Michał Kapusta / naszosie.pl

Trzecia ze startujących kategorii była najliczniejsza – pojawiło się aż 48 kolarzy, a tytuł zdobył kolarz KS Pogoń Mostostal Puławy Filip Maciejuk.

Juniorzy mieli do pokonania dwa okrążenia po 13km po ulicach Świdnicy. Żeby pomieścić wszystkich na trasie sędziowie podzielili kolarzy na cztery grupy. Jako pierwszy, o 10:45 pojawił się Piotr Baranowski (UKKS Imielin Team Corratec), a ostatni Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Jako pierwszy mocny czas wykręcił Mateusz Kostański (Kltc Konin) – 37:21. Blisko rezultaty kolarza z Wielkopolski był Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń / SMS Świdnica), ale ostatecznie przegrał o 15 sekund.

Na pozycji lidera zmiana nastąpiła po występie Filipa Maciejuka (KS Pogoń Mostostal Puławy), który uzyskał 37:11. Z kolei Koniecznego z podium zrzucił Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik), który uzyskał 37:30.

Pomimo znakomitych rezultatów na półmetku kolarzy KTK Kalisz do końca już nikt nie wyprzedził Filipa Maciejuka (KS Pogoń Mostostal Puławy). Podium uzupełnili Mateusz Kostański (Kltc Konin) oraz Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Pełne wyniki – tutaj

Poprzedni artykułRelacja na żywo z mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas
Następny artykułKatarzyna Niewiadoma zdobyła tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.