BMC Racing Team / (c) TDWSport.com

Kolarz grupy BMC nadal utrzymuje się na czele klasyfikacji po niezłej postawie na wyścigu Paris-Nice. Polak zdobył zaś kolejne punkty na Tirreno-Adriatico.

Australijczyk w „Wyścigu ku słońcu” wygrał etap, choć w klasyfikacji generalnej zajął dość odległe, jedenaste miejsce. Dorobek kolarza wynosi obecnie 812 punktów. Na drugie miejsce awansował jego kolega z drużyny Rohan Dennis. Australijczyk wskoczył na podium z dwudziestej dziewiątej lokaty, dzięki drugiej pozycji zajętej w Tirreno-Adriatico – rodak Porte’a posiada obecnie 653 punkty. Największy skok zanotował Nairo Quintana, który po wygraniu „Wyścigu dwóch mórz” awansował na trzecie miejsce w rankingu (potężny skok z 81. lokaty). Kolumbijczyk zepchnął z podium swojego rodaka Sergio Henao, który obecnie jest na czwartym miejscu (607 punktów). Piąty jest kolejny kolarz BMC Greg Van Avermaet.

Michał Kwiatkowski jest obecnie najwyżej z Polaków. „Kwiato” zajmuje siedemnaste miejsce, a jego dorobek wzbogacił się o kolejne 20 punktów za dwudzieste siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Tirreno-Adriatico. Rafał Majka był o trzy miejsca wyżej od Michała w „generalce” włoskiego wyścigu, a w rankingu UCI zajmuje czterdzieste miejsce (spadek o dwie lokaty). Kolejnym Polakiem na liście jest Paweł Poljanski – zawodnik Bora:hansgrohe awansował na 165. miejsce dzięki dziesięciu punktom za zajęcie 45. lokaty we Włoszech. Tomasz Marczyński nie pokazał się na „Wyścigu dwóch mórz” i spadł w rankingu o dziesięć miejsc – zajmuje 182. lokatę. Na liście jest jeszcze Michał Gołaś – z jednym punkcikiem kolarz Team Sky zajmuje przedostanie miejsce.

W rankingu drużynowym drużyna BMC Racing Team ma bardzo dużą przewagę nad drugim teamem Quick Step Floors. Amerykański zespół zdobył kolejne punkty dzięki drugiemu miejscu Rohana Dennisa na Tirreno-Adriatico. Na trzecią lokatę awansował Team Sky, który zamienił się miejscami z Oricą-Scott. „Polska” grupa Bora:hansgrohe zajmuje obecnie 8. miejsce – ekipa Bodnara, Majki i Poljanskiego spadła o dwie pozycje. Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego jest dziesiąte – awans o dwie lokaty.

W tym tygodniu wszyscy czekają na Mediolan-San Remo z cyklu World Tour, który odbędzie się w sobotę. We włoskiej imprezie udział wezmą: Maciej Bodnar z Bora-hansgrohe, Tomasz Marczyński z Lotto-Soudal oraz Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś z Team Sky. Szczególnie czekamy na występ „Kwiata”, który ma duże szanse na dobrą lokatę w San Remo.

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 14 marca)

Poz. Poprz. poz. Kolarz Kod UCI Drużyna Punkty
1 1 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 812
2 29 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 653
3 81 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
4 2 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 607
5 3 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 578
6 11 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 541
7 4 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 495
8 13 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 490
9 5 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 460
10 6 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 440
11 7 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
12 58 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
13 8 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 400
14 9 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 385
15 10 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 376
16 12 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 335
17 17 KWIATKOWSKI Michał 10005852821 TEAM SKY (SKY) 320
18 14 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 320
19 159 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 320
20 15 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 305
21 16 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 300
22 170 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 290
23 18 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 285
24 28 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
25 19 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 260
26 20 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
27 21 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 235
28 25 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 225
29 23 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 215
30 22 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 215
31 27 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 215
32 26 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 214
33 24 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 210
34 39 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 195
35 30 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 160
36 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 150
37 31 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 150
38 32 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 145
39 33 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 137
40 38 MAJKA Rafał 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 135
41 34 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 132
42 35 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 125
43 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 125
44 36 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 125
45 37 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 122
46 40 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
47 41 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 100
48 110 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 98
49 42 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 97
50 43 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 95
51 44 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 95
52 47 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 93
53 52 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 86
54 45 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 84
55 46 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
56 48 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 80
57 49 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 80
58 50 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 75
59 61 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 75
60 51 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
61 53 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 70
62 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 70
63 54 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
64 55 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 70
65 56 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 70
66 57 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 65
67 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 64
68 66 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 62
69 59 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 60
70 60 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 55
71 62 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 55
72 63 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 53
73 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 50
74 64 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
75 65 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
76 87 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
77 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 44
78 134 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
79 136 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 42
80 67 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 40
81 68 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 40
82 69 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 40
83 70 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 40
84 103 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 40
85 71 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 40
86 72 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
87 73 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
88 74 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 35
89 75 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
90 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
91 76 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 35
92 77 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 35
93 78 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
94 79 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
95 80 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 32
96 91 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
97 98 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 30
98 100 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
99 82 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 30
100 83 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
101 84 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
102 85 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
103 188 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 30
104 218 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 29
105 97 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 28
106 90 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 27
107 86 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
108 88 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 25
109 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 25
110 89 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 23
111 92 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
112 93 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
113 94 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 22
114 132 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 22
115 95 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
116 209 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
117 96 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
118 99 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 20
119 101 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
120 102 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
121 104 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
122 105 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
123 106 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 20
124 107 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
125 108 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
126 109 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 20
127 145 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 20
128 111 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 20
129 112 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 17
130 113 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
131 114 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
132 164 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 17
133 163 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 17
134 115 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
135 116 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
136 117 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
137 197 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 15
138 195 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
139 118 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
140 119 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
141 153 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 15
142 120 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
143 121 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
144 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
145 122 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
146 167 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 13
147 123 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
148 125 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 12
149 124 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
150 127 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 12
151 126 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
152 128 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 12
153 129 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 12
154 130 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 12
155 131 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 12
156 133 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
157 135 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
158 137 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
159 138 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
160 139 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
161 143 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 12
162 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
163 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
164 219 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 11
165 223 POLJANSKI Paweł 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 11
166 140 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
167 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 10
168 141 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 10
169 142 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
170 165 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
171 144 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
172 146 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
173 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 10
174 147 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
175 148 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
176 149 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
177 150 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
178 151 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
179 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
180 152 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 10
181 154 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 10
182 191 MARCZYŃSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
183 155 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 10
184 156 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 10
185 157 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
186 158 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
187 160 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
188 161 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
189 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 10
190 166 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 9
191 162 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
192 185 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
193 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
194 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 8
195 208 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 6
196 168 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
197 169 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
198 171 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
199 173 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
200 172 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
201 176 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 5
202 175 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
203 174 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 5
204 177 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
205 178 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
206 179 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 5
207 180 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
208 181 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 5
209 182 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 5
210 183 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 5
211 184 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
212 186 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 5
213 187 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 5
214 189 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 5
215 190 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
216 192 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
217 194 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 5
218 193 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
219 196 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
220 198 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 5
221 200 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
222 199 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 5
223 201 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
224 202 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
225 206 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 5
226 203 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 4
227 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 4
228 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 4
229 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 3
230 204 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
231 205 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
232 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 3
233 207 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
234 210 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
235 211 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
236 212 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
237 213 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 2
238 214 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 2
239 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
240 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
241 215 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
242 216 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
243 217 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 1
244 220 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
245 221 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
246 222 GOŁAŚ Michał 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
247 224 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 14 marca)

Poz Poprz. poz. Drużyna Kraj Punkty
1 1 BMC RACING TEAM (BMC) USA 2324
2 2 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 1749
3 4 TEAM SKY (SKY) GBR 1658
4 3 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 1497
5 12 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 1353
6 5 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 1276
7 7 TEAM SUNWEB (SUN) GER 1225
8 6 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 1217
9 8 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1000
10 9 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 821
11 14 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 806
12 10 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 744
13 18 FDJ (FDJ) FRA 711
14 11 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 584
15 13 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 568
16 15 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 511
17 17 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 493
18 16 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 426
  • Yanev

    Bardziej interesujący jest chyba jednak ranking UCI, bo to na jego podstawie według ilości punktów uzbieranych przez przedstawicieli poszczególnych narodów przyznaje się ilość miejsc startowych na MŚ. Pięknie było w Ponferradzie, gdzie biało-czerwonych koszulek było na starcie aż 9 i w rezultacie dało to epokowy wynik Michała. Niestety na razie nie zanosi się na powtórkę z 2014 roku, kiedy Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu. Najmocniejszych reprezentacji nie ma siły przejść, a np. sam Peter Sagan pewnie znowu uzbiera tych punktów dla Słowacji więcej niż Rafał , Michał i pozostali. Zostało równo 5 miesięcy do podsumowania tego rankingu i rozdziału miejsc na Bergen. Chyba przyjdzie się cieszyć, jak w wyścigu indywidualnym wystartuje sześciu Polaków, bo aspirujących do pierwszej dwudziestki jest coraz więcej, a nasze asy ciągle się tylko czają, uczą i wyciągają wnioski.