Freddy Guérin - DirectVelo

Laurent Pichon triumfował (Fortuneo-Vital Concept) w 18. edycji Classic Loire Atlantique.

182 kilometry ze startem i metą w La Haye-Fouassière po pagórkowatym terenie – tak przedstawiał się dzisiejszy wyścig Classic Loire Atlantique. Polacy niestety nie startowali.

W ucieczkę dnia zabrali się: Marc Fournier (FDJ), Kévin Le Cunff (HP BTP – Auber93) i Benoit Cosnefroy (reprezentacja Francji).

Trójka uzyskała maksymalnie niespełna pięć minut przewagi nad peletonem, który skasował ucieczkę na 36 kilometrów przed metą. Swoich sił próbowali Franck Bonnamour (Fortuneo-Vital Concept), a po chwili dojechał do niego kolega z ekipy Laurent Pichon.

Dwójka Francuzów na ostatni kilometr wjechała z przewagą tylko 10. sekund. Więcej sił zachował Pichon i to on zdołał przyjechać przed dużą grupą, notując pierwszy triumf od prawie pięciu lat! Z peletonu najszybsi byli Thomas Boudat (Direct Energie) i Hugo Hofstetter (Cofidis, Solutions Crédits).

Wyniki:

1 PICHON Laurent FORTUNEO – VITAL CONCEPT les 182,8 km en 4h26’19” (moy. 41,184 km/h)
2 *BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE MT
3 *HOFSTETTER Hugo COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
4 *PLANCKAERT Edward SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
5 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE MT
6 LEVEAU Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
7 *VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI MT
8 *LE GAC Olivier FDJ MT
9 DASSONVILLE Flavien HP BTP – AUBER 93 MT
10 *EIKING Odd Christian FDJ MT
11 VANSPEYBROUCK Pieter WANTY – GROUPE GOBERT MT
12 *OIEN Justin CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
13 VACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
14 *TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 MT
15 PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
16 DELAPLACE Anthony FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
17 MALDONADO Anthony HP BTP – AUBER 93 MT
18 *BONNAMOUR Franck FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
19 *FERASSE Thibault ARMEE DE TERRE MT
20 BERARD Julien AG2R LA MONDIALE MT
21 REBELLIN Davide KUWAIT – CARTUCHO.ES MT
22 FEILLU Brice FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
23 *DE GENDT Aimé SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
24 FERRARI Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
25 ITURRIA Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
26 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
27 LIETAER Eliot SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
28 *COSNEFROY Benoit EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
29 *DECLERCQ Benjamin SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
30 *VAN GESTEL Dries SPORT VLAANDEREN – BALOISE 7
31 JAKIN Alo HP BTP – AUBER 93 9
32 COUSIN Jérôme COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 36
33 *OURSELIN Paul DIRECT ENERGIE 46
34 BESCOND Jérémy HP BTP – AUBER 93 01:51
35 VOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE MT
36 ANTOMARCHI Julien ROUBAIX – LILLE METROPOLE 02:02
37 CALLEEUW Joeri ROUBAIX – LILLE METROPOLE 02:46
38 *BOUHANNI Rayane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03:20
39 *PACIONI Luca ANDRONI GIOCATTOLI MT
40 *MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI MT
41 *GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
42 *LECROQ Jérémy EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
43 *POUILLY Félix ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
44 GUYOT Yann ARMEE DE TERRE MT
45 *GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93 MT
46 *LASTRA Jonathan CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
47 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT MT
48 BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
49 SEYNAEVE Lander ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
50 RAIBAUD Jimmy ARMEE DE TERRE MT
51 *ARANBURU Alex CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
52 MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT MT
53 *GUGLIELMI Simon EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
54 OFFREDO Yoann WANTY – GROUPE GOBERT MT
55 BARBIER Rudy AG2R LA MONDIALE MT
56 FONSECA Armindo FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
57 *MADOUAS Valentin EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
58 PEREZ Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
59 *MANZIN Lorrenzo FDJ MT
60 HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
61 DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE MT
62 *IRISARRI Jon CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
63 REZA Kévin FDJ MT
64 VEREECKEN Nicolas ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
65 *PETERS Nans AG2R LA MONDIALE MT
66 GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
67 CHEVRIER Clément AG2R LA MONDIALE MT
68 KRAGH ANDERSEN Asbjorn DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
69 MENUT David HP BTP – AUBER 93 MT
70 *MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT MT
71 TRONET Steven ARMEE DE TERRE MT
72 QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE MT
73 NAULEAU Brian DIRECT ENERGIE MT
74 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
75 VAN HECKE Preben SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
76 VAN LERBERGHE Bert SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
77 RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE MT
78 *FOURNIER Marc FDJ MT
79 SICARD Romain DIRECT ENERGIE MT
80 COURTEILLE Arnaud FDJ MT
81 LE CUNFF Kévin HP BTP – AUBER 93 MT
82 HUREL Tony DIRECT ENERGIE MT
83 EL FARES Julien DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 07:14
84 TXOPERENA MATXIKOTE Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
85 *ZABALA Josu CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
86 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT MT
87 *RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
88 ANDEMESKEL Awet KUWAIT – CARTUCHO.ES 07:36
89 *BRUNEL Alexys EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
90 GUTIERREZ REVUELTA José Manuel KUWAIT – CARTUCHO.ES MT
91 *IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 07:38
92 PAILLOT Yoann EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
93 ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT MT
94 CANAL Fabien ARMEE DE TERRE MT
95 *SELLIER Simon EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS MT
96 LE ROUX Romain ARMEE DE TERRE MT