Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda) po pięknej akcji wygrała wyścig Ronde van Vlaanderen dla Pań!

Najlepsze Panie na świecie ścigały się na 145 kilometrowej trasie z brukami i krótkimi podjazdami. Mocne tempo i ataki rozpoczęły się po upływie kilkudziesięciu kilometrów. W drugiej części rywalizacji atakowała m.in Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv). Polka znajdowała się w silnie obsadzonej czołówce, ale współpraca nie układała się najlepiej. W efekcie młoda zawodniczka i jej współtowarzyszki zostały doścignięte.

Przed finałowym podjazdem pod Oude Kwaremont do przodu ruszyła Longo Borhini. Włoszka na szczycie wzniesienia miała już minutę przewagi i dzielnie kontynuowała samotną jazdę w kierunku linii mety.

Nikt nie zdołał jej już dogonić, a finisz po drugie miejsce wygrała jej klubowa koleżanka – Jolien D’Hoore. Trzecia była Anna van der Breggen (Rabo-Liv). Najlepiej z Polek wypadła 17. na mecie Eugenia Bujak (BTC Lubljana City).

Wyniki

1 22 LONGO BORGHINI Elisa WHT WIGGLE HONDA 3:50:43
2 21 D`HOORE Jolien WHT WIGGLE HONDA 0:00:43
3 13 VAN DER BREGGEN Anna RBW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:43
4 55 VAN VLEUTEN Annemiek BCT BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:43
5 81 CECCHINI Elena LBL LOTTO SOUDAL LADIES 0:00:43
6 33 AMIALIUSIK Alena VEL VELOCIO – SRAM 0:00:43
7 11 FERRAND PREVOT Pauline RBW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:43
8 2 ARMITSTEAD Elizabeth DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:45
9 4 BLAAK Chantal DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:47
10 52 MOOLMAN-PASIO Ashleigh BCT BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:47
11 5 GUARNIER Megan DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:03:30
12 181 HALL Lauren T16 TWENTY 16 p/b SHO-AIR 0:03:30
13 41 JOHANSSON Emma OGE ORICA – AIS 0:03:30
14 54 NUMAINVILLE Joelle BCT BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:03:30
15 32 WORRACK Trixi VEL VELOCIO – SRAM 0:03:30
16 14 BRAND Lucinda RBW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:03:30
17 121 BUJAK Eugenia BTC BTC CITY LJUBLJANA 0:03:30
18 76 STULTIENS Sabrina TLP TEAM LIV-PLANTUR 0:03:30
19 36 CROMWELL Tiffany VEL VELOCIO – SRAM 0:03:30
20 202 ENSING Janneke PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:03:30
21 183 SMALL Carmen T16 TWENTY 16 p/b SHO-AIR 0:03:30
22 15 NIEWIADOMA Katarzyna RBW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:03:30
23 23 BRONZINI Giorgia WHT WIGGLE HONDA 0:03:30
24 1 VAN DIJK Eleonora DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:03:30
25 102 RATTO Rossella ISG INPA SOTTOLI GIUSFREDI 0:03:30
26 182 KOMANSKI Lauren T16 TWENTY 16 p/b SHO-AIR 0:03:30
27 151 DE VUYST Sofie LWZ LENSWORLD.eu – ZANNATA 0:03:30
28 62 WILD Kirsten HPU HITEC PRODUCTS 0:04:08
29 31 BRENNAUER Lisa VEL VELOCIO – SRAM 0:04:08
30 3 MAJERUS Christine DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:04:08
31 44 ELVIN Gracie OGE ORICA – AIS 0:04:08
32 205 SLIK Rozanne PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:04:08
33 211 LELEIVYTE Rasa VAI AROMITALIA VAIANO 0:04:08
34 72 PIETERS Amy TLP TEAM LIV-PLANTUR 0:04:08
35 84 ZORZI Susanna LBL LOTTO SOUDAL LADIES 0:04:08
36 85 TAYLOR Carlee LBL LOTTO SOUDAL LADIES 0:04:08
37 234 WEAVER Molly MAT MATRIX FITNESS 0:04:08
38 131 ANTOSHINA Tatiana SEF SERVETTO FOOTON 0:04:08
39 115 SOLOVEY Ganna ASA ASTANA – ACCA DUE O 0:04:08
40 16 KNETEMANN Roxane RBW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:04:08
41 43 SCANDOLARA Valentina OGE ORICA – AIS 0:04:08
42 26 HAGIWARA Mayuko WHT WIGGLE HONDA 0:04:08
43 34 CANUEL Karol-Ann VEL VELOCIO – SRAM 0:04:12
44 74 MUSTONEN Sara TLP TEAM LIV-PLANTUR 0:04:14
45 25 HOSKING Chloe WHT WIGGLE HONDA 0:06:16
46 73 MACKAIJ Floortje TLP TEAM LIV-PLANTUR 0:06:16
47 51 SLAPPENDEL Iris BCT BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:06:16
48 94 JASINSKA Malgorzta ALE ALE CIPOLLINI 0:06:16
49 204 VAN GOGH Natalie PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:06:16
50 123 BATAGELJ Polona BTC BTC CITY LJUBLJANA 0:06:16
51 201 DE VRIES Marijn PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:06:16
52 83 DECROIX Lieselot LBL LOTTO SOUDAL LADIES 0:06:16
53 122 RITTER Martina BTC BTC CITY LJUBLJANA 0:06:16
54 6 KASPER Romy DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:06:16
55 206 ROOIJAKKERS Pauliena PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:06:16
56 45SPRATT Amanda OGE ORICA – AIS 0:06:16
57 113 JANKAUSKAITE Milda ASA ASTANA – ACCA DUE O 0:06:16
58 35 GUARISCHI Barbara VEL VELOCIO – SRAM 0:06:16
59 86 VEKEMANS Anisha LBL LOTTO SOUDAL LADIES 0:06:39
60 184 DVORAK Andrea T16 TWENTY 16 p/b SHO-AIR 0:06:39
61 93 FRAPPORTI Simona ALE ALE CIPOLLINI 0:06:39
62 154 KUIJPERS Evy LWZ LENSWORLD.eu – ZANNATA 0:07:34
63 155 VAN DOORSLAER Annelies LWZ LENSWORLD.eu – ZANNATA 0:07:55
64 56 KLEIN Lisa BCT BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:08:14
65 65 HEINE Vita HPU HITEC PRODUCTS 0:08:14
66 221 LUDWIG Cecilie Uttrup TRY TEAM RYTGER 0:08:14
67 152 DE BAAT Kim LWZ LENSWORLD.eu – ZANNATA 0:08:14
68 153 DOM Annelies LWZ LENSWORLD.eu – ZANNATA 0:08:14
69 61 GUDERZO Tatiana HPU HITEC PRODUCTS 0:08:14
70 212 BASTIANELLI Marta VAI AROMITALIA VAIANO 0:12:02
71 104 ARZUFFI Alice Maria ISG INPA SOTTOLI GIUSFREDI 0:12:15
72 203 HOEKSMA Ilona PHV PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM 0:14:28
73 75 SOEK Julia TLP TEAM LIV-PLANTUR 0:14:28
74 46 HOSKINS Melissa OGE ORICA – AIS 0:14:28
75 213 LAIZANE Lija VAI AROMITALIA VAIANO 0:17:37
76 192 GUTIERREZ RUIZ Sheyla LTK LOINTEK TEAM 0:17:37