© labicicletanews

Fabio Felline w koszulce reprezentacji Włoch wygrał Trofeo Laigueglia. To pierwsze zwycięstwo zawodnika od triumfu w GP de Fourmies.

54. edycja Trofeo Laigueglia liczyła niespełna 193 kilometry. Na kolarzy po drodze czekało pięć oznaczonych podjazdów.

Wśród bardzo dużego peletonu reprezentowanego przez 23. drużyny nie mieliśmy niestety żadnego swojego przedstawiciela. Po kilkunastu kilometrach nerwowego ścigania wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Ettore Carlini (d’Amico – Utensilnord), Davide Orrico (Sangemini – MG.Kvis), Rémy Di Grégorio (Delko Marseille Provence KTM), Antonio Di Sante (GM Europa Ovini) i Conor Dunne (Aqua Blue Sport).

BMC

Harcownicy w połowie dystansu mieli tylko 2. minuty przewagi nad znacząco podzielonym peletonem. Mocna praca ekipy FDJ spowodowała, że 60 kilometrów przed metą wyścig rozpoczął się od nowa. Kolejnymi śmiałkami byli: Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale), Jan Polanc (UAE Abu Dhabi), Mauro Finetto, Quentin Pacher (Delko Marseille KTM) i Mattia Cattaneo (Androni – Sidermec), ale na ostatniej rundzie musieli uznać wyższość pogoni.

10 kilometrów przed metą do głosu doszli faworyci. Zaatakował Fabio Felline (Reprezentacja Włoch), a za nim ruszyli: Gautier, Vichot, Mohoric, Frapporti, Trentin, Combaud, Finetto, Cattaneo, Frapporti i Hardy.

Felline nadrobił nad konkurentami 30 sekund i samotnie przekroczył linię mety jako zwycięzca! Drugi był Romain Hardy (Fortuneo – Vital Concept), a trzeci Mauro Finetto (Delko Marseille Provence KTM).

Wyniki:

1 FELLINE Fabio (ITA) NAZIONALE ITALIA 4:54:01
2 HARDY Romain (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:25
3 FINETTO Mauro (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:25
4 TRENTIN Matteo (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:00:25
5 GAUTIER Cyril (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:25
6 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:00:25
7 VICHOT Arthur (FRA) FDJ 0:00:25
8 MOHORIC Matej (SLO) UAE ABU DHABI 0:00:25
9 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:00:25
10 COMBAUD Romain (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:29
11 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:00:35
12 GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:01:19
13 ROVNY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:01:19
14 CORBEL Erwann (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:01:19
15 CALMEJANE Lilian (FRA) DIRECT ENERGIE 0:01:19
16 VANTOMME Maxime (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:01:19
17 PACHER Quentin (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:01:19
18 CHEREL Mikael (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:01:19
19 POLANC Jan (SLO) UAE ABU DHABI 0:01:46
20 ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:02:08
21 ISTA Kevyn (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:02:22
22 GRIVKO Andrey (UKR) ASTANA PRO TEAM 0:02:42
23 BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:02:42
24 VENDRAME Andrea (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:02:43
25 EIKING Odd Christian (NOR) FDJ 0:02:43
26 CHAVANEL Sylvain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:02:43
27 RODOLFO Torres agudelo (COL) ANDRONI GIOCATTOLI 0:02:54
28 JAUREGUI Quentin (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:03:15
29 FILOSI Iuri (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:03:15
30 SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:03:15
31 ANDERSON Ryan (CAN) DIRECT ENERGIE 0:03:15
32 DELFOSSE Sébastien (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:03:15
33 DE NEGRI Pier Paolo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:03:15
34 GRUZDEV Dmitriy (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:03:15
35 BRUTT Pavel (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:41
36 NAESEN Lawrence (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:04:29
37 ULISSI Diego (ITA) UAE ABU DHABI 0:04:38
38 TOTÒ Paolo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:04:38
39 CONTI Valerio (ITA) UAE ABU DHABI 0:04:38
40 BRESCHEL Matti (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:04:38
41 KIRSCH Alex (LUX) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:04:38
42 BUSATO Matteo (ITA) WILIER TRIESTINA 0:04:38
43 ZAMPARELLA Marco (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by 0:04:38
44 DI GREGORIO Remy (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:08:02
45 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by 0:08:02
46 RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) WILIER TRIESTINA 0:09:10
47 ZARDINI Edoardo (ITA) BARDIANI CSF 0:09:10
48 BOEM Nicola (ITA) BARDIANI CSF 0:09:10
49 PARRINELLO Antonio (ITA) GM EUROPA OVINI 0:09:10
50 GAZZARA Michele (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:09:10
51 DENZ Nico (GER) AG2R LA MONDIALE 0:09:10
52 PERRY Benjamin (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:10:16
53 HENTTALA Joonas (FIN) TEAM NOVO NORDISK 0:10:16
54 TURRIN Alex (ITA) WILIER TRIESTINA 0:10:16
55 KOSHEVOY Ilia (BLR) WILIER TRIESTINA 0:10:16
56 GENOVESE Nicola (ITA) D’AMICO UTENSILNORD 0:10:16
57 GAFFURINI Nicola (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:10:16
58 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:10:16
59 BALLERINI Davide (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:10:16
60 CARLINI Ettore (ITA) D’AMICO UTENSILNORD 0:10:16
61 CACCIOTTI Andrea (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896 0:10:16
62 EL FARES Julien (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:10:16
63 SOLOMENNIKOV Andrei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:10:16
64 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:10:16
65 WARNIER Antoine (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:10:16
66 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:10:16
67 FEILLU Brice (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:10:16
68 TALIANI Alessio (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI 0:10:16
69 PINEAU Cedric (FRA) FDJ 0:10:16
70 BARBIN Enrico (ITA) BARDIANI CSF 0:10:16
71 RIBLON Christophe (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:10:16
72 JULES Justin (FRA) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:10:16
73 JARRIER Benoit (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:10:16
74 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ 0:10:16
75 HIVERT Jonathan (FRA) DIRECT ENERGIE 0:10:16
76 WACKERMANN Luca (ITA) BARDIANI CSF 0:10:16
77 PACCHIARDO Davide (ITA) GM EUROPA OVINI 0:10:16
78 SAVITCKII Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:11:37
DNF AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) WILIER TRIESTINA
DNF GODOY Yonder (VEN) WILIER TRIESTINA
DNF MOSCA Jacopo (ITA) WILIER TRIESTINA
DNF POZZATO Filippo (ITA) WILIER TRIESTINA
DNF DUVAL Julien (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) ASTANA PRO TEAM
DNF MINALI Riccardo (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF MOSER Moreno (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF TLEUBAYEV Ruslan (KAZ) ASTANA PRO TEAM
DNF CIMOLAI Davide (ITA) FDJ
DNF LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ
DNF MANZIN Lorrenzo (FRA) FDJ
DNF VINCENT Léo (FRA) FDJ
DNF DURASEK Kristijan (CRO) UAE ABU DHABI
DNF MORI Manuele (ITA) UAE ABU DHABI
DNF PETILLI Simone (ITA) UAE ABU DHABI
DNF RAVASI Edward (ITA) UAE ABU DHABI
DNF BETTIOL Alberto (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF LIZDE Seid (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF FIASCHI Tommaso (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF ROSA Massimo (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF CARBONI Giovanni (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF ROMANO Francesco (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF ARSLANOV Ildar (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF NYCH Artem (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF VOROBYEV Anton (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF ZAKARIN Aydar (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF MARTINEZ Yannick (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF ITO Masakazu (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF KOBAYASHI Marino (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF KOISHI Yuma (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF NAKANE Hideto (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF STACCHIOTTI Riccardo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF BOUET Maxime (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT
DNF FONSECA Armindo (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT
DNF PERICHON Pierre Luc (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT
DNF LEDANOIS Kevin (FRA) FORTUNEO – VITAL CONCEPT
DNF DUNNE Conor (IRL) AQUA BLUE SPORT
DNF GATE Aaron (NZL) AQUA BLUE SPORT
DNF KONING Peter (NED) AQUA BLUE SPORT
DNF KREDER Michel (NED) AQUA BLUE SPORT
DNF NORDHAUG Lars Petter (NOR) AQUA BLUE SPORT
DNF WATSON Calvin (AUS) AQUA BLUE SPORT
DNF DE WINTER Ludwig (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
DNF NEILANDS Krists (LAT) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF LEMUS DAVILA Luis Enrique (MEX) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF RÄIM Mihkel (EST) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF GOLDSTEIN Roy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF TUREK Daniel (CZE) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF WILLIAMS Tyler (USA) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF GRELLIER Fabien (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF HUREL Tony (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF PICHOT Alexandre (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF VOECKLER Thomas (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF ANDREETTA Simone (ITA) BARDIANI CSF
DNF TONELLI Alessandro (ITA) BARDIANI CSF
DNF VELASCO Simone (ITA) BARDIANI CSF
DNF PERON Andrea (ITA) TEAM NOVO NORDISK
DNF GIOUX Romain (FRA) TEAM NOVO NORDISK
DNF KAMSTRA Brian (NED) TEAM NOVO NORDISK
DNF LOZANO RIBA David (ESP) TEAM NOVO NORDISK
DNF MEGIAS LEAL Javier (ESP) TEAM NOVO NORDISK
DNF PLANET Charles (FRA) TEAM NOVO NORDISK
DNF VAN IJZENDOORN Hendrikus (NED) TEAM NOVO NORDISK
DNF ABDERRAHIM Zahiri (MAR) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF ALMEIDA João (POR) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF CHOLAKOV Stanimir (BUL) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF MOLTENI Marco (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF RAVANELLI Simone (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF VEGA MERODIO Sergio (ESP) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF VIEL Mattia (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF CELANO Danilo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF ELORZA PAGALDAI Mikel (ESP) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF FICARA Pierpaolo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF HALILAJ Redi (ALB) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF GALARRETA UGARTE David (ESP) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF MIRALLES RIGO Josep (ESP) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by
DNF BROGI Adriano (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF TIZZA Marco (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF LANDER Sebastian (DEN) GM EUROPA OVINI
DNF ROTONDI Matteo (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF RUSCETTA Andrea (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF DI SANTE Antonio (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF BERNARDINI Simone (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF MARINOZZI Alessandro (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF ORRICO Davide (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF SALVIETTI Niccolo’ (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF PRANDINI Paolo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF BRKIC Benjamin (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF FORTIN Filippo (ITA) TIROL CYCLING TEAM
DNF WACHTER Alexander (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF GAMPER Patrick (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF KRIZEK Matthias (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF KUEN Maximilian (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF SALVADOR Enrico (ITA) TIROL CYCLING TEAM
DNF SIMONCINI Samuele (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF MERLINO Marcello (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF PETRINI Francesco (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF RAFFAELE Angelo (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF SAMPARISI Nicolas (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNS SCHREURS Hamish (NZL) ISRAEL CYCLING ACADEMY