Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA) wygrał królewski etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Nowym liderem został Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).
Przedostatni dzień wyścigu 4 Jours de Dunkerque to zdecydowanie najtrudniejszy etap z Base de loisirs EOLYS (Lestrem) do Cassel. Na prawie 180 kilometrowej trasie było łącznie 20 podjazdów, z których 6 było punktowanych.
We wczesną ucieczkę zabrali się: Benoit Jarrier (Bretagne-Séché), Quentin Jaurégui (AG2R-La Mondiale), Tim De Troyer (Wanty-Groupe Gobert), Alexandre Blain (Team-Marseille), Julien Duval (Armée de Terre) i Jeremy Leveau (Roubaix-Lille-Métropole). Szóstka miała dziś ciężki orzech do zgryzienia, bo peleton bardzo szybko zajął się odrabianiem strat. Na kolejnych podjazdach sytuacja często się zmieniała.
Na 50 kilometrów przed metą na czele był Quentin Jaurégui (AG2R-La Mondiale), do którego dojechał Quentin Pacher (Equipe Cycliste Armée de Terre). Za nimi była dwójka Blain i Jarrier. Peleton tracił tylko 50 sekund. 12 kilometrów dalej do prowadzącej dwójki dojechali Blain, Jarrier, Ángel Madrazo (Caja Rural – Seguros RGA) i Christian Mager (Cult Energy Pro Cycling). Ucieczka przeszła do historii na 26 kilometrów przed metą.
Później mieliśmy wiele ataków, ale decydujące miały miejsce na finałowym podjeździe pod Mont Cassel. Najlepiej rozegrał to Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA), dla którego to drugi triumf w tym sezonie. Podium etapowe uzupełnili Maurits Lammertink (Team Roompot Oranje Peloton) i Alo Jakin (Auber 93).
Nowym liderem został Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).
Wyniki czwartego etapu:
1 Omar FRAILE MATARRANZA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 04:44:26
2 Maurits LAMMERTINK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:03
3 Alo JAKIN AUBER 93 00:00:07
4 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:07
5 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:07
6 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:07
7 Mads PEDERSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:25
8 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 00:00:25
9 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:25
10 Brice FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:34
11 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:00:45
12 Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:45
13 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COLOMBIA 00:00:54
14 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:01:09
15 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:09
16 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:01:09
17 David MENUT AUBER 93 00:01:09
18 Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:01:09
19 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:01:09
20 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:01:09
21 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COLOMBIA 00:01:24
22 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:01:32
23 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:01:44
24 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 00:01:44
25 Bjorn THURAU BORA-ARGON 18 00:01:44
26 José GONÇALVES CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:01:50
27 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:02:10
28 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:02:23
29 Michel KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:03:39
30 Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:03:53
31 Angel MADRAZO RUIZ CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:05:10
32 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:05:24
33 Leonardo Fabio DUQUE COLOMBIA 00:05:26
34 Anthony GESLIN FDJ 00:05:26
35 Steven TRONET AUBER 93 00:05:26
36 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:05:26
37 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:05:50
38 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE 00:05:50
39 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:06:18
40 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:07:57
41 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07:57
42 Jan BARTA BORA-ARGON 18 00:07:57
43 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 00:07:57
44 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:07:57
45 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COLOMBIA 00:07:57
46 Olivier LE GAC FDJ 00:08:16
47 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:08:16
48 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10:29
49 Steve CHAINEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10:29
50 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:10:32
51 Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:10:48
52 Laurent PICHON FDJ 00:12:02
53 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:12:17
54 Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:14:05
55 Fabien CANAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:14:05
56 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:14:05
57 César BIHEL AUBER 93 00:14:05
58 Matthieu BOULO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:14:05
59 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA COLOMBIA 00:14:05
60 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:14:08
61 Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:14:08
62 Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:14:08
63 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:15:03
64 Christian MAGER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:15:20
65 Quentin JAUREGUI AG2R LA MONDIALE 00:15:29
66 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:15:55
67 Romain LE ROUX EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:16:09
68 Tim KERKHOF ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:17:28
69 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:17:28
70 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:17:28
71 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:17:28
72 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:17:58
73 David BOUCHER FDJ 00:18:36
74 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:18:36
75 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:18:36
76 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:18:36
77 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 00:18:36
78 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:18:36
79 André LOOIJ ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:18:36
80 Michael REIHS CULT ENERGY PRO CYCLING 00:18:36
81 Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:18:36
82 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:18:36
83 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:18:36
84 Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:18:36
85 Fabio Andres DUARTE AREVALO COLOMBIA 00:18:36
86 Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:18:36
87 Reinier HONIG ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:18:36
88 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:18:36
89 Fabricio FERRARI BARCELO CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:18:36
90 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:18:36
91 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:18:36
92 Boris DRON WANTY – GROUPE GOBERT 00:18:36
93 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:18:36
94 Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:18:36
95 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:18:36
96 Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:18:36
97 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:18:36
98 Théo VIMPERE AUBER 93 00:18:36
99 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:18:36
100 Anthony MALDONADO AUBER 93 00:18:36
101 Maxime CAM BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:18:36
102 Brayan Stiven RAMIREZ CHACON COLOMBIA 00:18:36
103 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:18:36
104 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:18:36
105 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:19:34
106 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:19:54
107 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 00:25:32
108 Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:35:43
William BONNET FDJ Abandon
Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES COLOMBIA Abandon
Benjamin THOMAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE Abandon
Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT Abandon
Kevin LEBRETON EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE Abandon
Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT Abandon
Maxime RENAULT AUBER 93 Abandon
Otto VERGAERDE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE Abandon
Pierrick FEDRIGO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT Abandon
Marc SARREAU FDJ Non Partant
Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:
1 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 17:30:40
2 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:00:20
3 Alo JAKIN AUBER 93 00:00:31
4 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:35
5 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 00:00:40
6 Mads PEDERSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:44
7 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00:56
8 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:04
9 Brice FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:36
10 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:01:37
11 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:51
12 Bjorn THURAU BORA-ARGON 18 00:01:59
13 Omar FRAILE MATARRANZA CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:02:12
14 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:02:15
15 Maurits LAMMERTINK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:19
16 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:02:47
17 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:02:50
18 José GONÇALVES CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:02:56
19 David MENUT AUBER 93 00:03:22
20 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COLOMBIA 00:03:37
21 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:04:05
22 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:04:10
23 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 00:04:15
24 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:04:35
25 Michel KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:06:01
26 Angel MADRAZO RUIZ CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:07:28
27 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:07:37
28 Steven TRONET AUBER 93 00:07:39
29 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:08:09
30 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:08:25
31 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:09:25
32 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 00:10:46
33 Steve CHAINEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10:48
34 Olivier LE GAC FDJ 00:11:04
35 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COLOMBIA 00:11:18
36 Laurent PICHON FDJ 00:12:26
37 Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:12:42
38 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:12:52
39 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:13:20
40 Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:14:11
41 Anthony GESLIN FDJ 00:14:15
42 Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:14:40
43 Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:15:05
44 Leonardo Fabio DUQUE COLOMBIA 00:15:41
45 Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:16:26
46 Fabien CANAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:16:27
47 Matthieu BOULO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:16:27
48 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:16:35
49 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:17:58
50 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:18:29
51 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:18:45
52 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:19:02
53 Tim KERKHOF ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:19:41
54 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:19:42
55 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:19:53
56 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:20:32
57 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:20:38
58 David BOUCHER FDJ 00:20:49
59 Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:20:49
60 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE 00:20:51
61 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:21:07
62 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:22:03
63 Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:22:17
64 Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:23:01
65 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:23:24
66 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:23:52
67 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:24:10
68 Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:25:10
69 Jan BARTA BORA-ARGON 18 00:26:41
70 Michael REIHS CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27:25
71 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 00:27:35
72 Quentin JAUREGUI AG2R LA MONDIALE 00:27:39
73 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:28:00
74 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:28:45
75 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 00:28:59
76 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:29:19
77 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:29:29
78 Fabricio FERRARI BARCELO CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:29:36
79 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:29:38
80 Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:29:44
81 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:30:12
82 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COLOMBIA 00:30:31
83 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:30:42
84 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:30:47
85 André LOOIJ ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:30:52
86 Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:31:10
87 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:31:28
88 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:31:30
89 Brayan Stiven RAMIREZ CHACON COLOMBIA 00:31:46
90 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:32:01
91 Théo VIMPERE AUBER 93 00:32:07
92 César BIHEL AUBER 93 00:32:49
93 Reinier HONIG ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:33:08
94 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:33:26
95 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:33:28
96 Romain LE ROUX EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:33:30
97 Christian MAGER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:34:04
98 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:34:30
99 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA COLOMBIA 00:35:03
100 Anthony MALDONADO AUBER 93 00:37:11
101 Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:40:35
102 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:40:55
103 Boris DRON WANTY – GROUPE GOBERT 00:41:06
104 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:41:28
105 Maxime CAM BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:43:14
106 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:44:23
107 Fabio Andres DUARTE AREVALO COLOMBIA 00:51:11
108 Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:52:52