Katarzyna Niewiadoma zajęła piąte miejsce w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas! Złoty medal wywalczyła Mieke Kroger z Niemiec.

Bardzo wyrównany i wysoki poziom towarzyszył dzisiejszej rywalizacji orliczek. Zawodniczki miały do pokonania dystans 18,4 kilometra. Najszybciej pokonała go Mieke Kroger (24:59), która wyprzedziła Ukrainkę Olgę Shekel o 9 sekund. Kolejne 11 sekund straciła do niej druga z reprezentantek Niemiec – Corinne Lechner.

Kasi Niewiadomej do triumfatorki zabrakło 34 sekund. Brązowy medal „odjechał” o 14 sekund. W efekcie dało jej to piąte miejsce. Druga z naszych zawodniczek – Natalia Radzicka uplasowała się na szesnastym miejscu ze stratą ponad półtorej minuty do triumfatorki.