Enrico GasparottoEnrico Gasparotto podpisał kontrakt z ekipą Wanty-Groupe Gobert.

Włoski kolarz do tej pory reprezentował barwy Astany, jednak po minionym sezonie nie przedłużono z nim kontraktu. Specjalista od wyścigów jednodniowych i sprintów z mniejszej grupki, będzie cennym wzmocnieniem belgijskiego teamu pro-kontynentalnego.

Największym sukcesem w karierze 32-latka jest bez wątpienia triumf w Amstel Gold Race w 2012 roku. W tym samym sezonie stanął na podium Liege-Bastogne-Liege, Ponadto wygrywał etapy na wyścigu Dookoła Katalonii oraz Tirreno-Adriatico, gdzie sezonie 2008 był drugi w generalce.