Belgijka z Wiggle – High5 była najlepsza w sprincie z peletonu na ulicach Madrytu. Ładnie zaprezentowały się Polki – Anna Plichta atakowała, a Eugenia Bujak zafiniszowała w czołowej dziesiątce.
Kobiety rywalizowały na trasie o długości 87 kilometrów podzielonych na 15 okrążeni na ulicach stolicy Hiszpanii, a jedynymi trudnościami na trasie były tylko ostre zakręty.
W głównym odjeździe dnia znalazła się Anna Plichta (BTC City Ljubljana). Polka jechała wraz z Nathalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg), Mavi Garcią (Bizkaia Durango) i Eri Yonamine (Poitou Charentes). Wicemistrzyni Polski ze startu wspólnego aktywnie jechała na lotnych finiszach i prowadziła w klasyfikacji sprinterskiej madryckiego kryterium.
Akcję w której jechała Polka została jednak skasowana, ale po chwili miały miejsce kolejne ataki. Ostatnia znacząca akcja to duet Simona Frapporti (Hitec Products) i Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies). Peleton był jednak bezlitosny i nawet pomimo dużej kraksy w końcówce ucieczka została skasowana na 3,5km przed metą.
Do finałowego sprintu najlepiej przygotowane były zawodniczyki Wiggle – High5 i zajęły 1. i 2. miejsce. Wygrała Jolien D’Hoore przed Chloe Hosking, a podium uzupełniła Marta Bastianelli (Ale Cipollini). Kolejny raz ładnym finiszem popisała się Eugenia Bujak, która ukończyła ostatni wyścig kobiecego World Tour na ósmej pozycji.
1 | Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle High5 | 2:01:01 | |
2 | Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 | ||
3 | Marta Bastianelli (Ita) Ale’ Cipollini | ||
4 | Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
5 | Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata | ||
6 | Carmen Small (USA) Cylance Pro Cycling | ||
7 | Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals Women Cycling Team | ||
8 | Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana | ||
9 | Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | ||
10 | Emilie Moberg (Nor) Hitec Products | ||
11 | Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur | ||
12 | Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling | ||
13 | Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink | ||
14 | Jessica Allen (Aus) Orica-AIS | ||
15 | Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana | ||
16 | Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products | ||
17 | Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx | ||
18 | Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
19 | Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam | 0:00:06 | |
20 | Amy Pieters (Ned) Wiggle High5 | 0:00:09 | |
21 | Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek | ||
22 | Simona Bortolotti (Ita) Bepink | ||
23 | Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango | 0:00:13 | |
24 | Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS | ||
25 | Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | ||
26 | Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products | ||
27 | Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team | ||
28 | Charlotte Becker (Ger) Hitec Products | ||
29 | Jessenia Meneses (Col) Weber Shimano Ladies Power | ||
30 | Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango | ||
31 | Martina Alzini (Ita) Ale’ Cipollini | ||
32 | Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team | ||
33 | Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
34 | Sarah Roy (Aus) Orica-AIS | ||
35 | Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana | ||
36 | Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana | ||
37 | Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek | ||
38 | Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana | ||
39 | Vera Koedooder (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team | 0:00:19 | |
40 | Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata | 0:00:24 | |
41 | Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek | 0:00:29 | |
42 | Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur | 0:00:31 | |
43 | Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur | 0:00:34 | |
44 | Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur | ||
45 | Simona Frapporti (Ita) Hitec Products | 0:00:36 | |
46 | Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
47 | Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam | 0:00:39 | |
48 | Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | 0:00:50 | |
49 | Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies | ||
50 | Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies | ||
51 | Silvia Valsecchi (Ita) Bepink | ||
52 | Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx | ||
53 | Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek | 0:00:57 | |
54 | Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | ||
55 | Belen Lopez Morales (Spa) Lointek | ||
56 | Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana | ||
57 | Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling | ||
58 | Eri Yonamine (Jpn) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | ||
59 | Maaike Polspoel (Bel) Lensworld-Zannata | ||
60 | Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5 | 0:01:07 | |
61 | Cristina Martinez (Spa) Lointek | ||
62 | Anna Sanchis Chafer (Spa) Wiggle High5 | ||
63 | Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team | ||
64 | Tara Gins (Bel) Lares-Waowdeals Women Cycling Team | 0:01:33 | |
65 | Jenelle Crooks (Aus) Orica-AIS | 0:02:04 | |
66 | Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur | ||
67 | Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur | ||
68 | Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx | ||
69 | Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling | 0:02:12 | |
70 | Marta Tagliaferro (Ita) Ale’ Cipollini | 0:02:14 | |
71 | Ellen Skerritt (Aus) Ale’ Cipollini | 0:02:29 | |
72 | Aranza Valentina Villalon Sanchez (Chi) Weber Shimano Ladies Power | ||
73 | Ana Usabiaga Balerdi (Spa) Spain | 0:02:36 | |
74 | Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies | 0:02:41 | |
75 | Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 | ||
76 | Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies | 0:02:56 | |
77 | Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx | 0:02:58 | |
78 | Maria Fadiga (Arg) Weber Shimano Ladies Power | ||
79 | Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies | ||
80 | Sarah Ingelbrecht (Bel) Lares-Waowdeals Women Cycling Team | ||
81 | Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team | ||
82 | Lucy Garner (GBr) Wiggle High5 | ||
83 | Loren Rowney (Aus) Orica-AIS | 0:04:05 | |
84 | Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango | 0:04:27 | |
85 | Annalisa Cucinotta (Ita) Ale’ Cipollini |