© João Fonseca

Zwycięstwem Andre Greipela (Lotto Soudal) zakończył się czwarty, płaski etap Volta ao Algarve. Liderem imprezy pozostał Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).

Czwarty etap portugalskiego wyścigu prowadził z Almodovar do Taviry i liczył 203,4 km. Po drodze na kolarzy czekała jedna premia górska czwartej kategorii i trzy lotne premie. Wszystko wskazywało więc, że zabawa zakończy się finiszem z dużej grupy.

Niedługo po starcie, od peletonu oderwała się czteroosobowa grupka w składzie Ryan Mullen (Cannondale – Drapac), Taco van der Hoorn (Roompoot), Dion Smith (Wanty – Groupe Gobert) i Joao Matias (LA). Ucieczka dość szybko wypracowała sobie ponad 6 minut przewagi, lecz jak się później okazało, było to absolutne maksimum.

Z każdym kolejnym kilometrem, grupa zasadnicza starała się niwelować przewagę. Na czele peletonu pracowali głównie kolarze grup zainteresowani finałową rozgrywką – m.in. Trek – Segafredo czy Lotto Soudal. W międzyczasie z jazdy w czołówce zrezygnował Portugalczyk Matias.

Pozostała trójka uciekinierów bardzo dzielnie walczyła z goniącym peletonem. Na 20 kilometrów przed metą ich przewaga przekraczała 2 minuty, co dawało pewne nadzieje na powodzenie całej akcji.

Ostatecznie ucieczka została skasowana nieco ponad 2 kilometry przed metą. O zwycięstwie zdecydował więc finisz z peletonu. W nim, po fantastycznej walce, najlepszy okazał się Andre Greipel (Lotto Soudal), który w pokonanym polu zostawił Johna Degenkolba (Trek – Segafredo) i Dylana Groenwegena (LottoNL – Jumbo). Liderem wyścigu pozostał Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).

Wyniki czwartego etapu:

1 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 4:57:51
2 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
4 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:00
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:00
8 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
9 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
11 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
12 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
13 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
14 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
15 Andre Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
16 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:00:00
17 Luís Mendonça (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
18 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
19 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
20 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
21 Fábio Silvestre (Por) Sporting – Tavira 0:00:00
22 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:00:00
23 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
24 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
25 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:00
26 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:00
27 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:00:00
28 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
29 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
30 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
31 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
32 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
33 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:00:00
34 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
35 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Sporting – Tavira 0:00:00
36 Alejandro Manue Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:00
37 Edgar Pinto (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
38 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting – Tavira 0:00:00
39 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
40 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:00:00
41 César Fonte (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
42 Manuel Antures Amaro (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
43 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
44 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
45 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
46 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:00
47 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:00
48 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
49 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:00:00
50 Antonio Angulo Sampedro (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
51 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
52 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
53 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
54 João Benta (Por) RP – Boavista 0:00:00
55 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
56 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
57 Óscar Hernández (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
58 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
59 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:00:00
60 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
61 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
62 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
63 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
64 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
65 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
66 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:00:00
67 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
68 Nuno Almeida (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
69 David De La Fuente Rasilla (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
70 Luís Gomes (Por) RP – Boavista 0:00:00
71 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
72 Jacobo Ucha Rodriguez (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
73 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:00
74 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
75 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:00
76 Rafael Silva (Por) Efapel 0:00:00
77 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
78 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
79 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
80 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:00:00
81 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:00
82 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
83 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
84 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:00
85 Antonio Piedra Perez (Esp) Manzana – Postobon Team 0:00:00
86 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
87 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:00:00
88 Daniel Sánchez (Esp) RP – Boavista 0:00:00
89 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
90 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
91 Samuel Blanco Prol (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
92 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:00
93 António Barbio (Por) Efapel 0:00:00
94 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
95 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
96 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
97 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) RP – Boavista 0:00:00
98 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:00:00
99 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
100 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:00:00
101 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
102 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:00:00
103 Alvaro Trueba Diego (Esp) Efapel 0:00:00
104 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
105 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:00
106 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
107 Eric Young (USA) Rally Cycling 0:00:00
108 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
109 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
110 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
111 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:00
112 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
113 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:00:00
114 Filipe Cardoso (Por) RP – Boavista 0:00:00
115 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
118 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:00
119 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
120 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:00:00
121 David Gaudu (Fra) FDJ 0:00:00
122 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
123 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
124 Hugo Sancho (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
125 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
126 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
127 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
128 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
129 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
130 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
131 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:00:00
132 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
133 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:00:00
134 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:00:00
135 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
136 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
137 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:00:34
138 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:34
139 Taylor Phinney (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:34
140 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:00:34
141 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:00:34
142 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:40
143 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:00:40
144 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:40
145 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:40
146 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:40
147 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:40
148 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:00:40
149 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:40
150 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:43
151 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:46
152 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:00:46
153 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:47
154 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:00:47
155 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:00:47
156 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:50
157 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:54
158 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:01:02
159 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:01:05
160 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:05
161 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:01:24
162 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:01:24
163 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:27
164 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:01:27
165 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:33
166 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:33
167 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:57
168 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:02
169 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:02:02
170 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:02:10
171 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:02:12
172 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:02:12
173 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:03:01
174 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:00:00
175 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:04:23
176 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:04:23
177 Luís Afonso (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:04:23
178 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:04:23
179 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:23
180 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:23
181 David Da Silva Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:04:23
182 Óscar González (Esp) Sporting – Tavira 0:06:36
183 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:07:00
184 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:10
185 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel 0:07:10
186 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:07:13
187 Tiago Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:07:14
188 Pedro Paulinho (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:10:40
189 Zulmiro Magalhães (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:10:40
190 Hélder Ferreira (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:10:40
191 João Matias (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:10:40
192 Sandro Pinto (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:11:07
DNF Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo
DNS Alex Dowsett (GBr) Movistar Team

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 14:34:20
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:22
3 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:36
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:00:55
5 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:59
6 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:01:31
7 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:40
8 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:01:49
9 Manuel Antures Amaro (Por) W52 – FC Porto 0:01:54
10 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:01:56
11 Edgar Pinto (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:02:07
12 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:07
13 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:02:07
14 Alejandro Manue Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:02:08
15 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:02:23
16 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:39
17 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:39
18 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:02:39
19 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:02:40
20 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:52
21 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:54
22 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:58
23 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:03:06
24 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:03:17
25 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:03:25
26 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:35
27 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:46
28 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:03:51
29 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:04:04
30 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:04:21
31 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:27
32 David De La Fuente Rasilla (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:04:34
33 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:04:57
34 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:05:03
35 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:05:48
36 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:05:53
37 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:06:05
38 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:06:07
39 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:06:11
40 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:06:15
41 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:06:16
42 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:03
43 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:07:27
44 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:38
45 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:47
46 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:07:57
47 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:46
48 David Gaudu (Fra) FDJ 0:08:51
49 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:09:13
50 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:09:19
51 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:09:27
52 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:09:46
53 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:09:53
54 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:02
55 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:10:05
56 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:10:08
57 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:22
58 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:10:31
59 César Fonte (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:10:49
60 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:10:55
61 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:11:03
62 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Sporting – Tavira 0:11:05
63 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:11:22
64 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:11:29
65 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:11:36
66 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:11:52
67 Antonio Angulo Sampedro (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:12:00
68 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:12:31
69 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:12:39
70 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:12:52
71 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:04
72 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:16
73 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:22
74 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:13:25
75 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:13:53
76 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:14:07
77 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:14:09
78 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:14:28
79 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:44
80 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:14:46
81 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:14:46
82 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:14:47
83 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:14:54
84 Antonio Piedra Perez (Esp) Manzana – Postobon Team 0:14:55
85 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:15:12
86 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:15:15
87 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:15:29
88 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:15:57
89 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:29
90 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:31
91 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:18:24
92 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:30
93 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:18:36
94 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:18:41
95 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:18:43
96 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:18:56
97 Alvaro Trueba Diego (Esp) Efapel 0:19:08
98 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:19:14
99 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:19:18
100 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:19:43
101 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:19:43
102 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:19:45
103 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:49
104 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:19:53
105 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:19:55
106 Óscar Hernández (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:20:02
107 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:20:03
108 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:20:20
109 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:20:22
110 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:20:49
111 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:20:52
112 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:52
113 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:20:56
114 Nuno Almeida (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:21:16
115 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting – Tavira 0:21:30
116 Hugo Sancho (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:21:33
117 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:21:39
118 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:21:55
119 Luís Mendonça (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:22:23
120 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:22:34
121 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:22:40
122 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:54
123 Taylor Phinney (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:58
124 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:23:03
125 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:23:15
126 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:17
127 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:26
128 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:23:28
129 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:23:29
130 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:23:39
131 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:42
132 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:23:42
133 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:23:46
134 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:23:49
135 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:23:54
136 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:23:56
137 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:59
138 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:24:00
139 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:24:03
140 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:24:07
141 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) RP – Boavista 0:24:08
142 Andre Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:24:10
143 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:24:13
144 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:24:14
145 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:24:14
146 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:24:15
147 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:16
148 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:24:17
149 Samuel Blanco Prol (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:24:26
150 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:29
151 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:24:33
152 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:24:34
153 João Benta (Por) RP – Boavista 0:24:48
154 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:49
155 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:52
156 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:24:58
157 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:25:12
158 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:25:25
159 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:25:38
160 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:25:41
161 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:25:59
162 Filipe Cardoso (Por) RP – Boavista 0:26:02
163 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:26:03
164 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:26:32
165 Luís Afonso (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:26:36
166 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:26:45
167 Fábio Silvestre (Por) Sporting – Tavira 0:27:44
168 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel 0:27:51
169 David Da Silva Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:28:02
170 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:03
171 Eric Young (USA) Rally Cycling 0:28:12
172 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:28:16
173 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:28:18
174 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:48
175 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:08
176 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:29:25
177 Óscar González (Esp) Sporting – Tavira 0:29:41
178 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:31:02
179 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:31:49
180 Tiago Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:31:54
181 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:32:02
182 Luís Gomes (Por) RP – Boavista 0:35:07
183 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:35:23
184 Jacobo Ucha Rodriguez (Esp) W52 – FC Porto 0:35:24
185 Rafael Silva (Por) Efapel 0:35:46
186 Daniel Sánchez (Esp) RP – Boavista 0:36:27
187 António Barbio (Por) Efapel 0:36:38
188 Sandro Pinto (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:38:21
189 Pedro Paulinho (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:43:49
190 João Matias (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:46:29
191 Hélder Ferreira (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:46:45
192 Zulmiro Magalhães (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:49:09