Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Polacy będą ważnymi trybami w Niebiańskiej „maszynie”. Drużyna będzie przygotowana na różne scenariusze.

W zeszłym sezonie Team Sky na Mediolan-San Remo spisało się bardzo dobrze. Michał Kwiatkowski próbował rozerwać stawkę atakiem na Poggio, a Ben Swift (aktualnie UAE Team Emirates) finiszował ostatecznie na drugim miejscu. W tym roku brytyjska ekipa również chce być przygotowana na różne scenariusze.

Będący w wyśmienitej formie Kwiato będzie pilnował najsilniejszych kolarzy, którzy spróbują atakować na krótkich, ale „sztywnych” podjazdach. Polak wielokrotnie udowadniał już, że dysponuje świetnym finiszem, a wspinaczka mu nie straszna.

Jeśli na końcówkę wjedzie duża grupa ze sprinterami, to liderem Sky stanie się Elia Viviani. Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro w kolarstwie torowym dobrze radzi sobie w wyścigach klasycznych, a do tego na finiszu potrafi ograć najlepszych. Z pewnością w ewentualnym formowaniu pociągu dla Włocha ogromny udział będzie miał Łukasz Wiśniowski.

Mediolan-San Remo odbędzie się 18 marca.

Skład Team Sky na Mediolan-San Remo:

Michal Kwiatkowski, Gianni Moscon, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Danny van Poppel, Elia Viviani, Lukasz Wisniowski