Drużyna CCC Sprandi Polkowice, pokonując ekipę Sky i MTN-Qhubeka, zwyciężyła na popołudniowym etapie Coppi e Bartali – drużynowej jeździe na czas.

Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem 13,3 km. Najszybciej tę trasę pokonali kolarze CCC Sprandi, którzy jechali w składzie: Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz oraz Tomasz Kiendyś. Zaledwie o sekundę gorszy wynik wykręcili zawodnicy Sky, zaś o cztery sekundy byli gorsi kolarze MTN-Qhubeka.

Druga drużyna CCC wykręciła dziesiąty czas.

Davide Rebellin w związku z tym, że przekroczył linię mety jako pierwszy, został nowym liderem wyścigu! Pozostałe miejsca dla Polaków.