Cycling New Zealand

Dla Buchanan jest to drugi tytuł w tym roku, Christie natomiast zdobył swój pierwszy w karierze złoty medal.

Rushlee Buchanan stała się prawdziwą gwiazdą kolarstwa w Nowej Zelandii. Po wygranej w jeździe na czas o sekundę przed srebrną medalistką tym razem zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego o… sekundę! Zawodniczka UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team okazała się najszybsza z trzyosobowej ucieczki. Srebro zdobyła Georgia Williams, brąz trafił do Joanne Kiesanowski.

Wśród Panów sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pomiędzy rywalami brakowało współpracy i co chwilę pojawiały się nowe ataki. Na 30km przed metą na czele było czterech zawodników, ale na solowy odjazd zdecydował się Jason Christie. Jego przewaga nie była duża – oscylowała w granicach 15-20 sekund. Chociaż goniąca grupka złożona z czterech kolarzy zaczęła zgodnie współpracować, to Christie zdołał utrzymać swoją przewagę i wjechał na metę z przewagą 16 sekund nad Dionem Smithem i 17 sekund przed Hamishem Schreursem.