Florent Bouchat

Nacer Bouhanni (Cofidis) triumfował w 72. edycji Danilith – Nokere Koerse. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) finiszował na dziewiątym miejscu.

Ponad 192 kilometrów z Deinze do Nokere mieli do pokonania kolarze walczący dziś o prymat w belgijskiej jednodniówce Danilith – Nokere Koerse. Po drodze Tiegemberg i dziewięciokrotnie pokonywany Nokereberg.

Listę startową podpisali kolarze z 23. drużyn w tym CCC Sprandi Polkowice w składzie: Alan Banaszek, Jakub Kaczmarek, Jonas Koch, Kamil Małecki, Michał Paluta, Frantisek Sisr, Patryk Stosz i Adrian Kurek.

Dopiero w połowie etapu zawiązała się ucieczka w składzie: Gaetan Bille (Vérandas Willems-Crelan), Floris De Tier (Team LottoNL-Jumbo), Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise), Ludwig De Winter (WB Veranclassic Aqua Protect), Ole Forfang (Team Joker Icopal) i Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij).

Siódemka nie uzyskała dużej przewagi, peleton cały czas kontrolował sytuację. Głównie mocna praca Cofidisu spowodowała, że ucieczka przeszła do historii 23. kilometry przed metą.

Mimo jeszcze kilku ataków o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się faworyt, czyli Nacer Bouhanii (Cofidis). Drugi był Adam Blythe (Aqua Blue Sport), a trzeci Joeri Stallaert (Cibel – Cebon).

Na dobrym, dziewiątym miejscu wyścig ukończył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki:

1 FRA BOUHANNI Nacer COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4:07:31
2 GBR BLYTHE Adam ABS AQUA BLUE SPORT 0:00:00
3 BEL STALLAERT Joeri CIB CIBEL – CEBON 0:00:00
4 GER BAUHAUS Phil SUN TEAM SUNWEB 0:00:00
5 BEL VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
6 NED VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
7 GER SELIG Rüdiger BOH BORA – HANSGROHE 0:00:00
8 NED LOOIJ Andre RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
9 POL BANASZEK Alan CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
10 BEL DE WITTE Mathias CIB CIBEL – CEBON 0:00:00
11 CZE SISR FrantišEk CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
12 CAN BOIVIN Guillaume ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:00
13 BEL SALOMEIN Jarl SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
14 BEL LEEMANS Rob PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:00:00
15 BEL MANNAERTS Jelle TIS TARTELETTO – ISOREX 0:00:00
16 FRA JULES Justin WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:00
17 BEL BIERMANS Jenthe KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
18 EST RÄIM Mihkel ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:00
19 NED LAMMERTINK Steven TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
20 BEL DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 0:00:00
21 ITA STACCHIOTTI Riccardo NIP NIPPO – VINI FANTINI 0:00:00
22 BEL VALLEE Boris FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:00
23 SUI ELMIGER Martin BMC BMC RACING TEAM 0:00:00
24 NED CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
25 ITA NAPOLITANO Danilo WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
26 BEL STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:00:00
27 NED GERTS Floris BMC BMC RACING TEAM 0:00:00
28 RUS TCATEVICH Aleksei GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
29 LTU KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:00
30 NOR JANSEN Amund Grondahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
31 FRA CARDIS Romain DEN DIRECT ENERGIE 0:00:00
32 NED DE VRIES Berden RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
33 NZL GATE Aaron ABS AQUA BLUE SPORT 0:00:00
34 FRA GRELLIER Fabien DEN DIRECT ENERGIE 0:00:00
35 BEL VLIEGEN Loïc BMC BMC RACING TEAM 0:00:00
36 NED VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
37 NOR SKAARSETH Anders TJI JOKER ICOPAL 0:00:00
38 AUS SCOTSON Miles BMC BMC RACING TEAM 0:00:00
39 BEL JANS Roy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:00
40 BEL DE BACKER Bert SUN TEAM SUNWEB 0:00:00
41 POR GONÇALVES José KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
42 FRA JARRIER Benoit FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:00
43 NED RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 0:00:00
44 RUS KUZNETSOV Viacheslav KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
45 BEL LIVYNS Arjen PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:00:00
46 BEL WAEYTENS Zico SUN TEAM SUNWEB 0:00:00
47 NED BUDDING Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
48 POL PALUTA Michal CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
49 POL KACZMAREK Jakub CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
50 DEN HANSEN Lasse Norman ABS AQUA BLUE SPORT 0:00:00
51 BEL MERTZ Remy LTS LOTTO SOUDAL 0:00:00
52 ITA PASQUALON Andrea WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
53 BEL BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:00:00
54 FRA PICHOT Alexandre DEN DIRECT ENERGIE 0:00:00
55 ITA MARINI Nicolas NIP NIPPO – VINI FANTINI 0:00:00
56 RUS MAIKIN Roman GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
57 NED KREDER Wesley WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
58 ITA DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO – VINI FANTINI 0:00:00
59 NED TOLHOEK Antwan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
60 GER POLITT Nils KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
61 XXX KOCH Jonas CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
62 BEL DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:00
63 BEL VANSPEYBROUCK Pieter WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
64 GER FRÖHLINGER Johannes SUN TEAM SUNWEB 0:00:00
65 RUS BOEV Igor GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
66 POL MALECKI Kamil CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:17
67 BEL VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:17
68 GER KÄMNA Lennard SUN TEAM SUNWEB 0:00:17
69 BEL COOLS Michael TIS TARTELETTO – ISOREX 0:00:17
70 FRA BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:17
71 BEL VAN HECKE Preben SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:17
72 CAN PERRY Benjamin ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:17
73 RUS VOROBYEV Anton GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:17
74 SVK BASKA Erik BOH BORA – HANSGROHE 0:00:17
75 NED RIESEBEEK Oscar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:17
76 SUI BOHLI Tom BMC BMC RACING TEAM 0:00:17
77 SUI FRANKINY Kilian BMC BMC RACING TEAM 0:00:17
78 RUS BELKOV Maxim KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:17
79 ISR SAGIV Guy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:17
80 NED DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:17
81 BEL DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:00:17
82 BEL DIELEMAN Michiel CIB CIBEL – CEBON 0:00:17
83 FRA OURSELIN Paul DEN DIRECT ENERGIE 0:00:17
84 BEL VERSCHUERE Seppe CIB CIBEL – CEBON 0:00:17
85 BEL DE ROOZE Niels TIS TARTELETTO – ISOREX 0:00:17
86 FRA VACHON Florian FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:17
87 LAT NEILANDS Krists ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:17
88 FRA HOFSTETTER Hugo COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:26
89 BEL VAN GENECHTEN Jonas COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:26
90 BEL DEHAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:26
91 BEL DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 0:00:26
92 BEL SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:26
93 NOR BREEN Vegard TJI JOKER ICOPAL 0:00:26
94 BEL PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:26
95 NED TUSVELD Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:29
96 BEL COBBAERT Robby CIB CIBEL – CEBON 0:00:29
97 BEL VANTOMME Maxime WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:32
98 GER ACKERMANN Pascal BOH BORA – HANSGROHE 0:00:32
99 BEL PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:32
100 RUS KOZONTCHUK Dmitriy GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:32
101 NED TEN DAM Laurens SUN TEAM SUNWEB 0:00:32
102 FRA GODON Dorian COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:32
103 FRA CORNU Jeremy DEN DIRECT ENERGIE 0:00:32
104 NOR LUNKE Sindre Skjøstad SUN TEAM SUNWEB 0:00:32
105 RUS SOLOMENNIKOV Andrei GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:00:32
106 GBR MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:32
107 BEL DE TIER Floris TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:37
108 BEL FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 0:00:37
109 SUI DILLIER Silvan BMC BMC RACING TEAM 0:00:37
110 GER SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 0:00:40
111 ITA BAGIOLI Nicola NIP NIPPO – VINI FANTINI 0:00:40
112 BEL STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:40
113 NED VAN WINDEN Dennis ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:59
114 BEL VANBILSEN Kenneth COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:01
115 BEL VAN STAEYEN Michaël COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:01
116 BEL BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:04
117 BEL ISTA Kevyn WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:01:04
118 AUS HOWARD Leigh ABS AQUA BLUE SPORT 0:01:42
119 BEL COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 0:01:42
120 DEN SCHMIDT Mads Würtz KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:01:48
121 IRL BRAMMEIER Matthew ABS AQUA BLUE SPORT 0:01:48
122 BEL WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 0:01:48
123 BEL DHAENE Brecht PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:01:51
124 NZL SCHREURS Hamish ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:54
125 BEL DE WINTER Ludwig WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:01:56
126 NED REINDERS Elmar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:56
127 NED KEIZER Martijn TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:56
128 NED BOUWMAN Koen TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:56
129 AUT PÖSTLBERGER Lukas BOH BORA – HANSGROHE 0:01:56
130 BEL JANSSENS Jimmy CIB CIBEL – CEBON 0:02:00
131 GBR FENN Andrew ABS AQUA BLUE SPORT 0:02:00
132 RUS SHALUNOV Evgeny GAZ GAZPROM – RUSVELO 0:02:00
133 NOR FORFANG Ole TJI JOKER ICOPAL 0:02:09
134 BEL GOOLAERTS Michael VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:02:09
135 FRA CHETOUT Loic COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:34
136 BEL BILLE Gaetan VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:02:36
137 GER MATHIS Marco KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:02:41
138 POL KUREK Adrian CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:02:41
139 FRA MOUREY Francis FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:02:44
140 POL STOSZ Patryk CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:02:46
141 FRA HUREL Tony DEN DIRECT ENERGIE 0:02:55
142 GER SCHILLINGER Andreas BOH BORA – HANSGROHE 0:03:45
143 BEL VAN ROOY Kenneth SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:52
144 BEL MAES Alexander CIB CIBEL – CEBON 0:03:52
145 BEL DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:52
146 FRA GENE Yohann DEN DIRECT ENERGIE 0:04:18
147 AUS DEMPSTER Zakkari ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:04:18
148 CAN ANDERSON Ryan DEN DIRECT ENERGIE 0:04:21
149 BEL BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL 0:04:29
150 COL RESTREPO VALENCIA Jhonatan KAT TEAM KATUSHA ALPECIN 0:04:29
151 FRA CORBEL Erwann FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:05:15
152 NED LINDEMAN Bert-Jan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:05:27
153 NED KONING Peter ABS AQUA BLUE SPORT 0:05:35
154 BEL CORDEEL Sander VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:07:27
155 BEL DUPONT Timothy VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:07:42
156 NOR SKJERPING Kristoffer TJI JOKER ICOPAL 0:07:42
157 NOR HALVORSEN Kristoffer TJI JOKER ICOPAL 0:07:42
158 NOR STIEN Adriaan Aas TJI JOKER ICOPAL 0:07:42
159 NOR HOEM Bjorn Tore TJI JOKER ICOPAL 0:07:42
160 NOR HOELGAARD Markus TJI JOKER ICOPAL 0:07:42
161 ITA BISOLTI Alessandro NIP NIPPO – VINI FANTINI 0:08:19
162 GBR LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX 0:08:19
163 NED MARKUS Barry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 0:08:19
164 GBR SHAW James LTS LOTTO SOUDAL 0:08:19
165 IRL DUNNE Conor ABS AQUA BLUE SPORT 0:08:19
166 BEL NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:08:19
167 BEL VERWAEST Kevin TIS TARTELETTO – ISOREX 0:09:01
168 BEL BREYNE Jonathan TIS TARTELETTO – ISOREX 0:09:29
DNF BEL VAN ZUMMEREN Stef VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
DNF GER SCHWARZMANN Michael BOH BORA – HANSGROHE
DNF NED HOFSTEDE Lennard SUN TEAM SUNWEB
DNF FRA BOUHANNI Rayane COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF RUS SVESHNIKOV Kirill GAZ GAZPROM – RUSVELO
DNF ITA BERLATO Giacomo NIP NIPPO – VINI FANTINI
DNF JPN KOBAYASHI Marino NIP NIPPO – VINI FANTINI
DNF JPN KOISHI Yuma NIP NIPPO – VINI FANTINI
DNF LUX KIRSCH Alex WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
DNF BEL VAN DINGENEN Jordi PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
DNF BEL STOCKMAN Michiel TIS TARTELETTO – ISOREX