Walka dziennikarzy rozgrywana przy okazji Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego tym razem trafiła w ręce Piotra Szafrańca.

W poprzednich dwóch edycjach triumfował dziennikarz naszosie.pl Andrzej Gucwa. Tym razem nasz reprezentant musiał uznać wyższość Piotra z velonews.pl, ale zdobył srebrny medal. W wyniku z pewnością nie pomógł defekt 30km przed metą, zmiana roweru i pogoń za czołówką. Brązowe trofeum trafiło w ręce Adama Kaczmarka z KS Image Team Stare Miasto. Tym razem bez medalu finiszował Dariusz Baranowski z Eurosportu – szósta lokata.

W kategorii pań tytuł mistrzyni Polski zdobyła Joanna Wołodźko z Magazynu Rowerowego. Zwyciężczyni osiągnęła średnią prędkość prawie 38km/h!

W rywalizacji pierwszy raz startował też Michał Kapusta. Nasz drugi „dziennikarzokolarz” przyjechał na metę jako ósmy. Również w jego występie troszkę zabrakło szczęścia – w połowie dystansu Michał uczestniczył w kraksie, po której wydostanie się z zamieszania i ustawienie roweru zabrało kilka minut. Cenne doświadczenia zebrane, w przyszłym roku z pewnością powalczymy o dwa miejsca na podium!

W kategorii OPEN XI Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego najlepszy był Adam Adamkiewicz (Real 64-STO). Zwycięzca samotnie przekroczył linię mety, 13 sekund przed Piotrem Krysmanem (Kross Euro-Rower.pl) i nieco ponad minutę przed kolegą z zespołu Adamem Dudziakiem.

Wśród Pań najlepsza była Joanna Kucal (Image Cycling Team) z czasem 2:17:19. Drugie miejsce zajęła Dominika Derpińska (Zgrupka Team – 2:18:32), a trzecie Katarzyna Dugiel z Polart Nutraxxx Team – 2:19:02.