W niedzielę (5.06) nastąpił koniec emocjonujących zmagań kolarzy w Nowy Targ Road Challenge.

Etap trzeci został poprowadzony nieco łagodniej, niż królewski poprzedniego dnia, należało się więc spodziewać ostrej walki ze strony zawodników Bike-RS WLKS Krakus BBC Czaja, aby przejąć koszulkę lidera i zabrać ją do domu. Start honorowy miał miejsce parę minut po 11-tej z nowotarskiego rynku w asyście policji oraz kolumny motocyklistów po to, aby kilka kilometrów dalej ruszył start ostry. Podczas gdy „poważni” zawodnicy się ścigali na trasie, na terenie zielonym obok hali lodowej zostały rozegrane zawody dla najmłodszych, których to najwięcej było tutejszych – żaden z zawodników etapówki nie ośmielił się zabrać ze sobą rodziny.

fot-040

Niedzielny etap miał niespełna 100 kilometrów, spodziewano się więc szybkiego jego ukończenia dzięki mniejszej liczbie przewyższeń. Sytuację na trasie kontrolował dotychczasowy lider, Adam Wójcik (UKS Podwilk), który cały czas prowadził peleton po swoich rodzinnych stronach. Gdy rozpędzeni zawodnicy zbliżali się do mety w Nowym Targu, na poprowadzonych uliczkach przypominających kryterium uliczne liczyło się, kto jest z przodu i Wójcik został z tyłu. Finisz rozegrany został na „kole” obok hali lodowej w Nowym Targu, gdzie z grupy pewnie oderwał się Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy) i wygrał trzeci etap po pięknym sprincie. Tuż za nim na kresce byli Bartłomiej Wojtanek (Bike-RS WLKS Krakus BBC Czaja) i Dariusz Wojciechowski (ActiveJet). Adam Wójcik dojechał na 7.miejscu w grupie z pięciosekundową stratą i już pewne było, że koszulka lidera pojedzie z nim do domu.

DSC_0331

Wyniki 3.etapu Nowy Targ Road Challenge mężczyźni OPEN:

1 Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy)
2 Bartłomiej Wojtanek (BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA)
3 Dariusz Wojciechowski (ACTIVEJET)

Wyniki 3.etapu Nowy Targ Road Challenge kobiety OPEN:

1 Katarzyna Brewinska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
2 Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
3 Tatiana Jasekova (SVK – HUN mix team)

Na trasie NTRC zostały ulokowane premie górskie, o które toczyła się codziennie walka. Po trzech dniach zmagań wyłoniony został Król Gór, został nim Gabor Fejes. Klasyfikacja Górska po trzech etapach przedstawia następująco:

1 Gabor Fejes (SVK – HUN mix team)
2 Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY CYCLING TEAM)
3 Adam Wójcik (UKS Podwilk)
4 Łukasz Kunc (Thule-JMP)
5 Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy)

Dodatkowo oprócz wyróżnień indywidualnych, organizator przewidział wyłonienie najlepszych drużyn startujących w wyścigu. Po zakończeniu zmagań na podhalańskich szosach najlepsze 3 drużyny na Nowy Targ Road Challenge to:

1 IC PODHALE (Bartosz Sopata, Robert Bobka, Marcin Węgrzyn, Tomasz Koszarek, Bartłomiej Iskrzycki, Paweł Gąsior, Mateusz Małecki)

2 IN MOGILANY CYCLING TEAM (Sebastian Druszkiewicz, Roman Pietruszka, Patryk Wójcik, Michał Cwynar, Daniel Tylka, Mietek Berezik, Andrzej Małysa)

3 BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA (Piotr Tomana, Bartłomiej Wojtanek , Mateusz Poręba, Marcin Poręba)

Pierwsza edycja Nowy Targ Road Challenge już za nami. W imprezie wzięło udział 124 osoby, w tym 8 kobiet. Dzięki obecności zawodników z licencją, poziom był niezwykle wysoki, a walka o podium bardzo zacięta. Po stronie organizatorów stanęła też pogoda, a dzięki wsparciu Gminy Nowy Targ i miasta Nowy Targ trasy mogły zostać poprowadzone w naprawdę malowniczych miejscach.

W organizacji, zabezpieczeniu i wielu innych rzeczach w ciągu trzech dni wzięło udział ponad 200 ochotników, a wszystko po to, by uczestnicy mieli jak najmniej na głowie. Bogate pakiety startowe umiliły pobyt przyjezdnym, a baza noclegowa wypełniła się po brzegi i zapominalscy lub też spontaniczni zawodnicy musieli szukać noclegu daleko poza miastem.