W sobotę zawodniczki startujące w Tour de Feminin brały udział w dwóch etapach. Świetnie spisała się Anna Plichta (TKK Pacific Toruń), która zajęła trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas i awansowała na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na dwa sobotnie odcinki składały się poranna jazda indywidualna na czas oraz popołudniowy wyścig ze startu wspólnego.

Pierwszy etap prowadził wokół Krasnej Lipy. Najlepiej spisała się Rosjanka z drużyny Servetto Footon Tatiana Antoshina, która uzyskała czas 21:51. Trzecie miejsce, ze stratą 34 sekund zajęła Anna Plichta (TKK Pacific Toruń). Była liderka klasyfikacji generalnej, Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) zajęła 14 miejsce ze stratą 1:43.
Wyniki:

Drugi sobotni etap miał 71.6km, a start i meta miały miejsce w Rumburku. Trasa była bardzo pofałdowana, co zapowiadało piękne ściganie.

femininstage4

Na metę przyjechał bardzo poszatkowany peleton, a najszybsza okazała się Emillie Moberg z Hitec Products. Świetnie poradziła sobie Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń), która zajęła piąte miejsce! W klasyfikacji generalnej bez zmian – prowadzi Tatiana Antoshina (Servetto Footon) przed Lauren Stephens (TIBCO-SVB) oraz Anną Plichtą (TKK Pacific Toruń). Wysoko znajdują się również Paulina Brzeźna-Bentkowska (7. lokata) oraz Agnieszka Skalniak (17. miejsce, obie TKK Pacific Toruń).
Wyniki:

Poprzedni artykułBartosz Huzarski: „Uciekałem dla moich dzieci”
Następny artykułWyniki Kryterium o Puchar Burmistrza Gminy Milicz (MP Kryterium)
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.