Losy drugiej odsłony tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Yorkshire ponownie rozstrzygnął finisz peletonu. Najszybszy był Danny Van Poppel z drużyny Sky, który o włos wyprzedził Dylana Groenewegena z LottoNL-Jumbo.
W sobotnim menu znajdowały się trzy oznaczone podjazdy (dwa w pierwszej części etapu i jeden w drugiej), ale ukształtowanie terenu w hrabstwie York oferowało znacznie więcej pagórków czyniąc trasę dość wymagającą. Kolarze pokonali 136 kilometrów z Otley do Doncaster.
Pierwszymi uciekinierami byli: Michael Morkov (Katusha), Richard Handley (One), Gruffudd Lewis (Madison), Edmund Brudbury (NFTO), Alexander Edmondson (Orica GreenEDGE) oraz Stijn Steels (Topsport). Po kilkudziesięciu kilometrach dołączył do nich Nicolas Edet (Cofidis).
Przewaga harcowników w żadnym momencie wyścigu nie przekroczyła dwóch minut. 25 km przed metą czterech z siedmiu uciekających kolarzy miało nad peletonem już tylko pół minuty.
10 kilometrów przed metą peleton wchłonął ucieczkę i rozpoczął przygotowania do sprinterskiego finiszu.
Z dobrego rozprowadzenia kolegów z drużyny skorzystał 22-letni Holender Danny Van Poppel, który zanotował tym samym pierwsze zwycięstwo w barwach brytyjskiej drużyny. Warto jednak odnotować, że po zakończeniu etapu docierały sprzeczne informacje odnośnie zwycięzcy, ponieważ w jego wyłonieniu musiał pomóc fotofinisz.
Liderem wyścigu pozostał Dylan Groenewegen, który o sześć sekund wyprzedza Danny`ego Van Poppela.
Sobota w Doncaster zdecydowanie należała do Holendrów. Wcześniej w wyścigu pań triumfowała Kirsten Wild.
Wyniki etapu:
1. VAN POPPEL Danny TEAM SKY 03h 04′ 20”
2. GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
3. ARNDT Nikias TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
4. OPIE Chris ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
5. CHETOUT LOÏC COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
6. TORRES BARCELO Albert TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
7. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 00′ 00”
8. LAWLESS Christopher JLT CONDOR + 00′ 00”
9. DOWNING Russell JLT CONDOR + 00′ 00”
10. NIELSEN Magnus Cort ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
11. WOOD Oliver GREAT BRITAIN + 00′ 00”
12. GERTS Floris BMC RACING TEAM + 00′ 00”
13. TENNANT Andrew TEAM WIGGINS + 00′ 00”
14. VAN LERBERGHE Bert TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
15. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
16. BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
17. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 00′ 00”
18. MOSCON Gianni TEAM SKY + 00′ 00”
19. FENN Andrew TEAM SKY + 00′ 00”
20. DEBESAY Mekseb TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
21. WILKINSON Ian GREAT BRITAIN + 00′ 00”
22. LOWSLEY WILLIAMS James NFTO + 00′ 00”
23. HERMANS Ben BMC RACING TEAM + 00′ 00”
24. STEWART Tom MADISON GENESIS + 00′ 00”
25. SMITH Dion ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
26. FARAZIJN Maxime TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
27. EDMONDSON Alexander ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
28. WILLIAMS Peter ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
29. BLAIN Alexandre MADISON GENESIS + 00′ 00”
30. EWAN Caleb ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
31. APPLEBY Dale NFTO + 00′ 00”
32. BOULO Matthieu TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
33. TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
34. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
35. LAMPIER Steven JLT CONDOR + 00′ 00”
36. HAAS Nathan TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
37. WILLIAMS Stephen JLT CONDOR + 00′ 00”
38. YATES Adam ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
39. LOSADA Alberto TEAM KATUSHA + 00′ 00”
40. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
41. KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
42. NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY + 00′ 00”
43. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
44. DUIJN Huub ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
45. HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
46. PAUWELS Serge TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
47. MARKUS Barry ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
48. SLATER Alistair JLT CONDOR + 00′ 00”
49. VAN HOECKE Gijs TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
50. ROCHE Nicolas TEAM SKY + 00′ 00”
51. ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
52. VAN DEN BROECK Jurgen TEAM KATUSHA + 00′ 00”
53. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 00′ 00”
54. ROWSELL Erick MADISON GENESIS + 00′ 00”
55. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
56. RENSHAW Mark TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
57. BIBBY Ian NFTO + 00′ 00”
58. PYM George TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
59. ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
60. MOSES Thomas JLT CONDOR + 00′ 00”
61. ROWE Luke TEAM SKY + 00′ 00”
62. CHRISTIAN Mark TEAM WIGGINS + 00′ 00”
63. MORA Sebastian TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
64. BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
65. HEPWORTH Richard TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
66. HOLMES Matthew MADISON GENESIS + 00′ 00”
67. OLIPHANT Evan TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
68. VAN MEIRHAEGHE Jef TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
69. CUMMINGS Stephen TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
70. DUNNE Conor JLT CONDOR + 00′ 00”
71. KNEISKY Morgan TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
72. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
73. GUNMAN Taylor Karl MADISON GENESIS + 00′ 00”
74. LEWIS Gruffudd MADISON GENESIS + 00′ 00”
75. MORENO SALA Adria TEAM RALEIGH GAC + 00′ 00”
76. DE KORT Koen TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
77. DOMAGALSKI Karol ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
78. WALLAYS Jens TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
79. CULLAIGH Gabriel GREAT BRITAIN + 00′ 00”
80. ORAM James ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
81. HANDLEY Richard ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
82. FERGUSON Grant GREAT BRITAIN + 00′ 00”
83. LOWE Sam TEAM WIGGINS + 00′ 00”
84. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 00′ 00”
85. DENNIS Rohan BMC RACING TEAM + 00′ 00”
86. SENNI Manuel BMC RACING TEAM + 00′ 00”
87. VAN DER HAAR Lars TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
88. VAN DER LIJKE Nicky ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
89. PICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
90. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 00′ 00”
91. VICIOSO Angel TEAM KATUSHA + 00′ 00”
92. LLOYD Rhys NFTO + 00′ 00”
93. HOLOHAN Liam TEAM WIGGINS + 00′ 00”
94. HARDY Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
95. FRY Joseph GREAT BRITAIN + 00′ 00”
96. BRADBURY Edmund NFTO + 00′ 00”
97. TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
98. EDMONDSON Joshua NFTO + 00′ 00”
99. MC EVOY Jonathan NFTO + 00′ 00”
100. JONES Carter TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
101. QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
102. CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
103. FRAVOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
104. EISEL Bernhard TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
105. MEZGEC Luka ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
106. JUUL-JENSEN Christopher ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
107. VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA + 00′ 00”
108. MORTENSEN Martin ONE PRO CYCLING + 00′ 00”
109. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
110. POLS Ruben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
111. ROBBINS Tristan MADISON GENESIS + 00′ 00”
112. DE MAAR Marc ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 00”
113. LUDVIGSSON Fredrik TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
114. PARTRIDGE Robert NFTO + 00′ 00”
115. CRONSHAW Matt MADISON GENESIS + 00′ 00”
116. CORNU JÉRÉMY DIRECT ENERGIE + 00′ 00”
117. POLITT Nils TEAM KATUSHA + 00′ 00”
118. ZANDIO Xabier TEAM SKY + 00′ 00”
119. STEWART Mark GREAT BRITAIN + 00′ 00”
120. DEGENDT Aimé TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
121. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
122. DE BACKER Bert TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
123. KENNAUGH Peter TEAM SKY + 00′ 46”
124. CHEUNG King Lok ORICA GreenEDGE + 01′ 59”
125. BRIGGS Graham JLT CONDOR + 01′ 59”
126. NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE + 05′ 12”
127. PATON Iain GREAT BRITAIN + 05′ 12”
128. CLACHERTY Frazer GREAT BRITAIN + 05′ 12”
129. BIALOBLOCKI Marcin ONE PRO CYCLING + 05′ 12”
130. PATTEN Daniel TEAM WIGGINS + 05′ 12”
131. O’LOUGHLIN Michael TEAM WIGGINS + 05′ 12”
Klasyfikacja generalna:
1. GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO 08h 13′ 15”
2. VAN POPPEL Danny TEAM SKY + 00′ 06”
3. ARNDT Nikias TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 08”
4. EWAN Caleb ORICA GreenEDGE + 00′ 10”
5. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 10”
6. LEWIS Gruffudd MADISON GENESIS + 00′ 12”
7. TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 13”
8. VOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE + 00′ 14”
9. PAUWELS Serge TEAM DIMENSION DATA + 00′ 15”
10. HANDLEY Richard ONE PRO CYCLING + 00′ 15”
11. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 15”
12. LAWLESS Christopher JLT CONDOR + 00′ 16”
13. GERTS Floris BMC RACING TEAM + 00′ 16”
14. BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE + 00′ 16”
15. TORRES BARCELO Albert TEAM RALEIGH GAC + 00′ 16”
16. NIELSEN Magnus Cort ORICA GreenEDGE + 00′ 16”
17. VAN LERBERGHE Bert TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 16”
18. CHETOUT LOÏC COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 16”
19. DOWNING Russell JLT CONDOR + 00′ 16”
20. SMITH Dion ONE PRO CYCLING + 00′ 16”
21. STEWART Tom MADISON GENESIS + 00′ 16”
22. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 00′ 16”
23. YATES Adam ORICA GreenEDGE + 00′ 16”
24. HERMANS Ben BMC RACING TEAM + 00′ 16”
25. VAN HOECKE Gijs TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 16”
26. DUIJN Huub ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 16”
27. LOWSLEY WILLIAMS James NFTO + 00′ 16”
28. KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 16”
29. ROCHE Nicolas TEAM SKY + 00′ 16”
30. NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY + 00′ 16”
31. HAAS Nathan TEAM DIMENSION DATA + 00′ 16”
32. LAMPIER Steven JLT CONDOR + 00′ 16”
33. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 00′ 16”
34. LOSADA Alberto TEAM KATUSHA + 00′ 16”
35. BOULO Matthieu TEAM RALEIGH GAC + 00′ 16”
36. RENSHAW Mark TEAM DIMENSION DATA + 00′ 16”
37. DOMAGALSKI Karol ONE PRO CYCLING + 00′ 16”
38. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 16”
39. MOSCON Gianni TEAM SKY + 00′ 16”
40. TENNANT Andrew TEAM WIGGINS + 00′ 16”
41. FARAZIJN Maxime TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 16”
42. BIBBY Ian NFTO + 00′ 16”
43. SLATER Alistair JLT CONDOR + 00′ 16”
44. ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 16”
45. CHRISTIAN Mark TEAM WIGGINS + 00′ 16”
46. BLAIN Alexandre MADISON GENESIS + 00′ 16”
47. APPLEBY Dale NFTO + 00′ 16”
48. ROWSELL Erick MADISON GENESIS + 00′ 16”
49. VAN DEN BROECK Jurgen TEAM KATUSHA + 00′ 16”
50. ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 16”
51. PICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE + 00′ 16”
52. BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 16”
53. DENNIS Rohan BMC RACING TEAM + 00′ 16”
54. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 16”
55. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 00′ 16”
56. MOSES Thomas JLT CONDOR + 00′ 16”
57. WILLIAMS Stephen JLT CONDOR + 00′ 16”
58. KNEISKY Morgan TEAM RALEIGH GAC + 00′ 16”
59. HOLMES Matthew MADISON GENESIS + 00′ 16”
60. VAN DER HAAR Lars TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 16”
61. CULLAIGH Gabriel GREAT BRITAIN + 00′ 16”
62. CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE + 00′ 16”
63. DE KORT Koen TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 16”
64. DUNNE Conor JLT CONDOR + 00′ 16”
65. VAN DER LIJKE Nicky ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 16”
66. VICIOSO Angel TEAM KATUSHA + 00′ 16”
67. CUMMINGS Stephen TEAM DIMENSION DATA + 00′ 16”
68. SENNI Manuel BMC RACING TEAM + 00′ 16”
69. ORAM James ONE PRO CYCLING + 00′ 16”
70. HOLOHAN Liam TEAM WIGGINS + 00′ 16”
71. BRADBURY Edmund NFTO + 00′ 16”
72. TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 16”
73. JUUL-JENSEN Christopher ORICA GreenEDGE + 00′ 16”
74. VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA + 00′ 16”
75. HARDY Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 16”
76. LLOYD Rhys NFTO + 00′ 16”
77. MORTENSEN Martin ONE PRO CYCLING + 00′ 16”
78. DEGENDT Aimé TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 16”
79. CORNU JÉRÉMY DIRECT ENERGIE + 00′ 16”
80. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 00′ 42”
81. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 48”
82. HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 00′ 52”
83. ROWE Luke TEAM SKY + 00′ 54”
84. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 01′ 02”
85. MEZGEC Luka ORICA GreenEDGE + 01′ 27”
86. MORENO SALA Adria TEAM RALEIGH GAC + 01′ 28”
87. EDMONDSON Joshua NFTO + 01′ 28”
88. QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE + 01′ 28”
89. DEBESAY Mekseb TEAM DIMENSION DATA + 01′ 36”
90. VAN MEIRHAEGHE Jef TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 39”
91. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 39”
92. OLIPHANT Evan TEAM RALEIGH GAC + 01′ 54”
93. ROBBINS Tristan MADISON GENESIS + 01′ 54”
94. POLITT Nils TEAM KATUSHA + 03′ 10”
95. LOWE Sam TEAM WIGGINS + 03′ 11”
96. JONES Carter TEAM GIANT-ALPECIN + 03′ 11”
97. MC EVOY Jonathan NFTO + 03′ 11”
98. EISEL Bernhard TEAM DIMENSION DATA + 03′ 11”
99. PARTRIDGE Robert NFTO + 03′ 11”
100. DE BACKER Bert TEAM GIANT-ALPECIN + 03′ 11”
101. MORA Sebastian TEAM RALEIGH GAC + 03′ 25”
102. WILKINSON Ian GREAT BRITAIN + 03′ 28”
103. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 03′ 28”
104. KENNAUGH Peter TEAM SKY + 03′ 57”
105. WILLIAMS Peter ONE PRO CYCLING + 04′ 40”
106. BIALOBLOCKI Marcin ONE PRO CYCLING + 05′ 28”
107. OPIE Chris ONE PRO CYCLING + 05′ 59”
108. FENN Andrew TEAM SKY + 05′ 59”
109. EDMONDSON Alexander ORICA GreenEDGE + 05′ 59”
110. WALLAYS Jens TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 05′ 59”
111. ZANDIO Xabier TEAM SKY + 05′ 59”
112. GUNMAN Taylor Karl MADISON GENESIS + 06′ 50”
113. CHEUNG King Lok ORICA GreenEDGE + 07′ 58”
114. FERGUSON Grant GREAT BRITAIN + 08′ 42”
115. WOOD Oliver GREAT BRITAIN + 11′ 00”
116. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 00”
117. PYM George TEAM RALEIGH GAC + 11′ 00”
118. LUDVIGSSON Fredrik TEAM GIANT-ALPECIN + 11′ 00”
119. DE MAAR Marc ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 00”
120. CRONSHAW Matt MADISON GENESIS + 11′ 00”
121. FRY Joseph GREAT BRITAIN + 14′ 49”
122. NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE + 16′ 12”
123. O’LOUGHLIN Michael TEAM WIGGINS + 16′ 12”
124. STEWART Mark GREAT BRITAIN + 16′ 54”
125. PATON Iain GREAT BRITAIN + 17′ 42”
126. MARKUS Barry ROOMPOT ORANJE PELOTON + 19′ 32”
127. HEPWORTH Richard TEAM RALEIGH GAC + 20′ 30”
128. POLS Ruben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 20′ 30”
129. PATTEN Daniel TEAM WIGGINS + 22′ 06”
130. BRIGGS Graham JLT CONDOR + 22′ 27”
131. CLACHERTY Frazer GREAT BRITAIN + 26′ 59”