Druga część sierpnia również obfitowała w sukcesy młodych kolarzy. Rośną nam bardzo zdolni kolarze!

9 sierpnia odbył się 41 Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”. Reprezentanci Akademii wystartowali w trzech kategoriach. Wśród juniorek młodszych trzecie miejsce zajęła Marta Brzozowska. Podobny sukces odniósł junior, brat Marty, Adrian Brzozowski, który finiszował po brąz z pięcioosobowej ucieczki. Pozostali kolarze akademii dojechali w peletonie i zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

W dniach 13-16 sierpnia trwał 22 Wyścig Kolarski po Ziemi Łódzkiej. Każdy z czterech etapów miał 100km długości, a średnie prędkości sięgały 40km/h.

Na pierwszym etapie znakomicie spisał się Adrian Walecki, który dwukrotnie punktował na lotnych premiach, a potem zdołał jeszcze zafiniszować na czwartym miejscu, najlepszym z Polaków. Na drugim odcinku, po finiszu z peletonu, Adrian zajął 12. lokatę. W klasyfikacji generalnej zajmował siódme miejsce.

Niestety spora dawka pecha (m.in. połamana rama roweru i hak przerzutki) na trzecim etapie sprawiła, że lider Copernicusa stracił 49 sekund do zwycięzcy i w klasyfikacji generalnej spadł na 17. miejsce. Na ostatnim odcinku Adrian zajął 5. miejsce i w końcowych rezultatach zdobył 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, 10 w klasyfikacji punktowej, 8 w klasyfikacji 17 lat i 4 w klasyfikacji aktywnego.

Tradycyjnie, wraz z Akademią odwiedzamy tor – tam, 19 sierpnia, wielki sukces odniósł Michał Lewandowski, który wraz z Marcinem Czyszczewskim i Mateuszem Miłkiem zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w sprincie drużynowym!

Poprzedni artykułCCC Sprandi na Cyklo Gdynia i Brussels Cycling Classic
Następny artykułTour of Alberta: Michael Matthews wygrywa etap i zostaje nowym liderem (Video)
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.