Michał Kapusta / naszosie.pl

Będący w niezłej formie Dan Martin oraz złote dziecko kolumbijskiego kolarstwa, czyli Fernando Gaviria – ten duet poprowadzi ekipę Patricka Lefevere’a w Portugalii.

Belgijska grupa trzykrotnie wygrywała już ten wyścig, a nam najbardziej w pamięci zapadł sukces z 2014 roku, kiedy to triumf w jej barwach świętował Michał Kwiatkowski. Tytułu sprzed roku nie będzie bronił jego obecny kolega z ekipy – Geraint Thomas (Team Sky), którego następnym wyścigiem ma być dopiero Paryż – Nicea.

Quick Step Floors ma w tym roku na koncie już 10 triumfów (4x Marcel Kittel, 2x Maximiliano Richeze, 2x Gaviria oraz po jednym zwycięstwie Tom Boonen oraz Jack Bauer). Duet Gaviria – Richeze doskonale sprawdził się podczas Vuelta a San Juan i ponownie wystartuje razem.

Dan Martin także będzie mógł liczyć na solidne wsparcie w cięższym terenie. Celujący w wiosenne klasyki Zdenek Stybar, doświadczony Dries Devenyns i ważny punkt drużyny Julien Vermote powinni sprawić, że Irlandczyk będzie mógł komfortowo pokonywać każdy etap. Gdyby o zwycięstwie miał decydować sprint z mniejszej grupy to „czarnym koniem” Quick Stepu będzie zapewne Matteo Trentin, który doskonale odnajduje się w tego typu sytuacjach. Sklad uzupełnia neo – pro Enric Mas.

 Ściganie w Portugalii rozpocznie się 15. lutego.