Fot. AG2R

Mimo miłości do Giro d`Italia, największa nadzieja Francuzów na zwycięstwo w Wielkiej Pętli – Romain Bardet (AG2R) – musiał uznać wymagania sponsorów i za główny cel nowego sezonu postawić sobie rodzimy wielki tour.

Nie wiadomo, w jakim wyścigu Bardet rozpocznie sezon 2017, ale wiadomo, że przed Tour de France wystartuje w: Paryż-Nicea, Vuelta Ciclista al Pais Vasco, Liege-Bastogne-Liege, Tour de Romandie i Critérium du Dauphiné.

Podobnie, jak w poprzednich sezonach wystartuję w Tour de France, który to wyścig pozostaje moim najwyższym celem sezonu. Zanim podjęliśmy taką decyzję, odbyliśmy poważną rozmowę z kierownictwem drużyny oraz z moim trenerem. W związku z tym nie wystartuję w Giro, co rozważałem. Jestem bardzo zainteresowany włoskim wyścigiem, ale musieliśmy liczyć się z dobrem drużyny”, powiedział Bardet oficjalnej stronie internetowej AG2R.

W Tour de France 2016 Bardet był drugi i wygrał dziewiętnasty etap do Saint-Gervais Mont Blanc. Trasa przyszłorocznego Touru mu się podoba, ale też nieco go zaskoczyła.

Trasa przyszłej edycji jest interesująca. Pięć najtrudniejszych górskich etapów odbędzie się we Francji, będą także do przejechania kilometry jazdy na czas. Nieco zaskakujące jest to, że będzie mniej górskich przełęczy do pokonania niż miało to miejsce w poprzednich latach”, skomentował trasę Tour de France Bardet.

Mimo że Tour de France to cel numer jeden, to pozostałe wyścigi, takie jak „Staruszka” czy „Delfinat”, także posiadają wystarczający prestiż, by o coś w nich powalczyć.

Liege-Bastogne-Liege to jeden z najważniejszych wyścigów w sezonie, w którym będę chciał dobrze się zaprezentować, zresztą podobnie jak w ‘etapówkach’, w których wystartuję. Wygranie etapów czy założenie koszulki lidera jest dla mnie wielkim wyzwaniem”, dodał Bardet.

Kalendarz startów swojego podopiecznego skomentował menedżer AG2R, Vincent Lavenu.

Romain chciał wystartować w Giro, więc decyzja o udziale w Tourze nie była łatwa. Wzięliśmy pod uwagę różne czynniki oraz sytuację naszej drużyny. W dyskusji brali udział Romain, jego trener i drużyna AG2R. Najlepszym rozwiązaniem wydaje nam się tradycyjny program startów. Trasa Tour de France pasuje do umiejętności i zalet Romaina, w związku z czym otrzyma on od nas pełne wsparcie. Będzie także odkrywał wyścig w Kraju Basków, który jest trudny, ale odpowiada jego agresywnemu stylowi jazdy”, ocenił Lavenu.