Ekipa z Warmii i Mazur rozpoczyna kompletowanie składu na rok 2016. Kontrakt z ekipą podpisał Mateusz Nowak (Domin Sport).

Nowak po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 2012 roku, kiedy zajął 2. miejsce w wyścigu Dookoła Mazowsza w barwach KTK Kalisz. Następnie podpisał kontrakt z CCC Polsat Polkowice. Ale niestety dwóch lat spędzonych w najlepszej polskiej drużynie nie może uznać za udane. Warto wspomnieć, że finiszował na 9. pozycji na jednym z etapów Tour of Turkey.

W 2015 roku zawodnik z Kalisza związał się z Domin Sport. To okazało się znakomitym posunięciem. Nowak odniósł swój największy sukces w karierze – zwyciężył w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. Ponadto, zajął 4. miejsce w Memoriale Romana Siemińskiego. Walczył na etapach Bałtyk-Karkonosze Tour. Dodatkowo zajął 5. miejsce w wyścigu Dookoła Mazowsza i 4. w Pucharze Ministra Obrony Narodowej.

Warto wspomnieć, że Mateusz równie dobrze radzi sobie na torze. Ma na swoim koncie cztery złote medale mistrzostw Polski – dwa w omnium i po jednym w wyścigu na 4000 metrów i scratchu.

Po zakończeniu obecnego sezonu ciągle niejasna jest przyszłość ekipy Domin Sport. Dlatego Mateusz Nowak zdecydował się podpisać kontrakt z Krismar Big Silvant Team. Na dniach zostaną ogłoszone kolejne transfery warmińsko-mazurskiej ekipy. Wcześniej do ekipy dołączy junior Mateusz Pachucki z LKK Warmia Biskupiec.