Giro dell'Emilia 2016 foto RobertoBettini/BettiniPhoto©2016

Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) wywalczyła zwycięstwo w Giro dell’Emilia Donne. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv) zajęła ósme miejsce.

Trzecia edycja Giro dell’Emilia Internazionale Donne Elite zgromadziła na starcie 22 drużyny. Była wśród nich reprezentacja Polski w składzie: Katarzyna Pawłowska, Aurela Nerlo, Nikol Płosaj, Dorota Przęzak, Alicja Ratajczak i Ewelina Szybiak. Ponadto polscy kibice mogli dopingować: Kasię Niewiadomą (Rabobank – Liv), Małgorzatę Jasińską (Ale Cipollini), Eugenię Bujak i Annę Plichtę (obie BTC City Ljubljana).

Panie miały do przejechania niespełna 100 kilometrów po prawie płaskiej trasie. Prawie płaskiej, ponieważ ostatnie dwa kilometry to podjazd o średnim nachyleniu 10 %, a momentami dochodził on do 18 %.

emilia-kobiet

W połowie ścigania nie zdołała uformować się żadna ucieczka, ale na skutek upadku z rywalizacji ubyła Holenderka Annemiek van Vleuten. Walka trwała tylko na lotnych premiach. Pierwszą wygrała Chloe Hosking (Wiggle High5), a drugą Kirsten Wild (Holandia).

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się dopiero na finałowym, krótkim podjeździe. Na czele kręcił Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) i Ashleigh Moolman (Cervélo-Bigla Pro Cycling). Mocniejsza okazała się Włoszka, która powtórzyła swój sukces sprzed roku. Druga była Moolman (podobnie jak w 2015), a podium uzupełniła Alena Amialiusik (Canyon SRAM Racing).

Na ósmym miejscu wyścig zakończyła Kasia Niewiadoma.

1 1 ITA19911210 LONGO BORGHINI Elisa WHT WIGGLE HIGH5 2:20:59
2 181 RSA19851209 MOOLMAN-PASIO Ashleigh CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM a 3″
3 102 BLR19890206 AMIALIUSIK Alena LPR CANYON SRAM RACING a 13″
4 134 LTU19880722 LELEIVYTE Rasa VAI AROMITALIA VAIANO a 18″
5 76 NED19900418 VAN DER BREGGEN Anna RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM st
6 11 AUS19811008 GARFOOT Katrin AUS NAZIONALE AUSTRALIA a 25″
7 201 FRA19670604 PITEL Edwige MIC S.C. MICHELA FANINI st
8 75 POL19940929 NIEWIADOMA Katarzyna RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM a 39″
9 21 LUX19870225 MAJERUS Christine LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO a 43″
10 61 ITA19840822 GUDERZO Tatiana ITA NAZIONALE ITALIA st
11 194 POL19920210 PLICHTA Anna BTC BTC CITY LJUBLJANA a 51″
12 186 GER19871021 POHL Stephanie CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM st
13 5 SWE19830923 JOHANSSON Emma WHT WIGGLE HIGH5 st
14 193 POL19890625 BUJAK Eugenia BTC BTC CITY LJUBLJANA a 57″
15 185 GER19950803 KOPPENBURG Clara CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM st
16 105 GER19810928 WORRACK Trixi LPR CANYON SRAM RACING a 1′ 07″
17 36 POL19890913 SZYBIAK Ewelina POL NAZIONALE POLONIA a 1′ 10″
18 173 UKR19890828 RIABCHENKO Tetiana ISG INPA – BIANCHI a 1′ 15″
19 72 AUS19871223 GILLOW Shara RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM st
20 33 POL19960522 PLOSAJ Nikol POL NAZIONALE POLONIA a 1’17”
21 155 ITA19940927 PALADIN Asja TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO a 1′ 20″
22 32 POL19980211 NERLO Aurela POL NAZIONALE POLONIA a 1’26”
23 192 SLO19890607 BATAGELJ Polona BTC BTC CITY LJUBLJANA st
24 136 ITA19970920 NESTI Nicole VAI AROMITALIA VAIANO a 1′ 29″
25 144 BEL19950901 VAN DEN STEEN Kelly VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX a 1’31”
26 92 COL19870319 NARVAEZ RODRIGUEZ Bibiana CHI ACS CYCLING CHIRIO a 1′ 33″
27 204 HUN19831110 KIRALY Monika MIC S.C. MICHELA FANINI a 1′ 37″
28 211 ITA19980227 BALSAMO Elisa TVP TEAM VALCAR st
29 64 ITA19941119 ARZUFFI Alice ITA NAZIONALE ITALIA a 1’45”
30 71 NED19880502 TENNIGLO Moniek RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM st
31 202 COL19861025 LOZZANO RAMIREZ Laura Camila MIC S.C. MICHELA FANINI st
32 96 COL19870221 CALDERON Monica CHI ACS CYCLING CHIRIO a 1′ 50″
33 174 ITA19940703 STRICKER Anna Zita Maria ISG INPA – BIANCHI a 2′ 03″
34 124 POL19840118 JASINSKA Malgorzata ALE ALE’ CIPOLLINI st
35 131 LAT19930706 LAIZANE Lija VAI AROMITALIA VAIANO st
36 182 FIN19890628 LEPISTÖ Lotta CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM st
37 171 LTU19860618 TUSLAITE Daiva ISG INPA – BIANCHI st
38 183 GER19960715 KLEIN Lisa CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM st
39 41 BEL19870402 DE VUYST Sofie BEL NAZIONALE BELGIO st
40 23 LUX19920127 MAES Elise LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO st
41 43 BEL19911121 HANNES Kaat BEL NAZIONALE BELGIO st
42 46 BEL19910817 VEKEMANS Anisha BEL NAZIONALE BELGIO st
43 44 BEL19951110 KOPECKY Lotte BEL NAZIONALE BELGIO a 2′ 09″
44 163 CYP19920402 CHRISTOFOROU Antri SEF SERVETTO FOOTON st
45 35 POL19950625 RATAJCZAK Aljcia POL NAZIONALE POLONIA st
46 166 ITA19970519 RAGUSA Katia SEF SERVETTO FOOTON a 2′ 19″
47 62 ITA19880714 FRAPPORTI Simona ITA NAZIONALE ITALIA a 2′ 22″
48 104 ITA19920525 CECCHINI Elena LPR CANYON SRAM RACING st
49 63 ITA19930330 CONFALONIERI Maria Giulia ITA NAZIONALE ITALIA st
50 191 SLO19851003 PINTAR Ursa BTC BTC CITY LJUBLJANA st
51 212 ITA19970725 PERSICO SILVIA TVP TEAM VALCAR st
52 12 AUS19901121 KITCHEN Lauren AUS NAZIONALE AUSTRALIA st
53 65 ITA19970821 BERTIZZOLO Sofia ITA NAZIONALE ITALIA st
54 196 CRO19841202 RADOTIC Mia BTC BTC CITY LJUBLJANA st
55 156 ITA19930504 PALADIN Soraya TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO st
56 145 BEL19940117 DEMEY Valerie VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX a 2′ 32″
57 141 BEL19970518 DRUYTS Lenny VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX st
58 66 ITA19980123 MORZENTI Lisa ITA NAZIONALE ITALIA st
59 213 ITA19981231 POLLICINI Silvia TVP TEAM VALCAR st
60 73 NED19870401 KNETEMANN Roxane RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM st
61 83 ITA19940415 SANGUINETI Ilaria BPK BEPINK a 2′ 40″
62 82 ITA19941206 BORTOLOTTI Simona BPK BEPINK st
63 54 NED19971123 SOET Aafke NED NAZIONALE OLANDA a 2′ 43″
64 31 POL19890816 PAWLOWSKA Katarzyna POL NAZIONALE POLONIA st
65 42 BEL19860408 DOM Annelies BEL NAZIONALE BELGIO a 2′ 48″
66 195 GER19940810 LECHNER Corinna BTC BTC CITY LJUBLJANA st
67 184 CAN19871120 NUMAINVILLE Joelle CBT CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM st
68 123 ESP19901212 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ALE ALE’ CIPOLLINI a 2′ 57″
69 45 BEL19950622 VAN DER MEULEN Kaat BEL NAZIONALE BELGIO st
70 52 NED19980127 STEIGENGA Nicole NED NAZIONALE OLANDA a 3′ 08″
71 112 ITA19971015 ZANETTIN Chiara RTV REGIONAL TEAM VENETO st
72 205 ITA19950330 BALDUCCI Michela MIC S.C. MICHELA FANINI a 3′ 13″
73 85 ITA19950312 PATTARO Francesca BPK BEPINK st
74 101 GBR19930504 BARNES Hannah LPR CANYON SRAM RACING st
75 103 AUS19880706 CROMWELL Tiffany LPR CANYON SRAM RACING st
76 16 AUS19860227 ROY Sarah AUS NAZIONALE AUSTRALIA st
77 161 ITA19971214 GASPARINI Alice SEF SERVETTO FOOTON st
78 94 ITA19950419 BARBIERI ISOTTA CHI ACS CYCLING CHIRIO st
79 214 ITA19980115 ARZUFFI Allegra TVP TEAM VALCAR st
80 53 NED19821015 WILD Kirsten NED NAZIONALE OLANDA st
81 74 NED19930820 KOSTER Anouska RBW RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM st
82 132 ITA19930205 BARTELLONI Beatrice VAI AROMITALIA VAIANO st
83 26 LUX19980621 FABER Claire LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO a 3′ 24″
84 86 SVK19960327 MEDVEDOVA Tereza BPK BEPINK st
85 34 POL19970130 PRZEZAK Dorota POL NAZIONALE POLONIA a 3′ 33″
86 206 ITA19910323 DE IULIIS Manuela MIC S.C. MICHELA FANINI a 3’36”
87 151 ITA19931102 BITTO Irene TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO st
88 113 ITA19981106 STEFANI Martina RTV REGIONAL TEAM VENETO st
89 15 AUS19881014 ROWNEY Loren AUS NAZIONALE AUSTRALIA a 3′ 42″
90 154 ITA19951207 LEONARDI Elena TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO st
91 175 ROU19941208 COVRIG Ana Maria ISG INPA – BIANCHI st
92 142 BEL19951004 DRUYTS Demmy VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX a 3′ 56″
93 81 ITA19820719 VALSECCHI Silvia BPK BEPINK a 4′
94 3 AUS19901001 HOSKING Chloe WHT WIGGLE HIGH5 st
95 152 ITA19950825 DAL SANTO Nicole TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO st
96 121 ITA19870430 BASTIANELLI Marta ALE ALE’ CIPOLLINI st
97 126 ITA19920508 TREVISI Anna ALE ALE’ CIPOLLINI a 4’12”
98 162 UKR19840114 NOVIKOVA Olena SEF SERVETTO FOOTON st
99 125 SWE19881024 FAHLIN Emilia ALE ALE’ CIPOLLINI st
100 4 GBR19950806 CHRISTIAN Anna WHT WIGGLE HIGH5 st
101 2 ITA19830803 BRONZINI Giorgia WHT WIGGLE HIGH5 st
102 176 ITA19940715 PAVIN Michela ISG INPA – BIANCHI st
103 164 ITA19961120 SPEROTTO Maria Vittoria SEF SERVETTO FOOTON a 4’24”
104 146 BEL19921101 CROKET Gilke VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX a 4′ 30″
105 24 LUX19981009 REES Edie Antonia LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO st
106 13 AUS19941029 HANSON Lauretta AUS NAZIONALE AUSTRALIA a 4’36”
107 122 ITA19970210 ALZINI Martina ALE ALE’ CIPOLLINI st
108 106 GER19930718 KRÖGER Mieke LPR CANYON SRAM RACING a 4’49”
109 22 LUX19871030 HOFFMANN Chantal LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO a 4′ 53″
110 93 ITA19860831 TONAZZINI GIULIA CHI ACS CYCLI’NG CHIRIO a 5′ 02″
111 14 AUS19881031 ELVIN Gracie AUS NAZIONALE AUSTRALIA a 5′ 08″
112 135 ITA19920110 MARTINI Alessia VAI AROMITALIA VAIANO a 5′ 11″
113 114 ITA19970821 MARCHETTI Martina RTV REGIONAL TEAM VENETO a 5′ 15″
114 203 ITA19960726 REATI Vittoria MIC S.C. MICHELA FANINI a 5′ 28″
115 91 ITA19950621 FOLLONI SILVIA CHI ACS CYCLING CHIRIO a 5′ 38″
116 143 BEL19940122 DRUYTS Jessy VLL TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX a 5′ 46″
117 115 ITA19970223 PILLON Sara RTV REGIONAL TEAM VENETO a 6′ 18″
118 215 ITA19970831 STRIZZI ISABELLA TVP TEAM VALCAR a 6′ 24″
119 172 ITA19960524 CRETTI Claudia ISG INPA – BIANCHI a 6′ 29″
120 216 ITA19970316 VECE MIRIAM TVP TEAM VALCAR a 7′
121 153 ITA19970607 MARIOTTO Sara TOG TOP GIRLS FASSA BORTOLO st
DNF 25 LUX19960809 CARIER Lara LUX NAZIONALE LUSSEMBURGO
DNF 51 NED19821008 VAN VLEUTEN Annemiek NED NAZIONALE OLANDA
DNF 84 BLR19950701 TUHAI Ksenia BPK BEPINK
DNF 95 ITA19960816 LANDRISCINA CRISTINA FRANCESCACHI ACS CYCLING CHIRIO
DNF 133 ITA19960826 FRANCHI Elena VAI AROMITALIA VAIANO