Szymon Rekita (GFDD Altopack/Warmia Biskupiec) o niecałą sekundę wygrał z Przemysławem Kasperkiewiczem (Bauknecht Author) złoty medal MP w wyścigu na czas orlików!

Szymon Rekita

Wyścig orlików jazdy indywidualnej na czas został rozegrany na dystansie 40 kilometrów. Na śliskiej trasie kilku kolarzy zaliczyło kraksy. Przez upadek z dalszej jazdy zrezygnował Piotr Konwa (4F Racing Team).

Bardzo dobrze na trasie radzili sobie Eryk Latoń (BDC MarcPol) oraz Borys Korczyński (Tarnovia Tarnowo Podgórne). Latoń na półmetku długo utrzymywał się na czele.

Korczyński na mecie początkowo objął prowadzenie, jednak Latoń pojechał w czasie 52:14 i pobił go o niecałą minutę. Dobrze jechali jeszcze Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) oraz Wojciech Sykała (Tarnovia Tarnowo Podgórne)

Do punktu kontrolnego na 24 kilometrze zbliżali się dwaj wielcy pretendenci do złota, czyli Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author) oraz Szymon Rekita (GFDD Altopack). Ścigający się na co dzień w czeskiej grupie kolarz, w tym momencie objął prowadzenie o 4 sekundy.

Jak później się okazało, Rekita lepiej pojechał końcówkę i wyprzedził na mecie Kasperkiewicza o niecałą sekundę! Dokładnie różnica między nimi wyniosła 0.868 sekundy! Brąz powędrował do Bartosza Warchoła.