W Lombardii trwa Puchar Europy w para-kolarstwie, który zaliczany jest do klasyfikacji UCI.

Kolejne zwycięstwo w tym sezonie zaliczył mistrz świata – Rafał Wilk. Polak w najsilniejszej kategorii MH4, pokonał kolejnego z reprezentantów biało-czerwonych – Krystiana Gierę. Trzeci rezultat wykręcił Kim Christiansen. Wilk na przejechanie 7,3 kilometrowej trasy, potrzebował zaledwie 10 minut i 59 sekund. W tej samej kategorii, piąty był Zbigniew Wandachowicz.

W męskim tandemie, drugą pozycję wywalczyła para Marcin Polak/Michał Ładosz. W gronie Pań, najlepsze były Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek.