Akademia Copernicus

Jesień – idealna pora do kolarskiego odpoczynku. Członkowie Akademii nie do końca chcą korzystać z pory roku i pozostają w ciągłej pracy.

30.09 – tradycyjnie pod koniec polskiego sezonu Godziesze Wielkie są miejscem rozgrywania Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami i jeździe drużynowej na czas. Pierwszego dnia Akademię reprezentowały pary juniorów młodszych i juniorek młodszych.

Rewelacyjnie zaprezentowała się para Karol Wawrzyniak – Kacper Walkowiak, która wywalczyła swoją znakomitą jazdą tytuł Mistrzów Polski! Karol z Kacprem wygrali z przewagą 40 sekund nad drugą parą z LKS Baszty Golczewo, trzecie miejsce zajęła para z KLTC Konin. Ich dominację w tej konkurencji potwierdza fakt uzyskania przewagi aż 40 sekund, kiedy różnice czasowe na mecie między następnymi zespołami były 2-4 sekundowe. Druga para Akademii Michał Gałka – Aleksander Nikiel zajęła dobre 10 miejsce – wystartowało 37 zespołów.
Na starcie w kategorii juniorka młodsza stanęły Oliwia Majewska i Agata Świątkowska, które uzyskały dziesiąty czas Mistrzostw Polski.

mp-druzyn

Niedziela 2.10 była drugim i ostatnim dniem Mistrzostw Polski. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy w jeździe drużynowej na czas. Trenerzy zawodników Copernicusa Tomasz Owsian i Marcin Mientki mogą być zadowoleni – wszyscy ich podopieczni stanęli na podium mistrzostw.

Drużyna juniorów stanęła na starcie w składzie: Kamil Rumiński, Artur Lewandowski, Adrian Brzozowski i Maciej Kwiatkowski. Po emocjonującej walce juniorzy Akademii w końcówce ulegli zespołowi KTK Kalisz zdobywając srebrny medal i tytuł I Wicemistrzów Polski.
Na podium stanęły także juniorki młodsze Oliwia Majewska, Agata Świątkowska, Marta Brzozowska, Marata Wesołowska oraz juniorzy młodsi Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak, Michał Gałka, Aleksander Nikiel. Obie drużyny zdobyły medale brązowe. Ogromnego pecha miała drużyna juniorów młodszych jadąca po złoto. Na 8 kilometrze trasy, przed nawrotem, Karol Wawrzyniak przy szybkości 55 km/godz. zaliczył fatalnie wyglądający upadek i drużyna straciła tam dziesiątki cennych sekund. To, że juniorzy młodsi wywalczyli jeszcze brąz i stracili do zwycięzców tylko 24 sekundy, należy uznać za godny uznania wyczyn potwierdzający znakomite ich przygotowanie do mistrzostw przez trenera Marcina Mientkiego.

nowog

W Nowogrodzie w sobotę 1.10 odbył się wyścig o puchar wójta gminy Golub-Dobrzyń w ramach Ligi UKS. Na linii startu stanęli młodzicy, młodziczki i żacy Akademii, którzy zdobyli kolejne miejsca na podium.

W wyścigu młodzików po solowej akcji jako pierwszy z przewagą 17 sekund linię mety przejechał Dominik Żebrowski. Radek Frątczak zajął trzecie miejsce, Kamil Wróblewski ósme. Olga Wankiewicz nie dała szans konkurentkom wygrywając kategorię młodziczek. Wśród żaków Franek Kaczorowski był drugi, Julek Marski dziewiąty.

lewandowski

Znakomitym wynikiem zakończyła się ostatnia impreza w tym sezonie na torze kolarskim. W dniach 14-16 października w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS oraz Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Na tych zawodach zawodnicy Akademii, mimo wejścia w okres roztrenowania, wywalczyli mistrzowskie medale: