Drugi dzień mistrzostw świata w hiszpańskiej Ponferradzie, stoi pod znakiem jazdy indywidualnej na czas. Medale zostaną rozdane w kategorii juniorek oraz młodzieżowców.
Juniorki:
Młode zawodniczki do pokonania będą miały 13,9 kilometra na trasie z jednym podjazdem. Zdecydowana większość rywalizacji, prowadzi po płaskim terenie. Na faworytkę numer jeden wyrasta Alexandra Manly z Australii, która przed rokiem we Florencji wywalczyła brązowy medal w tej specjalności. Polskę w tym wyścigu, będą reprezentowały (obie na zdjęciu): mistrzyni Polski – Agata Drozdek oraz srebrna medalistka Daria Pikulik, czyli duet ekipy BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Warto dodać, że Agata przed rokiem w mistrzostwach świata zajęła 19. miejsce.
Młodzieżowcy:
Orlicy do przejechania mają już znacznie dłuższy dystans, który wynosi nieco ponad 36 kilometrów. Także na tej trasie kilka czeka niewielkich hopek oraz niebezpiecznych zakrętów. Na jednego z faworytów tego wyścigu – wyrósł Australijczyk Campbell Flakemore. 22-latek przed rokiem wywalczył czwarte miejsce, a w tym roku wygrał m.in czasówkę na Tour de l’Avenir. Polskę reprezentować będą Szymon Rekita (GFDD Altopack) oraz Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author). Rekita (na zdjęciu) we Florencji spisał się dobrze, wykręcając osiemnasty rezultat.
Lista startowa wyścigu juniorek:
11:12:00 | 1 | MANLY Alexandra | AUS19960228 | AUSTRALIA |
11:10:30 | 2 | SOET Aafke | NED19971123 | NETHERLANDS |
11:09:00 | 3 | GASPARINI Alice | ITA19971214 | ITALY |
11:07:30 | 4 | RICHIOUD Greta | FRA19961011 | FRANCE |
11:06:00 | 5 | EGOROVA Daria | RUS19960223 | RUSSIAN FEDERATION |
11:04:30 | 6 | VALBUENA Camila | COL19970218 | COLOMBIA |
11:03:00 | 7 | MATHIESEN Pernille | DEN19971005 | DENMARK |
11:01:30 | 8 | YURAITIS Yekaterina | KAZ19960808 | KAZAKHSTAN |
11:00:00 | 9 | BERTIZZOLO Sofia | ITA19970821 | ITALY |
10:58:30 | 10 | KAJIHARA Yumi | JPN19970410 | JAPAN |
10:57:00 | 11 | ANDRES Michelle | SUI19970526 | SWITZERLAND |
10:55:30 | 12 | PALM Eva Maria | BEL19971107 | BELGIUM |
10:54:00 | 13 | KNEBELEVA Ekaterina | UZB19961213 | UZBEKISTAN |
10:52:30 | 14 | STOUGJE Chanella | NED19961023 | NETHERLANDS |
10:51:00 | 15 | HULL Anna-Leeza | AUS19970515 | AUSTRALIA |
10:49:30 | 16 | MANIKAITE Ema | LTU19970522 | LITHUANIA |
10:48:00 | 17 | COLE Janelle | USA19961019 | UNITED STATES OF AMERICA |
10:46:30 | 18 | BANZER Franziska | GER19960825 | GERMANY |
10:45:00 | 19 | BENSON Michelle | RSA19960125 | SOUTH AFRICA |
10:43:30 | 20 | RADZICKA Natalia | POL19960717 | POLAND |
10:42:00 | 21 | KARLSSON Julia | SWE19960623 | SWEDEN |
10:40:30 | 22 | RODRIGUEZ MARTIN Julia | ESP19970325 | SPAIN |
10:39:00 | 23 | GARNER Grace | GBR19970619 | GREAT BRITAIN |
10:37:30 | 24 | ZAYED AHMED Ebtissam | EGY19960925 | EGYPT |
10:36:00 | 25 | STEWART Macey | AUS19960116 | AUSTRALIA |
10:34:30 | 26 | KOREVAAR Jeanne | NED19960924 | NETHERLANDS |
10:33:00 | 27 | DUTOUR Margot | FRA19960925 | FRANCE |
10:31:30 | 28 | PLIASKINA Anastasiia | RUS19960221 | RUSSIAN FEDERATION |
10:30:00 | 29 | PATINO Paula | COL19970329 | COLOMBIA |
10:28:30 | 30 | POTAPOVA Faina | KAZ19960912 | KAZAKHSTAN |
10:27:00 | 31 | SAKAGUCHI Kiyoka | JPN19960205 | JAPAN |
10:25:30 | 32 | SEITZ Aline | SUI19970217 | SWITZERLAND |
10:24:00 | 33 | AUZBIKAVICIUTE Milda | LTU19970724 | LITHUANIA |
10:22:30 | 34 | WHITE Emma | USA19970823 | UNITED STATES OF AMERICA |
10:21:00 | 35 | THEROUX-IZQUIERDO Dafne | CAN19960409 | CANADA |
10:19:30 | 36 | KLEIN Lisa | GER19960715 | GERMANY |
10:18:00 | 37 | GERBER Monique | RSA19960525 | SOUTH AFRICA |
10:16:30 | 38 | PIKULIK Daria | POL19970106 | POLAND |
10:15:00 | 39 | HALLEROD Linda | SWE19960512 | SWEDEN |
10:13:30 | 40 | MEDVEDOVA Tereza | SVK19960327 | SLOVAKIA |
10:12:00 | 41 | CALDERON FERNANDEZ Maria | ESP19970323 | SPAIN |
10:10:30 | 42 | ZDRAHALOVA Nikola | CZE19960401 | CZECH REPUBLIC |
10:09:00 | 43 | LOWTHER Melissa | GBR19960515 | GREAT BRITAIN |
10:07:30 | 44 | RUTULE Endija | LAT19970802 | LATVIA |
10:06:00 | 45 | KNIGHT Josie | IRL19971124 | IRELAND |
10:04:30 | 46 | JERETINA Katja | SLO19970523 | SLOVENIA |
10:03:00 | 47 | ESSAM RAGAB Menatalla | EGY19971105 | EGYPT |
10:01:30 | 48 | LE COURT DE BILLOT Kimberley | MRI19960323 | MAURITIUS |
10:00:00 | 49 | MOTTUS Mari-Liis | EST19970828 | ESTONIA |
Lista startowa orlików:
16:04:00 | 1 | KUENG Stefan | SUI19931116 | SWITZERLAND |
16:02:00 | 2 | MARTINELLI Davide | ITA19930531 | ITALY |
16:00:00 | 3 | FLAKEMORE Campbell | AUS19920806 | AUSTRALIA |
15:58:00 | 4 | EVTUSHENKO Alexander | RUS19930630 | RUSSIAN FEDERATION |
15:56:00 | 5 | EISENHART Taylor | USA19940614 | UNITED STATES OF AMERICA |
15:54:00 | 6 | SCHACHMANN Maximilian | GER19940109 | GERMANY |
15:52:00 | 7 | LAMMERTINK Steven | NED19931204 | NETHERLANDS |
15:50:00 | 8 | OKISHEV Viktor | KAZ19940204 | KAZAKHSTAN |
15:48:00 | 9 | MULLEN Ryan | IRL19940807 | IRELAND |
15:46:00 | 10 | SMIT Willem Jakobus | RSA19921229 | SOUTH AFRICA |
15:44:00 | 11 | ZMORKA Marlen | UKR19930701 | UKRAINE |
15:42:00 | 12 | ANDERSEN Soren Kragh | DEN19940810 | DENMARK |
15:40:00 | 13 | RIVE Dmitriy | KAZ19950419 | KAZAKHSTAN |
15:38:00 | 14 | POLITT Nils | GER19940306 | GERMANY |
15:36:00 | 15 | LIZDE Seid | ITA19950708 | ITALY |
15:34:00 | 16 | FRISON Frederik | BEL19920728 | BELGIUM |
15:32:00 | 17 | BOHLI Tom | SUI19940117 | SWITZERLAND |
15:30:00 | 18 | BARBARI Adil | ALG19930227 | ALGERIA |
15:28:00 | 19 | KARLSSON Jan Marcus Faaglum | SWE19940720 | SWEDEN |
15:26:00 | 20 | ARMIRAIL Bruno | FRA19940411 | FRANCE |
15:24:00 | 21 | MANAKOV Viktor | RUS19920609 | RUSSIAN FEDERATION |
15:22:00 | 22 | RAMIREZ Carlos | COL19941026 | COLOMBIA |
15:20:00 | 23 | DAVIES Scott | GBR19950805 | GREAT BRITAIN |
15:18:00 | 24 | POSTLBERGER Lukas | AUT19920110 | AUSTRIA |
15:16:00 | 25 | CAMACHO DEL FRESNO Juan | ESP19950724 | SPAIN |
15:14:00 | 26 | LEZICA Facundo | ARG19920205 | ARGENTINA |
15:12:00 | 27 | AIT EL ABDIA Anasse | MAR19930321 | MOROCCO |
15:10:00 | 28 | SMITH Dion | NZL19930303 | NEW-ZEALAND |
15:08:00 | 29 | NSENGIMANA Jean Bosco | RWA19931104 | RWANDA |
15:06:00 | 30 | SAMLI Feritcan | TUR19940129 | TURKEY |
15:04:00 | 31 | POLS Ruben | BEL19941103 | BELGIUM |
15:02:00 | 32 | CAVAGNA Remi | FRA19950810 | FRANCE |
15:00:00 | 33 | LOPEZ Miguel Angel | COL19940204 | COLOMBIA |
14:58:00 | 34 | VANGSTAD Andreas | NOR19920324 | NORWAY |
14:56:00 | 35 | SCHIR Thery | SUI19930218 | SWITZERLAND |
14:54:00 | 36 | VON FOLSACH Casper | DEN19930330 | DENMARK |
14:52:00 | 37 | DIBBEN Jonathan | GBR19940212 | GREAT BRITAIN |
14:50:00 | 38 | ZEMLYAKOV Oleg | KAZ19930707 | KAZAKHSTAN |
14:48:00 | 39 | MUHLBERGER Gregor | AUT19940404 | AUSTRIA |
14:46:00 | 40 | CARPENTER Robin | USA19920620 | UNITED STATES OF AMERICA |
14:44:00 | 41 | REIS Rafael Ferreira | POR19920715 | PORTUGAL |
14:42:00 | 42 | GONZALEZ SALAS Mario | ESP19920606 | SPAIN |
14:40:00 | 43 | KIRSCH Alex | LUX19920612 | LUXEMBOURG |
14:38:00 | 44 | KASPERKIEWICZ Przemyslaw | POL19940301 | POLAND |
14:36:00 | 45 | MANSOURI Abderrahmane | ALG19950113 | ALGERIA |
14:34:00 | 46 | VELAZQUEZ Hugo angel | ARG19920716 | ARGENTINA |
14:32:00 | 47 | ISGANDAROV Tural | AZE19920112 | AZERBAIJAN |
14:30:00 | 48 | RODRIGUEZ Jose Luis | CHI19940601 | CHILE |
14:28:00 | 49 | MALTAR Bruno | CRO19941006 | CROATIA |
14:26:00 | 50 | SPANOPOULOS Ioannis | GRE19930520 | GREECE |
14:24:00 | 51 | CRUZ Pablo | HON19920905 | HONDURAS |
14:22:00 | 52 | MRAOUNI Salaheddine | MAR19921228 | MOROCCO |
14:20:00 | 53 | CARTIN Victor | MDA19930509 | REPUBLIC OF MOLDOVA |
14:18:00 | 54 | PRADO Ignacio | MEX19930921 | MEXICO |
14:16:00 | 55 | ORAM James | NZL19930617 | NEW-ZEALAND |
14:14:00 | 56 | HOSSFELDT Diego | QAT19930213 | QATAR |
14:12:00 | 57 | SEBESTYEN Szabolcs | ROU19920323 | ROMANIA |
14:10:00 | 58 | MEINTJES Louis | RSA19920221 | SOUTH AFRICA |
14:08:00 | 59 | NDAYISENGA Valens | RWA19940101 | RWANDA |
14:06:00 | 60 | LEE Shern Mun Benedict | SIN19950103 | SINGAPORE |
14:04:00 | 61 | PER David | SLO19950213 | SLOVENIA |
14:02:00 | 62 | KASTEMYR Pontus | SWE19950328 | SWEDEN |
14:00:00 | 63 | ORKEN Ahmet | TUR19930312 | TURKEY |
mapki: Ponferrada 2014
Foto: Karolina Augustyn (naszosie.pl) i Tour de Pologne
Andrzej Gucwa