Błażej JaniaczykBłażej Janiaczyk (BDC MarcPol) został końcowym zwycięzcą Memoriału im. J.Grundmanna i J.Wizowskiego. Niedzielny etap wygrał Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team).

Drugi etap Memoriału im. J.Grundmanna i J.Wizowskiego prowadził z Głogowa do Polkowic i liczył 157 kilometrów.

O losach etapu, pomimo kilku wcześniejszych ucieczek, zdecydował finisz z peletonu.

Najszybszy dziś okazał się Konrad Dąbkowski, który pokonał Błażeja Janiaczyka i lidera po pierwszym etapie – Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył kolarz BDC MarcPol – Błażej Janiaczyk. Po dwóch etapach, czas i suma miejsc Błażeja i Bartka Matysiaka była identyczna. Jednak zgodnie z regulaminem wyścigu, w tym wypadku to zawodnik który zajął lepszą pozycję na drugim etapie wygrywa wyścig. Trzecie miejsce dla Łukasza Bodnara (ActiveJet).

Wielkie brawa dla kolarzy BDC MarcPol, to ich kolejne zwycięstwo w tym sezonie! Przypomnijmy, że wczoraj Jarosław Kowalczyk wygrał Tour de Serbie.

Kolejny, najważniejszy krajowy wyścig to mistrzostwa Polski w Zawoni i Sobótce. Wielkie emocje już od środy 25 czerwca.

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułRoute du Sud 2014: Nicolas Roche wygrywa wyścig. Ostatni etap zgarnia Adriano Malori.