La Gazzetta dello Sport informuje, że doświadczony Włoch wrócił z kilkudniowego urlopu na Bliskim Wschodzie i niedługo podpisze kontrakt z drużyną trzeciej dywizji.

Włoski dziennik podaje, że brakuje jedynie podpisów na umowach. Po czterech latach w CCC Sprandi Polkowice Rebellin nie otrzymał przedłużenia kontraktu i najprawdopodobniej wyląduje dywizję niżej, w nowej ekipie Kuwait-Cartucho.es. Urodzony w 1971 roku zwycięzca m.in. Liege-Bastogne-Liege może się ponownie spotkać ze Stefanem Schumacherem. Włoch jeździł razem z Niemcem w CCC Sprandi Polkowice i Gerolsteiner.

W 2008 roku obaj kolarze mieli nieprzyjemną przygodę w barwach niemieckiej drużyny – Rebellin został przyłapany na dopingu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a Schumacher podczas Tour de France. Wtedy też skończyła się ich jazda w drużynach najwyższego szczebla.

W barwach CCC Sprandi Polkowice Rebellin wygrał Coppa Agostoni – Giro delle Brianze, etapy Tour of Turkey i Szlakiem Grodów Piastowskich, Giro dell’Emilia i Sibiu Cycling Tour. Mimo dość zaawansowanego wieku był jednym z jaśniejszych punktów drużyny Piotra Wadeckiego w ostatnich latach.