Weekend ścigania na białych drogach to nie tylko wyścigi elity Panów i Pań, ale także kolejny fantastyczny wyścig dla amatorów.

Tym razem na starcie amatorskiego wyścigu stawiło się aż 2500 uczestników. Miłośnicy kolarstwa ścigali się po trasie pokrywającej się z wyścigiem zawodowców i kończącej się na Piazza del Campo w Sienie. Zwycięzcy wyścigu, pokonanie ponad 100 kilometrów zajęło 3h22’14”, przy średniej prędkości 36,79 km/h. Wśród Pań najlepsza była Claudia Gentili, która pokonała trasę w 3h51’07” ze średnią prędkością 32,19 km/h.

Swoje siły na toskańskich bezdrożach sprawdził także Czesław Lang. Dyrektor LangTeamu zajął drugie miejsce w swojej kategorii i 106 w klasyfikacji open.

Wszyscy uczestnicy, po zakończeniu rywalizacji, mieli przyjemność zabawić się podczas zorganizowanej dla nich imprezy, także w towarzystwie Fabiana Cancellary.