQ, Bart (LOTTO SOUDAL) 0:03:30
167 NAZARET, Magno P. (SOUL BRASIL) 0:03:30
168 AFFONSO, Murilo (SOUL BRASIL) 0:03:30
169 HAAS, Nathan (TEAM DIMENSION DATA) 0:03:30
170 ROLLAND, Pierre (CANNONDALE DRAPAC) 0:03:30
171 MORI, Manuele (UAE TEAM EMIRATES) 0:03:30
172 TUFT, Svein (ORICA – SCOTT) 0:03:30
173 DE GENDT, Thomas (LOTTO SOUDAL) 0:06:06
174 KEIZER, Martijn (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:06:06
175 EDMONDSON, Alexander (ORICA – SCOTT) 0:06:06
176 BELKOV, Maxim (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:06:06
177 NIBALI, Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 0:06:06
178 WEENING, Pieter (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:06:57
179 CAMPENAERTS, Victor (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:09:08
180 KÄMNA, Lennard (TEAM SUNWEB) 0:10:49
181 HAGA, Chad (TEAM SUNWEB) 0:10:53
182 STOSZ, Patryk (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:10:53
183 VEUCHELEN, Frederik (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:10:53
184 FRÖHLINGER, Johannes (TEAM SUNWEB) 0:10:53
185 WALSCHEID, Max (TEAM SUNWEB) 0:10:53
186 ACKERMANN, Pascal (BORA – HANSGROHE) 0:10:53
187 FOMINYKH, Daniil (ASTANA PRO TEAM) 0:10:53
188 GENIEZ, Alexandre (AG2R LA MONDIALE) 0:10:53
189 ARIESEN, Tim (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:10:53
190 TACIAK, Mateusz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:10:53
191 BRÄNDLE, Matthias (TREK – SEGAFREDO) 0:10:53
192 VAN GENECHTEN, Jonas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:10:53
193 SAEZ, Hector (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:17:03
194 NICACIO, Pedro (SOUL BRASIL) 0:17:56
195 PAGE, Dylan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:17:56
196 MACHADO, Gabriel (SOUL BRASIL) 0:17:56
197 CARDOSO, Flavio (SOUL BRASIL) 0:17:56
198 PIRES, Raphael (SOUL BRASIL) 0:17:56
OTL WANG, Meiyin (BAHRAIN – MERIDA) 0:37:31
DNS MATE, Luis Angel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 CIMOLAI, Davide (FDJ) 4:28:11
2 BOUHANNI, Nacer (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:04
3 SBARAGLI, Kristian (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:06
4 SMITH, Dion (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
5 GREIPEL, André (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
6 ROJAS, Jose (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
7 IMPEY, Daryl (ORICA – SCOTT) 0:00:10
8 VAKOC, Petr (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
9 BAUHAUS, Phil (TEAM SUNWEB) 0:00:10
10 GASPAROTTO, Enrico (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
11 VAN DER LIJKE, Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
12 TUSVELD, Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
13 SERRY, Pieter (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
14 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
15 GROßSCHARTNER, Felix (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:10
16 LEVARLET, Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
17 SIMON, Jordi (SOUL BRASIL) 0:00:10
18 CATALDO, Dario (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
19 THOMAS, Geraint (TEAM SKY) 0:00:10
20 CONTI, Valerio (UAE ABU DHABI) 0:00:10
21 LATOUR, Pierre Roger (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
22 SCHACHMANN, Maximilian (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
23 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
24 ZAKARIN, Ilnur (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
25 AMADOR, Andrey (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
26 MCCARTHY, Jay (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
27 MARTIN, Daniel (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
28 ARASHIRO, Yukiya (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
29 HOWSON, Damien (ORICA – SCOTT) 0:00:10
30 GESINK, Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
31 YATES, Adam (ORICA – SCOTT) 0:00:10
32 POLJANSKI, Pawel (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
33 RIESEBEEK, Oscar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
34 GODOY ORMENESE, Caio (SOUL BRASIL) 0:00:10
35 BERHANE, Natnael (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
36 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
37 FERNANDEZ, Ruben (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
38 MEURISSE, Xandro (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
39 LUNKE, Sindre Skjøstad (TEAM SUNWEB) 0:00:10
40 BOL, Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
41 BRAJKOVIC, Janez (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
42 PATERSKI, Maciej (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:10
43 MOLANO, Juan S. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
44 ROSA, Diego (TEAM SKY) 0:00:10
45 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
46 BOOKWALTER, Brent (BMC RACING TEAM) 0:00:10
47 HERMANS, Ben (BMC RACING TEAM) 0:00:10
48 SOUPE, Geoffrey (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:10
49 SIMON, Julien (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:10
50 GOGL, Michael (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
51 BÁRTA, Jan (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
52 MAJKA, Rafal (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
53 ATAPUMA, Jhon Darwin (UAE ABU DHABI) 0:00:10
54 VILELA, Ricardo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
55 BENNETT, George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
56 LINDEMAN, Bert-Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
57 CONTADOR, Alberto (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
58 KENNAUGH, Peter (TEAM SKY) 0:00:10
59 CLEMENT, Stef (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
60 VALLS, Rafael (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
61 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING TEAM) 0:00:10
62 MAISON, Jérémy (FDJ) 0:00:10
63 VAN EMPEL, Etienne (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
64 BOHORQUEZ, Hernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
65 MOLLEMA, Bauke (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
66 DE PLUS, Laurens (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
67 KRUIJSWIJK, Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
68 OLIVEIRA, Nelson (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
69 OSORIO, Juan F. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
70 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
71 VUILLERMOZ, Alexis (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
72 OWSIAN, Lukasz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:10
73 AIT EL ABDIA, Anass (UAE ABU DHABI) 0:00:10
74 BONO, Matteo (UAE ABU DHABI) 0:00:10
75 JANSE, Jacques W. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
76 GAUDU, David (FDJ) 0:00:10
77 CINK, Ondrej (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
78 DOUBEY, Fabien (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
79 VILLELLA, Davide (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
80 DEBESAY, Mekseb (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
81 FORMOLO, Davide (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
82 VERMEULEN, Alexey (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
83 MACHADO, Tiago (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
84 DEGAND, Thomas (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
85 HOWES, Alex (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
86 STETINA, Peter (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
87 PRADES, Eduard (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
88 TEN DAM, Laurens (TEAM SUNWEB) 0:00:10
89 VICHOT, Arthur (FDJ) 0:00:10
90 BEWLEY, Sam (ORICA – SCOTT) 0:00:10
91 MARTIN, Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
92 ROSSETTO, Stéphane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:10
93 MINNAARD, Marco (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:10
94 NIEVE, Mikel (TEAM SKY) 0:00:10
95 WOODS, Michael (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
96 PLUCINSKI, Leszek (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:10
97 DENIS, Rohan (BMC RACING TEAM) 0:00:10
98 ÐURASEK, Kristijan (UAE ABU DHABI) 0:00:10
99 MAS, Enric (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
100 HIRT, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:10
101 DEIGNAN, Philip (TEAM SKY) 0:00:10
102 MEINTJES, Louis (UAE ABU DHABI) 0:00:10
103 VAUGRENARD, Benoit (FDJ) 0:00:10
104 ZUBELDIA, Haimar (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
105 LANDA, Mikel (TEAM SKY) 0:00:10
106 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
107 VERVAEKE, Louis (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
108 TEKLEHAIMANOT, Daniel (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
109 CHERNETSKI, Sergei (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
110 TAARAMÄE, Rein (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
111 GAUTIER, Cyril (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
112 VINCENT, Léo (FDJ) 0:00:10
113 PANTANO, Jarlinson (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
114 REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
115 PIEDRA, Antonio (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
116 NIEMIEC, Przemyslaw (UAE ABU DHABI) 0:00:10
117 HAMILTON, Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:10
118 KIRYIENKA, Vasil (TEAM SKY) 0:00:10
119 AGUIRRE, Hernan R. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
120 FROOME, Christopher (TEAM SKY) 0:00:10
121 BUDDING, Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
122 SCHULTZ, Nicholas (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
123 SOLER, Marc (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
124 GONÇALVES, José (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
125 HANSEN, Jesper (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
126 LUDVIGSSON, Tobias (FDJ) 0:00:10
127 PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
128 GASTAUER, Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
129 KOCHETKOV, Pavel (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
130 FRANKINY, Kilian (BMC RACING TEAM) 0:00:10
131 RUBIO, Diego (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
132 MENDES, José (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
133 VERONA, Carlos (ORICA – SCOTT) 0:00:10
134 O’CONNOR, Ben (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
135 BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
136 PLAZA, Ruben (ORICA – SCOTT) 0:00:10
137 GRMAY, Tsgabu G. (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
138 DOMONT, Axel (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
139 BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:10
140 IRIZAR, Markel (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
141 DE MARCHI, Alessandro (BMC RACING TEAM) 0:00:10
142 TALANSKY, Andrew (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
143 CASTROVIEJO, Jonathan (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
144 KIŠERLOVSKI, Robert (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
145 SANCHEZ, Samuel (BMC RACING TEAM) 0:00:10
146 NAVARRO, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:00:10
147 CARTHY, Hugh (CANNONDALE DRAPAC) 0:00:10
148 LE BON, Johan (FDJ) 0:00:10
149 DE BIE, Sean (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
150 NOVAK, Domen (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
151 MOLINA, Antonio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
152 MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
153 VICIOSO, Ángel (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
154 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
155 MORTON, Lachlan (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
156 BRAMBILLA, Gianluca (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
157 TIRALONGO, Paolo (ASTANA PRO TEAM) 0:00:53
158 MEIJERS, Jeroen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:01:57
159 AFFONSO, Murilo (SOUL BRASIL) 0:03:35
160 ROLLAND, Pierre (CANNONDALE DRAPAC) 0:03:35
161 ZAKHAROV, Artyom (ASTANA PRO TEAM) 0:03:40
162 BROZYNA, Piotr (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:03:40
163 HERKLOTZ, Silvio (BORA – HANSGROHE) 0:03:40
164 CAVAGNA, Rémi (QUICK – STEP FLOORS) 0:03:40
165 ROSSKOPF, Joseph (BMC RACING TEAM) 0:03:40
166 CANTY, Brendan (CANNONDALE DRAPAC) 0:03:40
167 ARMEE, Sander (LOTTO SOUDAL) 0:03:40
168 DE CLERCQ, Bart (LOTTO SOUDAL) 0:03:40
169 NAZARET, Magno P. (SOUL BRASIL) 0:03:40
170 HAAS, Nathan (TEAM DIMENSION DATA) 0:03:40
171 MORI, Manuele (UAE TEAM EMIRATES) 0:03:40
172 TUFT, Svein (ORICA – SCOTT) 0:03:40
173 NIBALI, Antonio (BAHRAIN – MERIDA) 0:06:14
174 DE GENDT, Thomas (LOTTO SOUDAL) 0:06:16
175 KEIZER, Martijn (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:06:16
176 EDMONDSON, Alexander (ORICA – SCOTT) 0:06:16
177 BELKOV, Maxim (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:06:16
178 WEENING, Pieter (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:07:07
179 CAMPENAERTS, Victor (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:09:18
180 KÄMNA, Lennard (TEAM SUNWEB) 0:10:59
181 HAGA, Chad (TEAM SUNWEB) 0:11:03
182 STOSZ, Patryk (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:11:03
183 VEUCHELEN, Frederik (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:11:03
184 FRÖHLINGER, Johannes (TEAM SUNWEB) 0:11:03
185 WALSCHEID, Max (TEAM SUNWEB) 0:11:03
186 ACKERMANN, Pascal (BORA – HANSGROHE) 0:11:03
187 FOMINYKH, Daniil (ASTANA PRO TEAM) 0:11:03
188 GENIEZ, Alexandre (AG2R LA MONDIALE) 0:11:03
189 ARIESEN, Tim (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:11:03
190 TACIAK, Mateusz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:11:03
191 BRÄNDLE, Matthias (TREK – SEGAFREDO) 0:11:03
192 VAN GENECHTEN, Jonas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT) 0:11:03
193 SAEZ, Hector (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:17:13
194 NICACIO, Pedro (SOUL BRASIL) 0:18:06
195 PAGE, Dylan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:18:06
196 MACHADO, Gabriel (SOUL BRASIL) 0:18:06
197 CARDOSO, Flavio (SOUL BRASIL) 0:18:06
198 PIRES, Raphael (SOUL BRASIL) 0:18:06