Udało się! Wkręcić TVN24 to nie lada wyzwanie, a dziś dokonał tego nasz redakcyjny kolega – Artur Machnik. I nie było to zamierzone.

główna

„Arturo” to nasz dzielny fotograf, który przemierza Polskę i inne zakątki świata w poszukiwaniu pięknych ujęć z wyścigów kolarskich. Od czasu do czasu lubi „pobawić” się także Photoshopem i podrzucić coś ciekawego na nasz Fanpage na Facebook`u lub naszym przyjaciołom z Eurosportu, którzy chętnie udostępniają jego twórczość. Tak też stało się i tym razem!

Jak wiadomo każdemu, kto chociaż trochę zna się na kolarstwie (bez wątpienia taką osobą powinien być dziennikarz sportowy, zwłaszcza pracujący w dużej grupie medialnej), po każdym wyścigu rozgrywanym wedle przepisów UCI – sędziowie wystawiają komunikaty. W komunikatach znajdziemy prawie wszystko o wyścigu. Wyniki etapu, liderów poszczególnych klasyfikacji, ale także kary, które nakładane są na zawodników (np. za załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych lub jazdę chodnikiem) oraz dyrektorów sportowych (np. za holowanie za autem swojego kolarza).

W tegorocznym Tourze, sędziowie wystawiają sporo kar pieniężnych na zawodników i dyrektorów sportowych o czym na antenie Eurosportu mówili komentatorzy – Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Artur podłapał temat. Wykorzystał legendarne już „pchamy, pchamy, pchamy” Krzyśka i Tomka, które krzyczeli za pośrednictwem telewizji na ostatnich metrach 14. etapu Wielkiej Pętli pod adresem triumfującego Rafała Majki.

Artur postanowił więc zrobić mały żarcik i w Photoshopie stworzył fałszywy komunikat z 14. etapu (raczej jedną jego stronę) i napisał w nim, że karę otrzymali nasi komentatorzy. Mieli oni otrzymać po 200 franków szwajcarskich kary, za „pchanie” Rafała poprzez telewizor. Biorąc pod uwagę, że nasz fotograf się napracował i komunikat wygląda bardzo wiarygodnie – wyszedł super żart.

Nasz żart:

komunikat

Komunikat Artura został udostępniony na facebook’owym profilu Kolarstwo w Eurosporcie. Tomasz Jaroński dodał podpis – „Jak się okazuje dostaliśmy z Krzysiem oficjalną karę TDF za „pchanie”. Doniósł podobno nieoceniony Artur Machnik. A niech tam, wszystko dla dobra polskiego kolarstwa”.

Niestety. Jak chwilę później się okazało – nie wszyscy zrozumieli żart. W tym gronie znalazł się niejaki „Kris”. Kris to dziennikarz TVN24 (pozdrawiamy). Kris stworzył super newsa i wrzucił go na główną stronę portalu tvn24.pl. Rzetelny dziennikarz skopiował z Facebook`a Kolarstwo w Eurosporcie fałszywy komunikat i wrzucił do swojego artykułu, podpisując „źródło: letour.fr”!!! Swoją drogą – odważny ruch Kris…

screen

Artykuł na tvn24.pl informował o tym, że dziennikarze Eurosportu naprawdę zostali ukarani przez organizatorów i sędziów Tour de France. Nie było w nim sarkazmu lub potwierdzenia naszego dowcipu. Kris przekazał Państwu informacje, że za okrzyki „pchamy, pchamy, pchamy”, organizatorzy nałożyli na Panów Jarońskiego i Wyrzykowskiego karę pieniężną… Ba, nawet szybciutko przeliczył 200 franków na naszą walutę…

Po kilku godzinach autor bądź jego przełożony chyba się zreflektowali, iż był to jednak żart. Artykuł zniknął z serwera tvn24.pl. A szkoda, bo śmiechu było sporo.

Mamy tylko nadzieję, że pozostałe informacje i teksty na tvn24.pl są jednak sprawdzane i weryfikowane…

 

 

Screeny: tvn24.pl

Andrzej Gucwa

 • Też się dałem nabrać. Udostępniłem na fejsie, hehehhehe, z komentarzem, że to jakaś szajba.
  Ale „pchamy, pchamy, pchamy…” rzeczywiście przechodzi, przejdzie, przeszło do legendy!!!! Brawo!

 • idioci

 • PAWEŁ

  Brawa dla pana Machnika! TVN to jedna wielka kompromitacja!!!! WSTAJESZ I ŁRZESZ / SAME KŁAMSTWA CAŁĄ DOBĘ to są ich hasła!!!

 • Lucjan

  Witam,
  od początku wyścigu szukam tych komunikatów i nigdzie nie mogę ich znaleźć.
  Czy możecie Państwo podać jakieś źródło?
  Interesuje mnie właśnie całościowy komunikat z komunikatem komisji sędziowskie czy lekarza.

 • Czytelnik

  „Mamy tylko nadzieję, że pozostałe informacje i teksty na tvn24.pl są jednak sprawdzane i weryfikowane”. Hmmm, a skąd ta nadzieja, zwłaszcza po takim empirycznym doświadczeniu? Czy nie nasuwają się Państwu myśli wręcz odwrotne? A może to tylko poprawność polityczna i dobrze wiecie, że TVN jako takie to nie tylko manipulatorzy, ale też amatorzy? Poszukajcie zresztą w necie ich „relacji z USA” – korespondenta w bokserkach na Skajpie…

 • kolarz

  Pomijając już sam okrzyk który nie był zbyt fortunny, to notorycznie gadają o głupotach. Organizator powinien im przywalić karę za całokształt.
  Są nieprzygotowani merytorycznie do relacji, brakuje im wiedzy, nie znają się na sprzęcie, treningu, sposobie jazdy, równie dobrze mógłby tam siedzieć przeciętny widz i opowiadać głupie kawały. Zawsze wiedzą jaki po drodze jest zameczek, co sobie myśli krówka na rowie albo opowiadają o radwańskiej ew piłce nożnej. Ale już opowiedzieć trochę kibicom o sporcie jakim jest kolarstwo to boli.
  Panowie zasłaniają się że komentują dla ogółu, nie tylko wtajemniczonych w ten sport. Może i dla laika taka relacja jest zabawna ale dla mających o tym pojęcie wręcz żenująca. Co szkodzi na przeszkodzie opowiedzieć telewidzom co nieco, mają tyle czasu antenowego, mogliby przygotować materiały, wyjaśnić co na czym polega, jak się trenuje, przygotowuje przed wyścigiem, po wyścigu, co zawodnicy jedzą, jakieś historie kolarskie, anegdoty. Jest tego cała masa. No ale cóż lepiej oglądając przygotowania o finiszu na tdf słuchać opowiadania o niebieskich migdałach

 • MB

  Panie kolarz nie wiem czy oglądamy wyścig z tym samym komentarzem ale u mnie na Eurosportplayer bardzo często przez Panów prowadzących relację przytaczane są zarówno anegdoty jak i fakty z przeszłości kolarstwa. Wydaje mi się że nic nie „szkodzi na przeszkodzie” uważniej słuchać komentarza:)
  Pozdrawiam

 • Maciek

  a jeśli chodzi o TVN24, to mi najbardziej rozśmieszały odczytywane kilka razy w serwisach informacyjnych w sobotę wyniki etapu: „pierwszy Majka, który wyprzedził Hiszpana i Francuza”

 • tubi

  Najlepszy duet był podczas tego touru Jaroński Baranowski, było czuć sport a nie programy turystyczne. Co za dużo to nie zdrowo. Gadanie o atrakcjach turystycznych 10 km do mety mija się z celem… Komentatorzy w Eurosporcie są bardzo dobrze ale dla człowieka który kupe czasu siedzi w branży robi się z deka irytujący. Wiadomo każdemu się nei dogodzi. Niedługo TVP będzie tdp pokazywać na myśl ze Kurzajewski w studio jak będzie robił się za fachowca plus Szczęsny na motorze i słynne Sobczyńskiego „ktoś” zaatakował szlag mnie trafia i wtedy ja i każdy malkontent doceni naszych komentatorów z Eurosportu 🙂

 • Piotr

  Panowie „pchamy, pchamy” było SUUUPER, ale Wasz żart już nie:( Dziennikarstwo polega na tym by szybko przekazywać inf czasem nie ma możliwosci ich dokładnego sprawdzenia. Zrobiliście „w konia” jakiegoś niczemu niewninnego redaktora TVN24, to takie śmieszne jest?!?

 • Darek

  TVN to obraz niekompetencji, to pseudo dziennikarze, płaceni odpowiednio za odpowiedni artykuł. Brawo że im dowalono. A komentatorzy są pierwsza klasa i nie rozumiem negatywnych wypowiedzi na ich temat.

 • Pawel

  Cała правда całą dobę 🙂