Dirka po Sloveniji / siol.net
Ostatni etap padł łupem Alexandra Porseva (Katusha).
Niedzielny odcinek miał długość 179.8km i prowadził przez pagórkowaty teren z Rogaska Slatina do Novo Mesto. Niestety podobnie jak w większości Europy również w Słowenii padał deszcz.
Ucieczkę chwilę po starcie stworzyli Michele Gazzara (Norda), Jens Wallays (Topsport), Sergej Nikolajev (Rusvelo), Daniele Colii (Vini Fantini) i Jon Božič (Adria Mobil). Piątka uzyskała około czterech minut przewagi, a na podjazdach spore problemy z utrzymaniem tempa kolegów miał Božič.
25km przed metą z czołówki odpadł też Wallays i trzech kolarzy kontynuowało ucieczkę z niewielką przewagą nad peletonem. Harcownicy zostali złapani dwa okrążenia przed końcem. Do mety dojechał peleton, a na trudnym finiszu (lekko pod górę, deszcz i kostka brukowa) najmocniejszy był Alexander Porsev (Katusha). Wygrana Reina Taaramae w klasyfikacji generalnej oznaczała podwójne zwycięstwo dla rosyjskiej grupy.
1 PORSEVAlexander Team Katusha 0 4:27:46
2 SELIGRüdiger Bora-Argon 18 ,,
3 SBARAGLIKristian Dimension Data ,,
4 VAN LERBERGHEBert Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
5 FENNAndrew Team Sky ,,
6 PERDavid Adria Mobil ,,
7 MAIKINRoman Gazprom-RusVelo ,,
8 MODOLOSacha Lampre – Merida ,,
9 VIOLAMichele Meridiana Kamen Team ,,
10 VIVIANIElia Team Sky ,,
11 BAJCAndi Amplatz – BMC ,,
12 MALTARBruno Radenska Ljubljana ,,
13 RENSHAWMark Dimension Data ,,
14 BERLATOGiacomo Nippo – Vini Fantini ,,
15 GROSELJZiga Slovenia ,,
16 KUENMaximilian Amplatz – BMC ,,
17 LIETAEREliot Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
18 HAIGJack Orica GreenEDGE ,,
19 KOLARMichael Tinkoff ,,
20 KUSZTORPeter Amplatz – BMC ,,
21 CHEUNGKing Lok Orica GreenEDGE ,,
22 BRAJKOVIČJanez Slovenia ,,
23 ZAHÁLKAMatej SKC Tufo Prostējov ,,
24 BERNALEgan Arley Androni Giocattoli – Sidermec ,,
25 MENDESJosé Bora-Argon 18 ,,
26 THWAITESScott Bora-Argon 18 ,,
27 GAZZARAMichele Norda-MG.Kvis Vega ,,
28 PELLIZOTTIFranco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
29 PERNSTEINERHermann Amplatz – BMC ,,
30 KOCHETKOVPavel Team Katusha ,,
31 SCARTEZZINIMichele Norda-MG.Kvis Vega ,,
32 BÁRTAJan Bora-Argon 18 ,,
33 TAARAMÄERein Team Katusha ,,
34 GAFFURININicola Norda-MG.Kvis Vega ,,
35 SOLOMENNIKOVAndrei Gazprom-RusVelo ,,
36 GOLCERJure Adria Mobil ,,
37 PERGorazd Adria Mobil ,,
38 TORRESRodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec ,,
39 FRANKOVICMateo Meridiana Kamen Team ,,
40 ROGINARadoslav Adria Mobil ,,
41 DE TIERFloris Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
42 TALIANIAlessio Androni Giocattoli – Sidermec ,,
43 KISERLOVSKIEmanuel Meridiana Kamen Team ,,
44 NARDELLIStefano Norda-MG.Kvis Vega 0:13
45 JENKORobert Radenska Ljubljana ,,
46 CANECKYMarek Amplatz – BMC 0:15
47 SELVAGGIMirko Androni Giocattoli – Sidermec 0:19
48 FRAPPORTIMarco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
49 BRUTTPavel Tinkoff ,,
50 EISELBernhard Dimension Data 0:23
51 KOUDELATomas SKC Tufo Prostējov 0:25
52 BAŠKAErik Tinkoff ,,
53 GAVAZZIFrancesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
54 ULISSIDiego Lampre – Merida ,,
55 RABOTTINIMatteo Meridiana Kamen Team ,,
56 FERRARIRoberto Lampre – Merida 0:35
57 PETERSAlex Team Sky 0:38
58 MOSCONGianni Team Sky 0:49
59 POLJANSKIPawel Tinkoff ,,
60 ROTALorenzo Bardiani – CSF 1:10
61 FRAILEOmar Dimension Data ,,
62 PIBERNIKLuka Lampre – Merida 1:17
63 RUČIGAJZiga Radenska Ljubljana ,,
64 GROŠELJMatic Slovenia ,,
65 VENTERJaco Dimension Data 1:19
66 ZAKARINAydar Gazprom-RusVelo 1:23
67 ERSHOVArtur Gazprom-RusVelo ,,
68 SIPOSMarek SKC Tufo Prostējov 1:33
69 KEUKELEIREJens Orica GreenEDGE ,,
70 SCHILLINGERAndreas Bora-Argon 18 1:38
71 MOHORICMatej Lampre – Merida 2:24
72 BOLEGrega Nippo – Vini Fantini 2:53
73 CUNEGODamiano Nippo – Vini Fantini ,,
74 COLLIDaniele Nippo – Vini Fantini ,,
75 DRINOVECMatej Adria Mobil ,,
76 MÜHLBERGERGregor Bora-Argon 18 3:01
77 ZANDIOXabier Team Sky ,,
78 SVABJernej Slovenia 3:40
79 HAMPLPetr SKC Tufo Prostējov ,,
80 REPSEUros Meridiana Kamen Team ,,
81 JABUKADavid Meridiana Kamen Team ,,
82 BOŽIČJon Adria Mobil ,,
83 UMHALLERAndreas Amplatz – BMC ,,
84 LOGARTadej Slovenia ,,
85 ZURLOFederico Lampre – Merida ,,
86 MATULALukas SKC Tufo Prostējov ,,
87 DOCKERMitchell Orica GreenEDGE ,,
88 KOROŠECRok Radenska Ljubljana ,,
89 PSZCZOLARSKIWojciech SKC Tufo Prostējov ,,
90 VOROBYEVAnton Team Katusha ,,
91 VELASCOSimone Bardiani – CSF ,,
92 DE KETELEKenny Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
93 POLITTNils Team Katusha ,,
94 WALLAYSJens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
95 HERNÁNDEZJesús Tinkoff ,,
96 FOLIFOROVAlexander Gazprom-RusVelo ,,
97 EVTUSHENKOAlexander Gazprom-RusVelo ,,
98 NIKOLAEVSergey Gazprom-RusVelo 3:48
99 ZILIOLIGianfranco Nippo – Vini Fantini ,,
100 DE NEGRIPier Paolo Nippo – Vini Fantini ,,
101 BISOLTIAlessandro Nippo – Vini Fantini ,,
102 DOUGALLNick Dimension Data 3:49
103 VAN HECKEPreben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
104 TRATNIKJan Amplatz – BMC ,,
105 TONELLIAlessandro Bardiani – CSF ,,
106 KATRAŠNIKGašper Adria Mobil 3:54
107 FILOSIIuri Nippo – Vini Fantini ,,
108 OVECHKINArtem Gazprom-RusVelo ,,
109 KUMPMarko Lampre – Merida 3:57
110 INTXAUSTIBeñat Team Sky ,,
111 DECLERCQTim Topsport Vlaanderen – Baloise 5:21
112 MISKULINJure Radenska Ljubljana 6:49
113 PENKOIzidor Radenska Ljubljana ,,
114 FINKSTTilen Radenska Ljubljana ,,
115 ISAYCHEVVladimir Team Katusha 6:53
116 BELKOVMaxim Team Katusha ,,
117 GIULIANIGiacomo Norda-MG.Kvis Vega 7:10
118 DI FRANCESCOGian Marco Norda-MG.Kvis Vega 7:12
119 LICHNOVSKÝLudek SKC Tufo Prostējov 7:23
120 BARBINEnrico Bardiani – CSF 7:29
121 STIBINGRMatej SKC Tufo Prostējov ,,
122 CHIRICOLuca Bardiani – CSF ,,
123 COTARLuka Slovenia ,,
124 STERBINISimone Bardiani – CSF ,,
DNF SALVIETTINiccolò Norda-MG.Kvis Vega –
DNF TSATEVICHAlexey Team Katusha ,,
DNF MUCELLIDavide Meridiana Kamen Team ,,
DNF PAVLICMarko Slovenia ,,
DNF VERGAERDEOtto Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF NORDHAUGLars Petter Team Sky ,,
DNF NOVAKDomen Adria Mobil ,,
Klasyfikacja końcowa:
1 (1) TAARAMÄERein Team Katusha 15:10:29
2 (2) HAIGJack Orica GreenEDGE 1:42
3 (3) BÁRTAJan Bora-Argon 18 2:38
4 (4) BERNALEgan Arley Androni Giocattoli – Sidermec 2:47
5 (5) GOLCERJure Adria Mobil 2:48
6 (6) LIETAEREliot Topsport Vlaanderen – Baloise 2:57
7 (7) MENDESJosé Bora-Argon 18 3:00
8 (8) KOCHETKOVPavel Team Katusha 3:14
9 (10) BRAJKOVIČJanez Slovenia 3:15
10 (11) PELLIZOTTIFranco Androni Giocattoli – Sidermec 3:27
11 (12) GAZZARAMichele Norda-MG.Kvis Vega 3:28
12 (13) DE TIERFloris Topsport Vlaanderen – Baloise 3:45
13 (9) MOSCONGianni Team Sky 4:04
14 (15) TORRESRodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec 4:17
15 (17) TALIANIAlessio Androni Giocattoli – Sidermec 4:53
16 (14) ROTALorenzo Bardiani – CSF 5:04
17 (19) PERNSTEINERHermann Amplatz – BMC 5:12
18 (20) GAFFURININicola Norda-MG.Kvis Vega ,,
19 (18) BRUTTPavel Tinkoff 5:13
20 (16) PIBERNIKLuka Lampre – Merida 5:56
21 (22) ROGINARadoslav Adria Mobil 5:57
22 (25) SBARAGLIKristian Dimension Data 7:19
23 (27) THWAITESScott Bora-Argon 18 7:49
24 (24) FRAILEOmar Dimension Data 7:57
25 (29) KUSZTORPeter Amplatz – BMC 9:04
26 (28) POLJANSKIPawel Tinkoff 9:23
27 (30) NARDELLIStefano Norda-MG.Kvis Vega 9:35
28 (26) TONELLIAlessandro Bardiani – CSF 11:17
29 (33) ULISSIDiego Lampre – Merida 11:54
30 (34) SELVAGGIMirko Androni Giocattoli – Sidermec 12:49
31 (36) GAVAZZIFrancesco Androni Giocattoli – Sidermec 13:08
32 (21) BARBINEnrico Bardiani – CSF 13:11
33 (37) MAIKINRoman Gazprom-RusVelo 13:51
34 (31) BISOLTIAlessandro Nippo – Vini Fantini 14:53
35 (40) FRAPPORTIMarco Androni Giocattoli – Sidermec 15:15
36 (41) RABOTTINIMatteo Meridiana Kamen Team 15:51
37 (38) SCHILLINGERAndreas Bora-Argon 18 16:09
38 (42) KOUDELATomas SKC Tufo Prostējov 16:25
39 (43) RUČIGAJZiga Radenska Ljubljana 17:39
40 (48) KUENMaximilian Amplatz – BMC 17:49
41 (35) DECLERCQTim Topsport Vlaanderen – Baloise 18:02
42 (44) KEUKELEIREJens Orica GreenEDGE 18:06
43 (32) CHIRICOLuca Bardiani – CSF 18:52
44 (47) ZANDIOXabier Team Sky 20:47
45 (45) POLITTNils Team Katusha 21:04
46 (50) MOHORICMatej Lampre – Merida 21:06
47 (49) ZILIOLIGianfranco Nippo – Vini Fantini 22:11
48 (52) NIKOLAEVSergey Gazprom-RusVelo 22:54
49 (64) SCARTEZZINIMichele Norda-MG.Kvis Vega 23:13
50 (65) ZAHÁLKAMatej SKC Tufo Prostējov 23:31
51 (54) HERNÁNDEZJesús Tinkoff 23:35
52 (67) KISERLOVSKIEmanuel Meridiana Kamen Team 23:38
53 (68) MALTARBruno Radenska Ljubljana 23:52
54 (55) WALLAYSJens Topsport Vlaanderen – Baloise 24:03
55 (72) PERDavid Adria Mobil 25:29
56 (57) REPSEUros Meridiana Kamen Team 26:06
57 (59) DE NEGRIPier Paolo Nippo – Vini Fantini 26:26
58 (58) OVECHKINArtem Gazprom-RusVelo 26:29
59 (51) STERBINISimone Bardiani – CSF ,,
60 (66) MÜHLBERGERGregor Bora-Argon 18 26:37
61 (70) VENTERJaco Dimension Data 26:39
62 (62) DOCKERMitchell Orica GreenEDGE 26:40
63 (63) VELASCOSimone Bardiani – CSF ,,
64 (74) CHEUNGKing Lok Orica GreenEDGE 27:05
65 (76) GROSELJZiga Slovenia 27:22
66 (56) PENKOIzidor Radenska Ljubljana 27:39
67 (77) MODOLOSacha Lampre – Merida 27:40
68 (78) VAN LERBERGHEBert Topsport Vlaanderen – Baloise 27:48
69 (80) VIVIANIElia Team Sky 28:14
70 (69) KOROŠECRok Radenska Ljubljana 28:56
71 (71) VAN HECKEPreben Topsport Vlaanderen – Baloise 29:16
72 (83) BERLATOGiacomo Nippo – Vini Fantini 29:36
73 (61) ISAYCHEVVladimir Team Katusha 29:51
74 (86) PORSEVAlexander Team Katusha 30:22
75 (79) CUNEGODamiano Nippo – Vini Fantini 30:55
76 (75) FILOSIIuri Nippo – Vini Fantini 31:02
77 (96) SOLOMENNIKOVAndrei Gazprom-RusVelo 31:40
78 (97) SELIGRüdiger Bora-Argon 18 31:57
79 (95) EISELBernhard Dimension Data 31:58
80 (81) TRATNIKJan Amplatz – BMC 32:03
81 (99) PERGorazd Adria Mobil 32:28
82 (82) FOLIFOROVAlexander Gazprom-RusVelo 32:32
83 (93) SIPOSMarek SKC Tufo Prostējov 33:02
84 (105) RENSHAWMark Dimension Data 33:33
85 (104) CANECKYMarek Amplatz – BMC 33:35
86 (91) BOLEGrega Nippo – Vini Fantini 33:36
87 (85) SVABJernej Slovenia 33:50
88 (88) VOROBYEVAnton Team Katusha 34:10
89 (92) DRINOVECMatej Adria Mobil 34:12
90 (90) DE KETELEKenny Topsport Vlaanderen – Baloise 34:18
91 (106) ERSHOVArtur Gazprom-RusVelo 35:05
92 (109) FERRARIRoberto Lampre – Merida 35:13
93 (107) ZAKARINAydar Gazprom-RusVelo 35:25
94 (108) GROŠELJMatic Slovenia 35:42
95 (102) COLLIDaniele Nippo – Vini Fantini 35:54
96 (98) KATRAŠNIKGašper Adria Mobil 36:10
97 (100) HAMPLPetr SKC Tufo Prostējov 36:14
98 (101) ZURLOFederico Lampre – Merida 36:19
99 (87) BELKOVMaxim Team Katusha 37:19
100 (116) BAŠKAErik Tinkoff 37:29
101 (89) DI FRANCESCOGian Marco Norda-MG.Kvis Vega 37:48
102 (118) BAJCAndi Amplatz – BMC 37:56
103 (119) KOLARMichael Tinkoff 38:13
104 (110) KUMPMarko Lampre – Merida 39:10
105 (112) LOGARTadej Slovenia 39:20
106 (122) FENNAndrew Team Sky 40:07
107 (121) PETERSAlex Team Sky 40:08
108 (113) MATULALukas SKC Tufo Prostējov 40:09
109 (103) GIULIANIGiacomo Norda-MG.Kvis Vega 40:12
110 (114) UMHALLERAndreas Amplatz – BMC 40:24
111 (115) PSZCZOLARSKIWojciech SKC Tufo Prostējov 40:36
112 (124) FRANKOVICMateo Meridiana Kamen Team 41:39
113 (111) COTARLuka Slovenia 42:57
114 (126) VIOLAMichele Meridiana Kamen Team 43:59
115 (123) BOŽIČJon Adria Mobil 44:08
116 (127) JENKORobert Radenska Ljubljana 44:13
117 (117) STIBINGRMatej SKC Tufo Prostējov 45:10
118 (120) MISKULINJure Radenska Ljubljana 46:02
119 (128) JABUKADavid Meridiana Kamen Team 48:01
120 (125) FINKSTTilen Radenska Ljubljana 48:42
121 (129) EVTUSHENKOAlexander Gazprom-RusVelo 48:57
122 (131) DOUGALLNick Dimension Data 50:08
123 (132) INTXAUSTIBeñat Team Sky 50:39
124 (130) LICHNOVSKÝLudek SKC Tufo Prostējov 53:36