Organizatorzy Giro d`Italia, opublikowali dziś profil i trasę 15. odcinka przyszłorocznej edycji.

Meta etapu usytuowana będzie na szczycie Madonna di Campiglio. Piętnaście lat temu, najlepszy na tym podjeździe okazał się Marco Pantani. Włoski góral – dzień po swojej wygranej, został zawieszony za zbyt wysoki poziom hematokrytu.

Etap, który odbędzie się 24 maja 2015 roku, będzie liczył 165 kilometrów. Start nastąpi w Marostica, a po drodze do legendarnego kurortu narciarskiego, zawodnicy zdobędą jeszcze przełęcze: La Fricca i Passo Daone, Ostatni podjazd to blisko 20 kilometrowa wspinaczka.

Profil:

Profil 15. etap Giro

Fot: RSC Sport

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułSilne składy Australijczyków i Belgów na Mistrzostwa Świata w Ponferradzie