Leszek PlucińskiTrwa kompletowaniu składu ekipy CCC na zbliżający się sezon kolarski 2015. Kolejnym zawodnikiem, który w dniu dzisiejszym podpisał kontrakt z ekipą „pomarańczowych”, jest kolarz ekipy BDC MarcPol, Leszek Pluciński.

Leszek Pluciński pochodzi z Nysy i ma dopiero 24 lata. Karierę kolarską rozpoczął w 2003 roku pod okiem trenera Jacka Bartkiewicza, który kształtował jego kolarski charakter. Już od początków swojej kariery jego mocną stroną okazała się jazda po górach. By podnosić swój poziom i umiejętności kolarskie w 2011 roku wyjechał do Francji i  trafił do amatorskiej ekipy Tous Agglo Cylisme 37. Przebywał tam  kilka miesięcy, startując z powodzeniem na wielu francuskich wyścigach. Najbardziej znaczącym było zdobycie 2.miejsca w Grand Prix de Champniers.

Po powrocie z Francji został zawodnikiem ekipy Wibatech gdzie startował przez jeden sezon. W roku 2012 podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt wiążąc sie na dwa sezony z kontynentalną ekipą BDC MarcPol.

Leszek Pluciński nie posiada zbyt wielu spektakularnych osiągnięć na swoim koncie, niemniej jednak jest to kolarz który może poszczycić się m.in. tytułem górskiego mistrza Polski, który zdobył w 2012 roku startując wówczas w kategorii młodzieżowców a także zwycięstwem odniesionym w 2013 roku podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Olsztyna.

W minionym sezonie, podczas portugalskiej etapówki Volta ao Alentejo na jednym z etapów finiszował na 9. miejscu natomiast w ukraińskim klasyku – Race Horizon Park rozgrywanym w Kijowie, zajął 2.miejsce. W mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce, w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył bardzo wysokie, 6.miejsce.

Bardzo się cieszę z podpisanego kontraktu z ekipą CCC – powiedział Leszek Pluciński. W tej ekipie są świetne warunki do dalszego rozwoju. Jazda po górach to moja specjalność i dalej w tym kierunku chcę się rozwijać. Ekipa ma możliwość startu w wielu trudnych wyścigach etapowych z górskimi etapami gdzie chciałbym zdobywać kolejne doświadczenia. Mam nadzieję że ścigając się dla „pomarańczowych” podniosę swój poziom sportowy i będę przydatny ekipie.

Chciałbym podziękować całej drużynie BDC za wspólnie spędzone dwa fajne lata – zakończył Pluciński.

Przypomnijmy, że Leszek Pluciński jest już ósmym kolarzem, który podpisał kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice. Oprócz niego kontrakty podpisali już: Piotr Brożyna, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek, Stefan Schumacher, Eryk Latoń i Grega Bole i Jan Hirt.