Jan Brockhoff (AWT GreenWay) został pierwszym liderem Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2 u UCI).

Niespełna 2 kilometrowy prolog po ulicach Tarnowa – to pierwszy dzień rywalizacji w tegorocznej odsłonie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Impreza dla orlików, od kilku lat jest jedną z najważniejszych pozycji w europejskim kalendarzu.

Najlepszy czas na krótkiej trasie (1800 metrów), wykręcił Niemiec Jan Brockhoff. Zawodnik AWT GreenWay, czyli młodzieżowej filii Etixx – Quick Step pokonał o 0,019 sekundy Silvera Maomę (Reprezentacja Estonii) i o 0,092 s Tima Arisena (Cycling Team Jo Piels). Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Brożyna. Kolarz CCC Sprandi Polkowice ze stratą niecałej sekundy był ósmy.

Pełne wyniki wkrótce!

Fot: AWT GreenWay/Tim de Waele

Poprzedni artykułDavide Rebellin: „To zwycięstwo smakuje tak samo, jak 20 lat temu na Giro”