Zwycięstwem Ellen Van Dijk zakończyła się indywidualna jazda na czas elity kobiet w ramach szosowych mistrzostw Europy. Katarzyna Pawłowska zakończyła rywalizację na 8 miejscu.

W środowe przedpołudnie, Panie rywalizowały o medale mistrzostw Europy na dystansie 25,4 km. Pętla była stosunkowo wymagająca, głównie ze względu na kończący rywalizację podjazd w Plumelec, lecz jednocześnie odpowiadała specjalistkom od samotnej walki z czasem.

Na starcie stanęły dziś 52 zawodniczki, lecz od początku było wiadome, że o medale powalczy jedynie kilka. Wielu specjalistów zapowiadało, że najprawdopodobniej dzisiejszy wyścig będzie popisem Holenderek i jak się okazało, ich spekulacje były trafne.

Zdecydowanie najlepszy czas zanotowała bowiem Ellen Van Dijk, która przejechała trasę w czasie 36:41. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Van der Breggen, która do koleżanki z reprezentacji straciła 18 sekund. Podium uzupełniła Olga Zabelinskaya, która do zwyciężczyni straciła 23 sekundy. Najlepsza z Polek Katarzyna Pawłowska uplasowała się na 8 miejscu ze stratą 2 minut i 25 sekund.