Michał Kapusta / naszosie.pl

Puls Jaworzna poinformował, że dwie najbliższe edycje Tour de Pologne będą zawierały etap zaczynający się w tym mieście.

74. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. W stosunku do ostatnich lat nieco zmienił się format wyścigu – brak jazdy indywidualnej na czas, a start został przeniesiony z Warszawy i okolic do Krakowa. Finisz rywalizacji odbędzie się po ciężkim, górskim etapie do Bukowiny Tatrzańskiej.

Puls Jaworzna „zdradził” dziś kolejną tajemnicę – jeden z etapów zacznie się w śląskim mieście. Będzie to powrót po jednorocznej nieobecności. W 2015 roku właśnie w Jaworznie rozpoczął się znakomity dla nas etap kończący się w Nowym Sączu. To wtedy zwyciężył Maciej Bodnar, a liderem został Kamil Zieliński!

Organizacją startu zajmie się Miejskie Centrum Kultury i Sportu, które również odpowiedzialne będzie za jego promocję jak i przygotowanie imprez towarzyszących. Według informacji tygodnika atrakcji będzie sporo, a mieszkańcy będą mogli z bliska „dotknąć” świata elitarnego kolarstwa.

Jaworzno i Tour de Pologne podpisały kontrakt na lata 2017-2018.